Boty

Avátar uživatele
Kuno
pan rytíř
Příspěvky: 163
Registrován: Stř 04. Bře 2009 21:27:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Boty

Příspěvek od Kuno »

Myslím si a také to zde zaznělo,že pokud chci být šlechticem,mám boty a i jiné kožené části-např opasek...potaženy "drahými" látkami.
Já toto pravidlo ctím a...fakt pak člověk vypadá úplně jinak,než kdejaký sprostý chlap. :D :D :D
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Boty

Příspěvek od Klinštejn »

No vidis, to jsem treba vubec nevedel... ze se tyhle veci potahovaly...
No tak treba pristi boty, co udelam no.. tyhle maji byt na ven a ne na korunovaci nebo tak.. urcite meli i tehdy rozdil mezi polnimi a reprezentativnimi vecmi.. nebo ne?
Obrázek Det finns alltid hopp..
Avátar uživatele
Pike
Příspěvky: 151
Registrován: Út 20. Led 2009 8:02:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Boty

Příspěvek od Pike »

Jako šlechtic bys ty boty na běžné nošení možná neměl potažené brokátem, ale určitě by byly aspoň z barvené kůže, zdobené vytlačováním, prořezáváním, našívanými ozdobami etc.
Prostě na každém kousku vybavení by mělo být vidět, že je určený pro pána a ne pro drnohryza. I když je to, jak píšeš, polní věc.
Tu ora, tu protege, tu labora!
http://www.arxbona.cz
Avátar uživatele
Kuno
pan rytíř
Příspěvky: 163
Registrován: Stř 04. Bře 2009 21:27:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Boty

Příspěvek od Kuno »

A to zas JÁ, :D mám brokát na všech botách zcela běžně. :D :D :D
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Boty

Příspěvek od Klinštejn »

Děkuji děkuji za odpovědi :-)

Jo na tom něco bude.. barevna kůžel.. to je bez šance..to bych musel začít znova celé..ale mohl vbych to ozdobit... třeba nějakými kovovými fragmenty.. :-)

Díky za nápady :-)

Jsem rád, že jste mě s nima rovnou neposlali do hajé :D
Obrázek Det finns alltid hopp..
richardrg
Příspěvky: 676
Registrován: Stř 04. Ún 2009 11:54:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Boty

Příspěvek od richardrg »

No kovové ozdoby nejsou špatné ale dovolil bych si poradit např barvení razítkem, skoro nikdo to nemá a vypadá to super a dá se to dělat i na hotovou botu. Nebo tu botu klidně pokresli inkoustem to taky nikdo nemá.
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním."
Thales z Milétu
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Boty

Příspěvek od Zdeslav »

Jo to by mohlo bejt pěkný...chce to ale najít nějakej dobrej vzor...trojlístek, lilii, křížek...
Nezabud hrr!
Avátar uživatele
Ronšperk
Příspěvky: 63
Registrován: Út 10. Ún 2009 20:28:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Boty

Příspěvek od Ronšperk »

Kuno napsal:Myslím si a také to zde zaznělo,že pokud chci být šlechticem,mám boty a i jiné kožené části-např opasek...potaženy "drahými" látkami.
Já toto pravidlo ctím a...fakt pak člověk vypadá úplně jinak,než kdejaký sprostý chlap. :D :D :D
Nemyslím, že tomu tak bylo vždy. Mnoho bot velmožů bylo prokrajovaných, jak nám krásně dokládají četné náhrobky. což je s potahováním nemožné. Mnoho bylo tlačených a vzorovaných. Mnoho bot, vlastně většina, také byla nízkých. Těch vysokých najdeme poskrovnu a ve spojitosti s konkrétní činností, která rozhodne není reprezentativní. To potahování je záležitost, kterou nám dokládají korunovační střevíce římského krále a biskupské pontifikální boty. To je záležitost na tolik vyjímečná, že bych se jí neřídil. Pravda je dnes levnější a lehčí to potáhnout, ale nemyslím, že výsledek bude odpovídat předloze. ;-)
Avátar uživatele
Ronšperk
Příspěvky: 63
Registrován: Út 10. Ún 2009 20:28:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Boty

Příspěvek od Ronšperk »

Jakob von Altwehr napsal:Děkuji děkuji za odpovědi :-)

Jo na tom něco bude.. barevna kůžel.. to je bez šance..to bych musel začít znova celé..ale mohl vbych to ozdobit... třeba nějakými kovovými fragmenty.. :-)

Díky za nápady :-)

Jsem rád, že jste mě s nima rovnou neposlali do hajé :D
Máš ten kov doložený?
Avátar uživatele
Kuno
pan rytíř
Příspěvky: 163
Registrován: Stř 04. Bře 2009 21:27:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Boty

Příspěvek od Kuno »

Ronšperk:Já měl na mysli pouze nízké boty,jiné nenosím a ani jich nemám. :)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti