Látky

Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Látky

Příspěvek od maser »

Josif napsal:Zdravím
Bylo by možno použít tento brokát na svrchní kabátec pro nižšího nobila???
EDIT Bahnak: odstraněn nefunkční odkaz
On je zeman a zeman. O své majetnosti víš nejlíp sám a podle mě by jsi ho za daných podmínek mít pro speciální příležitosti mohl. Tedy pokud nepatříš k těm vladykům co mají "sotva" větší chalupu jako residenci.
Osobně bych ale volil jiný vzor, tenhle mi přijde spíš dívčí. Vzor je ale věc názoru, takže je to na tobě a tvých představách o tvé postavě.
Založ si vlákno v Salonu a popiš svou postavu či představu o ni, oběma stranám to ušetří spoustu zbytečného klevetění.
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1159
Registrován: Ne 05. Říj 2008 22:20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Látky

Příspěvek od Maršálek »

souhlas s Masérem
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Látky

Příspěvek od mikey.88 »

Jaký názor máte na vlněné sukno: 35% polyacryl, 20% polyester, 45% vlna nebo 70% vlna, 10% polyamid, 20% polyacril

Chápu že 100% vlna je nejlepší ale fakt blbě se shání... Tak mě zajímá vás názor ;)

Pak ještě samet: 100% polyester

:D Je rozdíl 1 m 100% vlny za 600 kč nebo 5 metrů z poloviny umělé vlny za stejné peníze :)

viz: http://www.flex-tex.cz/
Obrázek
Avátar uživatele
kure
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 519
Registrován: Út 09. Pro 2008 22:17:29
Místo/Bydliště: Třinec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Látky

Příspěvek od kure »

70% vlna za 600 je vyděračina to bych nekupoval. Osobně kupuji většinou 70-80% vlnu za nějakých 250/bm což mi přijde celkem normální cena. Pokud jseš z Prahy tak vyzkoušej různé obchody. Hlavně třeba italskou tam mají tuhle směsovku taky za dobrou cenu. Občas si tam posílám segru pro zásoby ;)
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Látky

Příspěvek od mikey.88 »

Ne, ja psal 100% za 600 kč za metr. Ale i to je dost drahy. Ale napul umela vlna za 150 kc je lakava nabidka. Tak me zajima vas nazor na napul umele latky ci plne umele ( brokat, samet) ps: v Italske uz pani Mala pry neprodava...
Obrázek
Avátar uživatele
Pohrobek
Příspěvky: 277
Registrován: Út 01. Zář 2009 11:02:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Látky

Příspěvek od Pohrobek »

Co se týče vlny tak velice dobre ceny a materiál je ve Stockhousu, je to kousek od Náměstí míru. S majitelkou jsem velice spokojen, je ochotná, když jsem měl zájem o samet, jela mi pro něj přímo do Itálie k výrobci. Je to v Italské ulici, takže asi mluvíme o tom samém....
HONESTUS RUMOR ALTERUM EST PATRIMONIUM
richardrg
Příspěvky: 676
Registrován: Stř 04. Ún 2009 11:54:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Látky

Příspěvek od richardrg »

Píšu to už asi na desáté místo, Stock hause byl v Italské, a už tam není, paní Malá se přestěhovala do nových prostor v Bořivojově ulici.

Co se týče cen, tak 100% vlna se u ní dá koupit za 240,- kč bez daně, některé barvy, teď docela dobrá hnědá a šedá levněji - 180,- Kč bez daně. Pokud nemáte živnostenský list pro registraci a nepotřebujete účet, tak se dá tahle cena domluvit.
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním."
Thales z Milétu
Avátar uživatele
Pohrobek
Příspěvky: 277
Registrován: Út 01. Zář 2009 11:02:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Látky

Příspěvek od Pohrobek »

Fakt? ja tam byl asi pred 2 mesici naposledy...... tak to je nemilé.... :(
HONESTUS RUMOR ALTERUM EST PATRIMONIUM
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Látky

Příspěvek od Zdeslav »

Mikey: Na tu 45% kašli. To nemá význam, kolikrát to blbě vypadá a stejně by tě to časem štvalo. Já nevím, jestli se něco nějak extra nezměnilo, ale nejdražší 100% vlnu v Praze jsem viděl za 450 Kč, běžná cena se pohybuje kolem 350, u paní Malé o 100 i více korun méně. Chce to hledat. Zkus paní Malou, nebo obchody kolem Míráku.

Co se týká těch drahých látek, hedvábné se dají sehnat - http://www.sartor.cz/. Jinak jsem pro tolerovat balněné náhražky, ale ne 100% polyester, to musí vypadat děsně. Navíc bavlněný samet není žádný problém sehnat.
Nezabud hrr!
Avátar uživatele
Pohrobek
Příspěvky: 277
Registrován: Út 01. Zář 2009 11:02:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Látky

Příspěvek od Pohrobek »

Sartor také doporučuji, mám od nich krásný brokát s liliema, teď už čekám jen na peníze pro švadlenu. . Sice není nejlevnější, ale myslím, že u nás to nejlepší za dobrou cenu co se dá sehnat.....
HONESTUS RUMOR ALTERUM EST PATRIMONIUM
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů