Stany

táborový život, stany, polní vaření...
Avátar uživatele
Bahnak
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 146
Registrován: Út 16. Říj 2012 0:28:23
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stany

Příspěvek od Bahnak »

Valkoun napsal:http://willscommonplacebook.blogspot.cz/

Loukoťák s loukotí!
To je moc hezké šapitó, má dost dobře vyřešenou i tu kruhovou rohož coby podlahu, jen by mě zajímalo jak tu rohož převáží v autě...
Promazávání nefunkčních odkazů s.r.o.
Torque
Příspěvky: 4
Registrován: Po 08. Pro 2014 17:18:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Stany

Příspěvek od Torque »

Zdravím vespolek, pokud se toto již řešilo, byl jsem postižen slepotou.

Čím byste malovali stan, aby látka neztvrdla a neztratila vodoodpudivost?
Avátar uživatele
Eliška z Rohozce
Příspěvky: 353
Registrován: So 12. Ún 2011 13:30:08
Místo/Bydliště: Skalany
Kontaktovat uživatele:

Re: Stany

Příspěvek od Eliška z Rohozce »

olej, akryl... záleží jak moc LH to chceš :) říkala paní v obchodě, že když se neudělá toho oleje moc velká vrstva, tak je to pořád ještě pružný. Zkoušet to budu tak za měsíc, tak když to budeš dělat později, dám ti vědět výsledek
Torque
Příspěvky: 4
Registrován: Po 08. Pro 2014 17:18:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Stany

Příspěvek od Torque »

Díky, asi to budu zkouset driv. Kdyz ne, rad si poctu, kdyz ano, napisu sve poznatky. LH to nepotrebuju - je to na impregnovanou bavlnu ze Svitapu. Az bude len, budu to resit vic... Jen to nesmi vypadat plastově.
Avátar uživatele
Eliška z Rohozce
Příspěvky: 353
Registrován: So 12. Ún 2011 13:30:08
Místo/Bydliště: Skalany
Kontaktovat uživatele:

Re: Stany

Příspěvek od Eliška z Rohozce »

Tak jestli to budeš zkoušet dřív, tak určitě dej vědět :) co jsem se bavila s paní v malířskejch potřebách, tak říkala, že to vypadá v podstatě stejně, jen ten akryl rychlejc a líp schne a všeobecně se s tím líp dělá...

Taky to řeším jako olej hlavně kvůli tomu, že mám lněnou stanovinu :)
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Stany

Příspěvek od maser »

Jestli si vybavujete ty erbíky co mám na stanu, tak ty jsou olejem a drží dobře už třetím rokem.
silva-nortica.blog.cz
Torque
Příspěvky: 4
Registrován: Po 08. Pro 2014 17:18:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Stany

Příspěvek od Torque »

Tak proběhl test na vzorku bavlněné impregnované stanoviny.

Akrylová barva drží lépe ostré okraje stopy, tvoří vrstvu na povrchu, která je po uschnutí znát na ohebnosti.

Olejová barva (bráno asi 10 let starou tubou) se do látky zapustí, nevytvoří vrstvu, po vyschnutí (noc na kamnech) na omak neznatelná. nemá tak ostrý okraj stopy, předpokládám že je to ale o nutnosti jiného štětce.

Pod tekoucí vodou ani jedna barva neprosákla, na obou se drží voda víc než na látce - nejsou hydrofobní.
Avátar uživatele
Ježek
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 198
Registrován: Pá 29. Lis 2013 20:40:55
Místo/Bydliště: Železné Hory/Hostivař
Kontaktovat uživatele:

Re: Stany

Příspěvek od Ježek »

Maršálek napsal:Ta "polička" může být cokoli
To jo, občas je to i město ve východních Čechách.
Torque
Příspěvky: 4
Registrován: Po 08. Pro 2014 17:18:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Stany

Příspěvek od Torque »

Mám namalovaná 4 pole stanu a dosavadní zkušenosti:
-je třeba opravdu pečlivě vychytat hustotu barvy na štětci . Z tuby je příliš hustá a špatně se nanáší . Pokud se příliš nářadí , rozpije se do stran.
- barvy se ředí terpentynovym olejem, dost to smrdí. Což má i své plusy- kočky nejeví zájem "pomáhat"
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stany

Příspěvek od mikey.88 »

Mám takovou technickou poznámku s dotazem. V posledních dnech se řeší rozložení tábora DK v rámci Libušína. Současná situace je taková, že panské stany jsou u cesty a stany služebníků jsou někde za nimi ale stále v rámci okruhu kolem panského stanu. S tímto faktem mě napadá, jak by rozložili tábor skuteční páni? Opravdu by si nejvyšší smetánka nechala postavit stan hned vedle neurozených?

Napadá mě toto: Panské stany v rámci jednoho celku a přes cestu bokem pak zbytek jejich doprovodu s tím že by se setřely družiny jako takové. Družinu vytváří převážně služba pánovi a tak mi přijde logické, aby služebník u pána sloužil, byl mu k ruce avšak po "službě" by odešel do svého. Vyvstává otázka, co s ochranou pánů? Myslím si, že není nemožné toto pak řešit osobní ostrahou například před stanem a držet hlídku.

Klady:

Lepší interakce mezi družinami na nižší úrovni. Hazard, bujaré veselí, pitky a možnost lépe rozehrát role po své "šichtě" u pána.

Lepší interakce mezi panstvem. Politika, intriky, kurtoazie mezi pány.

Dle mého názoru i reálnější rozložení stanů a reprezentativnější pohled na panské stany.

Zápory:

Nelze aplikovat vždy a všude.

Čím méně stanů pánů, tím hůře to pak vypadá.

Někteří páni spí (rozuměj spát jako spát, ne spát jako Spát) se svými reálnými partnerkami, které jsou neurozené. Z toho by mohly být klepy u jiných pánů při přistižení. (možná je to zároveň klad :D )

Služba neurozených pánům musí být dobře nastavená tak, aby měli čas i sami na sebe.



Co si o tom myslíte? Zajímal by mě názor na dobové zvyklosti v tomto směru.
Obrázek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host