Stany

táborový život, stany, polní vaření...
Odpovědět
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Stany

Příspěvek od Zdeslav »

EDIT Bahnak: smazán nefunkční odkaz

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Nezabud hrr!
Pavel na Besednici
Příspěvky: 652
Registrován: Ne 04. Led 2009 12:23:07
Kontaktovat uživatele:

Stany

Příspěvek od Pavel na Besednici »

Milí přátelé, na jiném místě tu píšu o dobových stanech a myslím, že jsem našel jednu stránku, kde se za rozumný peníz dá pořídit dobový stan.

http://www.volny.cz/stanyinfo/

Nemám s Kateřinou Žižkovou žádnou osobní ani zprostředkovanou zkušenost, nevím, zda stany dodává "komplet" s tyčemi a kolíky nebo "jen" látku, ale je to nejlepší nabídka výroby stanů (poměr cena výkon), co jsem našel.
Mimochodem, jaký stan byste vybrali pro nižšího českého šlechtice-zemana z doby Karlovy? :)
Co se nerozvíjí, umírá!
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Stany

Příspěvek od maser »

Jo, na tuhle paní jsem slyšel chválu. Ale stany jsou myslím bez tyčí. Časem u ní taky chystám objednávku.
silva-nortica.blog.cz
Drslav
Příspěvky: 14
Registrován: Po 29. Zář 2008 22:38:26
Místo/Bydliště: Pzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stany

Příspěvek od Drslav »

Já mám s paní Žižkovou jen dobré zkušenosti a opravdu dodává jen plachtu bez tyčí,kulíků a lan.Dokonce ušije i stan podle přání zákazníka který nemá na stránkách ;) .U nás ve sdružení máme myslím všechny stany od paní Žižkavé.
Pavel na Besednici
Příspěvky: 652
Registrován: Ne 04. Led 2009 12:23:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Stany

Příspěvek od Pavel na Besednici »

Přesto, že s paní Žižkovou máte dobrou zkušenost, pokud bychom se rozhodli ušít si stan vlastními silami, jakou minimální a naopak maximální gramáž látky (stanoviny) byste viděli jako rozumnou a odpovídající potřebám?
Co se nerozvíjí, umírá!
richardrg
Příspěvky: 676
Registrován: Stř 04. Ún 2009 11:54:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Stany

Příspěvek od richardrg »

Nedávno jsme o tom diskutovali na livinghistory, podle mého je u lnu třeba 360 g/m2, ostatní uvádějí že 300 g/m2 bavlny je běžná stanovka a stačí. U maxima je to složitější, projdi si Svitap, ono samozřejmě záleží na gramáži ale také na počtu nití. Při větším počtu nití při stejné gramáži je látka více nepropustná a tenčí. Nejsilnější len jaký jsem zatím viděl měl 600 g/m2 a i z něho si umím představit stan - ale asi nějaký velký, na kruh o průměru 3,5 m je to asi zbytečné.
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním."
Thales z Milétu
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stany

Příspěvek od Zdeslav »

Naše:

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Nezabud hrr!
Pavel na Besednici
Příspěvky: 652
Registrován: Ne 04. Led 2009 12:23:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Stany

Příspěvek od Pavel na Besednici »

Ten spodní stan je přesně to co bych chtěl. To jste si šili sami nebo to od někoho máte? Pokud jste to šili sami nebyly by nějaké doplňující informace? Jaká látka, gramáž, střih? :)
Co se nerozvíjí, umírá!
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stany

Příspěvek od Zdeslav »

Pavel: Nene, tohle není naše dílko, na to bychom si asi hlavně kvůli času netroufli. Plachtu nám ušila jedna paní, která kdysi dávno na českým šermu inzerovala, že šije stany...její jméno si nepamatuju, jen vím, že křestním je to Petra.

Její mail: vytvarka1(zavin)centrum.cz

To áčko nám ušila za 4500,-
My dodělali jenom kolíky a tyčky. Materiálem je klasické stanové plátno 280g/m2 s nějakou protiplísňovou a vodoodpudivou úpravou. Dodací lhůta je kolem jednoho měsíce. Jednání s ní bylo dobré, jenom v důsledku nepochopitelných machinací české pošty (kdy místo do Příbrami stan přišel do Liberce, tam byl dva týdny a pak se vrátil do Brna, aby mohl být následně odeslán opět do Příbrami) jsme si na něj trošku počkali.
Nezabud hrr!
Avátar uživatele
Valkoun
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1111
Registrován: Stř 10. Zář 2008 17:27:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Stany

Příspěvek od Valkoun »

...jen dodám že:
Tato příhoda se stala před deštivou podzimní panskou bitvou, tudíž jsme museli spaní pro 5 lidí řešit operativně... Dnes podáte, zítra dodáme:-))
Naposledy upravil(a) Valkoun dne Út 24. Bře 2009 12:56:42, celkem upraveno 1 x.
Nezabudovi Sláva!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host