Připomínka 631.výročí úmrtí Karla IV.

Moderátor: Zdeslav

Odpovědět
Pavel na Besednici
Příspěvky: 652
Registrován: Ne 04. Led 2009 12:23:07
Kontaktovat uživatele:

Připomínka 631.výročí úmrtí Karla IV.

Příspěvek od Pavel na Besednici »

Jak jsem dával do pozvánek, zúčastnili jsme se někteří 29.listopadu 2009, připomínky výročí úmrtí Karla IV. Sešlo se nás jen pět. Krásné počasí, důstojný průběh. Kdo jste nebyli, tak můžete závidět, protože kvůli této akci byla otevřena krypta a bylo možno vstoupit dovnitř a poklonit se památce nejen Karla IV. Pak následovala bohoslužba v kapli sv.Václava v katedrále. Zvlástní pocit zpívat na závěr právě zde chorál Svatý Václave.

Nějaké fotky i s popiskami najdete zde:EDIT Bahnak: smazán nefunkční odkaz
Co se nerozvíjí, umírá!
Kordulka
Příspěvky: 1633
Registrován: Út 20. Led 2009 20:46:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínka 631.výročí úmrtí Karla IV.

Příspěvek od Kordulka »

Navazuji na Pavlova slova a chtěla bych všem poděkovat za moc milou společnost a krásně slavnostní odpoledne.

Oba obřady v katedrále mi, nevím proč, evokovaly středověk, což celkový prožitek ještě umocnilo. Snad to bylo celkem prostými slovy, jimiž pan biskup připomenul nejen Karla IV., ale i přemysla Otakara II a pochopitelně sv. Václava, a stejně jednoduchými obřady, které byly slouženy. Ač prosté, celé to bylo velmi vznešené a slavnostní a jsem moc ráda, že jsem měla možnost být u toho.
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínka 631.výročí úmrtí Karla IV.

Příspěvek od maser »

Mrzí mě, že mi tohle uteklo, snad příští rok :?
silva-nortica.blog.cz
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínka 631.výročí úmrtí Karla IV.

Příspěvek od Zdeslav »

Tak tak. Bylo to zajímavé a důstojné přimonemutí smrti významného člověka. Díky Pavlovi za zprostředkování (a za foto :) ) a ostatním za příjemnou společnost.

Třeba s lidmi z Carolus Quartus ještě dáme něco dohromady...
Nezabud hrr!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host