Stany

táborový život, stany, polní vaření...
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stany

Příspěvek od mikey.88 »

Co se týká stanů, tak dle iluminací bych se přikláněl spíše pro stany kruhové základny. Přesně ty z Alexandra. Stany nobility byly zřejmně i protkávané zlatem či stříbrem. či jinak vzorované. Jako podlážku bych viděl buď to zmiňované chvojí, slámu, mech (dobře izoluje), případně povalovou podlážku z kulatiny rozřízlé napůl jak psal Maser. Ty stany, které jsou dostupné na trhu z velké části neodpovídají realitě. Je to taková všehochuť :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Prozatím bych tu nechal toto. Hodně najdete v pramenech někde zde na fóru :)

Většina stanů měla přírodní režnou barvu, zdobenou pak gotickými ornamenty jako lomené oblouky. Většinou se zdobeným lemem (hradbičky, cípy) Dražší stany barvené celé, zdobené, našívané heraldické figury, atd. Kdyžtak mne poopravte kdyby něco ;)
Obrázek
Avátar uživatele
Valkoun
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1111
Registrován: Stř 10. Zář 2008 17:27:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Stany

Příspěvek od Valkoun »

Bohužl trh je plný cik cak barvných mnohoúhelníků.. které stojíc vedle tábora Boemie musí zákonitě zblednout. :-(
Moje doporučení je takovéto: Dokud to skupina s hraním rolí nemyslí dost vážně, vyplatí se koupit áčko s absidou, třeba dvoupokojové a netratit na drahých a konstrukcí složitých stanech, za ktré bych se jako vypiplaný šlechtic styděl..

Miky: moc pěkná fotka:-)
Nezabudovi Sláva!
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Stany

Příspěvek od maser »

Jak je vidět, tak se na podlážky používají i kožešiny ze psa :D
Ne vážně, takhle bych si představoval interiér stanu (pán z Ronšperka):
EDIT Bahnak: smazán nefunkční odkaz
silva-nortica.blog.cz
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stany

Příspěvek od mikey.88 »

K těm podlážkám: Pro opravdu vysoké šlechtice bych viděl drahé koberce z východu! Takový perský koberec byl oblíbený po staletí. Dále pak z Benátek. Asi bych pod něj něco dal. Každopádně pro reprezentaci je víc než vhodný. Ale kdo z vás je tak vysoký šlechtic aby si to mohl dovolit že? :)
Obrázek
Pavel na Besednici
Příspěvky: 652
Registrován: Ne 04. Led 2009 12:23:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Stany

Příspěvek od Pavel na Besednici »

Nevidím cestovní skládací oltář! ;) Ne, je to vážně pěkné!
Co se nerozvíjí, umírá!
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Stany

Příspěvek od maser »

Pavel na Besednici napsal:Nevidím cestovní skládací oltář!
Četl jsem, že na cestovní oltář jsi musel mít povolení od papeže. Bylo to na 15. stol. ale myslím, že se takové věci asi moc neměnili.
silva-nortica.blog.cz
Pavel na Besednici
Příspěvky: 652
Registrován: Ne 04. Led 2009 12:23:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Stany

Příspěvek od Pavel na Besednici »

Vážně? To jsem nevěděl, já to považoval za běžnou věc...
Pořád je co objevovat.
Co se nerozvíjí, umírá!
Vlk
Příspěvky: 228
Registrován: Po 30. Bře 2009 14:41:26
Místo/Bydliště: Nymburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Stany

Příspěvek od Vlk »

No zdrnovatět bysme některé potřebovali, asi jim domluvím konzultaci s Maršálkem na téma: cena vybavení šlechtice. :twisted: K tomu stanu... co dělat, když prší. Je tedy nějaké voděvzdorné stanové plátno jako podlážka ok?

Ano uvědomuji si, že čtvercový stan není úplně dokonalý, leč je již obejdnán, takže s tím moc nenadělám. Pak se tedy zeptám - projde na Vašich akcích čtvercový stan nebo si budeme muset pořídit případně specíálně na to nějaké další (pro sebe osobně plánuju krásné áčko)?

Ad manželky: Manželku nemám (snad bohudík, snad bohužel), takže nehrozí, že by potřebovala truhlu, ale na druhou stranu to vypadá velmi pěkně a prakticky (snad krom transportu), ale to je pro mě (potažmo nás) hudba budoucnosti, možná tak za rok za dva.

Jo jinak díky Vám všem za dosavadní rady.
Imperare sibi, maximum imperum est.
Vlk
Příspěvky: 228
Registrován: Po 30. Bře 2009 14:41:26
Místo/Bydliště: Nymburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Stany

Příspěvek od Vlk »

Jo jenom dopnění k tomu, zda nás s tím někam pustí... náš stan bude vypadat zrovan tak, jako ten na obrázku výše, jen barvy budou jiné.
Imperare sibi, maximum imperum est.
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stany

Příspěvek od Zdeslav »

Vlk:

Nazdar, v podstatě už sis odpověděl sám :)

Víš, že to asi není zrovna ideál, i co s tím dál :)

Za mě ale znovu říkám, že takový stan u nás zatím projde, jelikož vymáhání dobovosti stanů je dost problematické a běh na delší trať.
I když do budoucna by se hodilo něco pěknějšího a je škoda, že jsme to nepodchytli o pár okamžiků dřív ;)

Co na to Maser?
Nezabud hrr!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti