[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 580: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 636: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
DOBA KARLOVA • Připomínka 631.výročí úmrtí Karla IV.
Stránka 1 z 1

Připomínka 631.výročí úmrtí Karla IV.

Odeslal: Ne 29. Lis 2009 18:50:26
od Pavel na Besednici
Jak jsem dával do pozvánek, zúčastnili jsme se někteří 29.listopadu 2009, připomínky výročí úmrtí Karla IV. Sešlo se nás jen pět. Krásné počasí, důstojný průběh. Kdo jste nebyli, tak můžete závidět, protože kvůli této akci byla otevřena krypta a bylo možno vstoupit dovnitř a poklonit se památce nejen Karla IV. Pak následovala bohoslužba v kapli sv.Václava v katedrále. Zvlástní pocit zpívat na závěr právě zde chorál Svatý Václave.

Nějaké fotky i s popiskami najdete zde:EDIT Bahnak: smazán nefunkční odkaz

Re: Připomínka 631.výročí úmrtí Karla IV.

Odeslal: Po 30. Lis 2009 7:41:47
od Kordulka
Navazuji na Pavlova slova a chtěla bych všem poděkovat za moc milou společnost a krásně slavnostní odpoledne.

Oba obřady v katedrále mi, nevím proč, evokovaly středověk, což celkový prožitek ještě umocnilo. Snad to bylo celkem prostými slovy, jimiž pan biskup připomenul nejen Karla IV., ale i přemysla Otakara II a pochopitelně sv. Václava, a stejně jednoduchými obřady, které byly slouženy. Ač prosté, celé to bylo velmi vznešené a slavnostní a jsem moc ráda, že jsem měla možnost být u toho.

Re: Připomínka 631.výročí úmrtí Karla IV.

Odeslal: Po 30. Lis 2009 15:41:14
od maser
Mrzí mě, že mi tohle uteklo, snad příští rok :?

Re: Připomínka 631.výročí úmrtí Karla IV.

Odeslal: Út 01. Pro 2009 13:17:35
od Zdeslav
Tak tak. Bylo to zajímavé a důstojné přimonemutí smrti významného člověka. Díky Pavlovi za zprostředkování (a za foto :) ) a ostatním za příjemnou společnost.

Třeba s lidmi z Carolus Quartus ještě dáme něco dohromady...