Opasky a tašvice

Posadowski
Příspěvky: 301
Registrován: Ne 21. Zář 2008 18:00:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Opasky a tašvice

Příspěvek od Posadowski »

trener napsal:Matně se mi vybavuje scéna z Dekameronu, kde manžel zevnitř čistí velký sud pro zákazníka, manželka ho navádí, kde má ještě cídit a zákazník manželku zezadu... Manželčiny požadavky na čistotu sudu jsou enormní :lol:
To jsem měl na mysli. Taky opat, co byl tvarově poněkud výraznější a tak aby se mohl poveselit, musel ležet na zádech a...
Avátar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1159
Registrován: Ne 05. Říj 2008 22:20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Opasky a tašvice

Příspěvek od Maršálek »

inu, poloh znali nespočet, viz. Deschampovi jedovaté veršíky o prostitutkách a mimo jiné i o podbízivých dotazech pánů směrem k dámám (u dvora), zda mají rády zajíčky a v jakých pozicích rády norují...

také mně napadá ze 14. st. jedovatý příběh z dvorského prostředí, který se jmenuje Plášť - král Artuš přijme cizího panoše, který mu přednese následující prosbu svého nejmenovaného pána: tento skvostný plášť, nechť připadne jako dar té urozené paní, které nejlépe padne. smyslem jedovaté hříčky je poněkud živý plášť, který se po obléknutí dámou viditelně vyhrnuje v těch místech, ze kterých se ona paní ráda miluje. během zkoušení si ho obléknou prakticky všechny dámy dvora, Guinevrou počínaje, aby se ukázalo, že jejich manželé jsou paroháči. současně jsou pláštěm naznačeny opravdu mnohé pozice... :lol:


ale zpět k tématu tašvic a sáčkových vazeb knížek - souhlas s Posadowem, nafotím a přiložím ;)
Naposledy upravil(a) Maršálek dne Po 08. Ún 2010 8:50:19, celkem upraveno 1 x.
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
Avátar uživatele
LosPedros
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 185
Registrován: Čt 12. Lis 2009 21:25:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Opasky a tašvice

Příspěvek od LosPedros »

Možná už je to pasé, ale zůstalo to tady od února trochu viset ve vzduchu.
EDIT Bahnak: odstraněn nefunkční odkaz
Ten obrázek je ze třetího čísla Dragona od Company of Saynt George. EDIT Bahnak: odstraněn nefunkční odkaz
A tam je psán, že se jedná o několik druhů tašvic použitelných pro 70-léta 15.st. Čerpáno bylo z francouzské, německé, švýcarské. anglické a vlámské ikonografie.
Takže sice věřím, že mnohé z nich mohou být použitelné na VS, ale ukázka typických tašvic pro dobu karlovu to asi nebude.
Posadowski
Příspěvky: 301
Registrován: Ne 21. Zář 2008 18:00:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Opasky a tašvice

Příspěvek od Posadowski »

LosPedros napsal:... použitelných pro 70-léta 15.st. Čerpáno bylo z francouzské, německé, švýcarské. anglické a vlámské ikonografie.
Takže sice věřím, že mnohé z nich mohou být použitelné na VS, ale ukázka typických tašvic pro dobu karlovu to asi nebude.
No podle mě to teda je použitelné i an 14. století, aspoň takhle obecně. Zvlášť třeba ty s dýkami jsou myslím na konec 14tky dobře dohledatelné.
Já teda konci 15.st. moc nerozumím, ale většina těchhle tašvic je bez problémů 14kových (asi lze diskutovat nad jednotlivostmi, taky je to pěkná směsice, něco spíš pro vidláky, něco pro nobila...)
Avátar uživatele
Smil
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1440
Registrován: Út 28. Črc 2009 11:41:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Opasky a tašvice

Příspěvek od Smil »

Pěkná. To poutko na zastrčení opasku má kožený nebo nějaký kov?
Lépe být jediný den (se) lvem než tisíc let ovcí!
Italstké přisloví

P.S. O to důležitější pokud je váš pán ze Skotska
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Opasky a tašvice

Příspěvek od Klinštejn »

to nevim, cece, ono na to bylo prostym okem dost blbe videt..ale spis bych to tipnul na kuzi..
Obrázek Det finns alltid hopp..
Avátar uživatele
Czernozub
Příspěvky: 818
Registrován: So 27. Ún 2010 12:49:06
Místo/Bydliště: Želiv, Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Opasky a tašvice

Příspěvek od Czernozub »

Já spíš kov. Dole není patrný žádný šev...
"Neorganizovaná banda není armádou o nic víc, než hromada cihel domem."
Sókratés
Avátar uživatele
Svenbjörn
Příspěvky: 41
Registrován: Út 12. Říj 2010 15:33:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Opasky a tašvice

Příspěvek od Svenbjörn »

Stretol sa už niekto s týmto typom kapsy? Ja to neviem presne rozoznať ale zapina sa po bokoch ale to je asi všetko čo viem rozoznať. (je to kostol v Žehre, svk)
Přílohy
DSC03288.JPG
DSC03288.JPG (119.27 KiB) Zobrazeno 4866 x
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Opasky a tašvice

Příspěvek od mikey.88 »

Mám takový specifický dotaz. Je možné u Girdle purse použít na váčky místo kůže i látku? len nebo vlnu? Nedaří se mi sehnat tak tenkou a měkkou kůži abych to udělal z ní... :? :) Pro neznalé: Girdle purse je kožená brašnička na pásek většinou do 20 x 20 cm s váčky uvnitř (ale není podmínkou). Hojná ve 14. a 15. století.
Obrázek
Lenka
Příspěvky: 38
Registrován: Stř 02. Zář 2009 20:55:56
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Opasky a tašvice

Příspěvek od Lenka »

Jestli sháníš tenkou oděvní kůži, tak bych nějakou měla. záleží, jakou chceš barvu. Když, tak pisni SZ.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů