Boty

Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Boty

Příspěvek od maser »

Něco k botám (15. stol., ale zajímavé informace): http://gesellschaft-lichtenawers.eu/tsc ... stredoveku
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Boty

Příspěvek od Klinštejn »

Mohl bych se zeptat ještě k tomu potahování?

Látka se na tu kůži lepila, nebo našávala? Zajímá m zejména horní okraj toho otvoru, kudy se do boty leze.. Co se týče spodního okraje, kde se látka setkává s podrážkou, je mi to celkem jasné...
Obrázek Det finns alltid hopp..
Avátar uživatele
Josif
Příspěvky: 378
Registrován: Čt 10. Zář 2009 13:18:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Boty

Příspěvek od Josif »

Zdravím pánové.
Myslíte, že by se tyto boty daly použít jako obuv pro "denní" nošení pro postavu nižšího šlechtice??

http://www.armabohemia.cz/imgnew/armure ... /sr43v.jpg

Zaujala mne u nich cena, tak si potřebuji ověřit použitelnost.
Díky
Bohuš Ras
Si vis pace, para bellum
richardrg
Příspěvky: 676
Registrován: Stř 04. Ún 2009 11:54:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Boty

Příspěvek od richardrg »

No já je viděl, tvar je myslím dobrý.
Akorát bych bát tebou popřemýšlel o podlepení podrážky, třeba silnou kůží, do které můžeš udělat zářezy proti smekání.
Ta podrážka není moc silná a po prošlapání bys ty boty vyhodil.
Dobovosti to také neublíží, protože ta podrážka je lepená, i když se tváří jako přiflokovaná hřebíčky. To je mimochodem taky mimo a tou kůží by se to schovalo.

Ale osobně myslím že KM splńují.
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním."
Thales z Milétu
Avátar uživatele
Josif
Příspěvky: 378
Registrován: Čt 10. Zář 2009 13:18:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Boty

Příspěvek od Josif »

O podlepení podrážky ještě jednou vrstvou kůže jsem přemýšlel hned, jak jsem o nich začal uvažovat. Díky
Bohuš Ras
Si vis pace, para bellum
Avátar uživatele
Valkoun
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1111
Registrován: Stř 10. Zář 2008 17:27:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Boty

Příspěvek od Valkoun »

Jinak já je vyzkoušel na podzimní panské a jsem celkem spokojen. Je to tedy polotovar, který se musí minimálně v místech, kde se provlékají ty řemínky obšít včetně direk, jinak se ti to celé vytrhne, samozřejmě podlepit kůží a pro nobila by nebylo odvěci je i nabarvit a vyřezat ozdobný např hradbičkový lem..
Každopádně bys měl mít vícedro bot - sváteční a ty běžné a kdyby ti nevyhovovaly na na boj, tak si snima můžeš vyhrát a upravit na honosné, na které se nekladou takové funkční nároky..
Nezabudovi Sláva!
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Boty

Příspěvek od mahy »

Jak jsou na tom tyto boty s pevností? Nebortí se pata a nevyvaluje se ven? Je kůže dostatečně pevná?
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
richardrg
Příspěvky: 676
Registrován: Stř 04. Ún 2009 11:54:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Boty

Příspěvek od richardrg »

Ty si to asi pleteš s kanadami :D
Kůže na patě je zdvojená a kůže je prostě měkká, odhaduju asi 1,5 mm.
Shruba stejně šiju převrácené boty.... A pata se mi bortí taky, ale nemám ji zdvojenou..
Ta bota je tvrdá a sedí podle toho jak si ji utáhneš...
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním."
Thales z Milétu
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Boty

Příspěvek od mahy »

No ona je bota a bota. Boty od Alana Kvasničky mají prošitý opatek a pevnou patu-nebortí se a nevyvalují se. Pokud se u této boty vyvaluje pata ven pak je to na nic- zmastíš si nohu a za chvíli se v nich nedá chodit :( Také je rozdíl zda se použije kůže 1,5mm silná nebo sračkoidní měkká-to máš pak nohu jak v pytlíku. proto jsem se ptal. Má ještě někdo zkušenosti s těmito botami?
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
noxter
Příspěvky: 262
Registrován: Stř 08. Črc 2009 18:04:57
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Boty

Příspěvek od noxter »

Já jsem si ty botky taky pořídil, a hnedka dvojo..........jedny jsem nabarvil tmavěji a dodělal řemínky na přesky (do 15.), přijdou podlepit kůži, druhé jsem zatím nechal tak ale už jsem v nich vystupoval a byly velice příjemné, žádne gigláni nohy a dotažení těma řemínkama je dostatečné. Moc jsem je zatím, ale nevyužil takže jak budou držet po hojnějším nošení nejsem schopný momentálně sdělit
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů