Látky

Odpovědět
Avátar uživatele
Křišťan
Ronovec
Příspěvky: 115
Registrován: Pá 06. Ún 2009 13:49:12
Místo/Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Látky

Příspěvek od Křišťan »

Zdavím, poradíte, kde sehnat látky? Hlavně len, sametu je všude spousta...a k sametu se zbrojnoš těžko dostal...
"Karel IV. potvrzuje obyvetelům Bělé pod Bezdězem ... jejich žádost o přenesení městských práv na město Nový Bezděz, řečené Bělá ... Lokátory jsou jmenováni Martin z Lovu, purkrabí lipský, rychtář Ješek a Křišťan, měšťan z Lipého." (1348)
Drslav
Příspěvky: 14
Registrován: Po 29. Zář 2008 22:38:26
Místo/Bydliště: Pzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Látky

Příspěvek od Drslav »

Avátar uživatele
Křišťan
Ronovec
Příspěvky: 115
Registrován: Pá 06. Ún 2009 13:49:12
Místo/Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Látky

Příspěvek od Křišťan »

Jo, já věděl, že jsem to tady někde četl ;) ...jen jsem to nemohl ani za nic najít :D
"Karel IV. potvrzuje obyvetelům Bělé pod Bezdězem ... jejich žádost o přenesení městských práv na město Nový Bezděz, řečené Bělá ... Lokátory jsou jmenováni Martin z Lovu, purkrabí lipský, rychtář Ješek a Křišťan, měšťan z Lipého." (1348)
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Látky

Příspěvek od mikey.88 »

Navrhuju tuhle diskuzi smáznout ;) kam na látky už víme :D
Obrázek
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Látky

Příspěvek od Zdeslav »

Jen ať to tu je, patří to sem, tak odkaz neuškodí. V budoucnu se tu můžou řešit i látky obecně.
Nezabud hrr!
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Látky

Příspěvek od mikey.88 »

Zdeslav napsal:Jen ať to tu je, patří to sem, tak odkaz neuškodí. V budoucnu se tu můžou řešit i látky obecně.
Asi máš pravdu ;) Špatné je, že dobrý obchod máme pro Prahu. Ti co bydlí jinde to budou mít složitější :(

Když už je tu ten odkaz, má někdo fakta, kolik v Karlově době jedotlivé látky stály? Zajímá mě to z toho důvodu, abych měl představu o nákladnosti oděvu v tehdejší době :)
Obrázek
Avátar uživatele
Valkoun
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1111
Registrován: Stř 10. Zář 2008 17:27:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Látky

Příspěvek od Valkoun »

mikey.88 napsal:Když už je tu ten odkaz, má někdo fakta, kolik v Karlově době jedotlivé látky stály? Zajímá mě to z toho důvodu, abych měl představu o nákladnosti oděvu v tehdejší době :)
Ceny jednotlivých tkanim jsem zatím nenašel, ale pěkný přehled cen je zde http://www.myschwerk.webzdarma.cz/cenik.html
Nezabudovi Sláva!
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Látky

Příspěvek od maser »

Jen je třeba si vzít k srdci tyhle první věty: Údaje jsou většinou ze 14. století (některé z první půle 15. st.), písemně doloženy - přesto je však berte s jistou rezervou. Pochází z různých míst a pojednávají o různě kvalitním zboží. Chystám obdobný ceník z francouzských zdrojů a zde je skladba cen zcela jiná.
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
Křišťan
Ronovec
Příspěvky: 115
Registrován: Pá 06. Ún 2009 13:49:12
Místo/Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Látky

Příspěvek od Křišťan »

mikey.88: Tak s tím krámkem máš sakra pravdu - zabije mi to celej den a sežere něco peněz jen za cestu tam (a vlastně i zpět)...Pražáci, v lecčems máte život jednodušší...(a v lecčems zase ne - to jen aby se někdo nechtěl hádat) ;)
"Karel IV. potvrzuje obyvetelům Bělé pod Bezdězem ... jejich žádost o přenesení městských práv na město Nový Bezděz, řečené Bělá ... Lokátory jsou jmenováni Martin z Lovu, purkrabí lipský, rychtář Ješek a Křišťan, měšťan z Lipého." (1348)
trener
Příspěvky: 285
Registrován: Čt 30. Črc 2009 19:39:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Látky

Příspěvek od trener »

Dobrým zdrojem tkanin pro lidi z východních Čech je obchod Ráj látek v Hradci Králové, Gočárova 553, 500 02, telefon 739230001. Velký výběr flaušů (80vlna/20něco jiného), mívají i stoprocentní vlnu (občas to chce vyzkoušet, i oni se mýlí, bohužel jsem tu kápi už ušil :cry: ), čistý len, buret i hedvábí. Ceny obvyklé, ani málo, ani moc.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů