Praktické rady

Avátar uživatele
Alweron
Příspěvky: 399
Registrován: Út 17. Lis 2009 10:19:26
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Praktické rady

Příspěvek od Alweron »

Mám staženou verzi, která má 12 mega...Už nevím, kde jsem ji našel, ale bylo to buď tady, nebo na brodci, pravděpodobně...

No, a tady ji mate :mrgreen:

Kód: Vybrat vše

http://uloz.to/5164041/patroon.pdf
"Odčiňte své hříchy, neboť jednoho dne se ohlédnete a uvidíte, jací jste byli!"
Kordulka
Příspěvky: 1633
Registrován: Út 20. Led 2009 20:46:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Praktické rady

Příspěvek od Kordulka »

A to ještě, vzácní a milí pánové, nevíte, že bratr Bohuslav, jinak též zvaný KOHO, má snad ke každému myslitelnému tématu sbírku přesně identifikovaných iluminací (myslím, že něco z nich už dal k dispozici i zde). Na webu Livinghistory je od něj řada tématických iluminoalb.
Pokud by byl ochoten to dát dohromady s materiály dodanými naším novým polským přítelem a pak by se to zpracovalo literárně a pedagogicky, můžeme si rovnou otevřít novou fakultu na některé z universit 8-)

Ale vážně - s tím, co již dal Bohuslav k dispozici a s "polskými" prameny a zdroji, máme opravdu v rukou poklad obrovské hodnoty a možnost pohodlně nastudovat skoro všechno, co pro svůj "středověký život" potřebujeme.
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Praktické rady

Příspěvek od maser »

Alweron napsal:Mám staženou verzi, která má 12 mega...Už nevím, kde jsem ji našel, ale bylo to buď tady, nebo na brodci, pravděpodobně...

No, a tady ji mate :mrgreen:

Kód: Vybrat vše

http://uloz.to/5164041/patroon.pdf
Super díky :drunk:
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
konduktor
Příspěvky: 19
Registrován: Čt 17. Črv 2010 14:55:09
Místo/Bydliště: Warszawa
Kontaktovat uživatele:

Re: Praktické rady

Příspěvek od konduktor »

tak po prawdzie , to sa Zbiory kolegow z Ukrainy i Bialorusi , ja wam tylko linki wklejam :)
napiszcie co było Jeszcze interesowalo , ja sie cos patrzeć "
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Praktické rady

Příspěvek od mikey.88 »

Možná se vám to bude zdát vtipné :D , ale čím je nejlepší šít vlnu? Lněná nit či něco jinýho?
Obrázek
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Praktické rady

Příspěvek od mahy »

Hlavně pevnou nití- většinou ti to povolí ve švu protože látka je pevná. :D
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Praktické rady

Příspěvek od mikey.88 »

Pevný nítě mám - 100 len a nejde to trhat skoro! Ale jestli to nemám šít něčím jiným... taky potřebuju stejnou barvu :D Kdo z vás hodně šije z vlny - čím to šijete?
Obrázek
Avátar uživatele
Valkoun
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1111
Registrován: Stř 10. Zář 2008 17:27:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Praktické rady

Příspěvek od Valkoun »

konduktor napsal:tak po prawdzie , to sa Zbiory kolegow z Ukrainy i Bialorusi , ja wam tylko linki wklejam :)
napiszcie co było Jeszcze interesowalo , ja sie cos patrzeć "
Nás interesuje uplně všechno :D Už teď co jsi přinesl za informace... víc než jsme za 2 roky nastřádlali sami!!! Díky!! :D :D
Nezabudovi Sláva!
richardrg
Příspěvky: 676
Registrován: Stř 04. Ún 2009 11:54:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Praktické rady

Příspěvek od richardrg »

mikey.88 napsal:Možná se vám to bude zdát vtipné :D , ale čím je nejlepší šít vlnu? Lněná nit či něco jinýho?
Vlnu šiju jen vlnou, je to moje úchylka v historických pramenech se dá dohledat i šití jinými materiály, konkrétně lněná nit jde asi taky.

Vlnu používám hlavně proto, že má podobné vlastnosti, hlavně je pro mě důležitá pružnost, a také látku "neřeže".
Jediný zásadnější problém je v tom, že je trochu problém sehnat 100% vlněnou přízi (na pletení), tak aby nebyla příliš silná na šití, ale zároveň se netrhala. V podstatě mám vyzkoušenou a doporučuji německou, vyrobenou v Italii pod obchodním názvem Limbo. Na hrubší věci používám českou z výprodeje, která je o dost silnější. Protože jsem omezen barevnou škálou, tak na věci které chci mít lepší používám nitě, které vytáhnu přímo z útku dané látky. U valchované vlny je to trochu pakárna ale mě za to výsledek stojí a už jsem získal trochu praxe.
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním."
Thales z Milétu
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů