Praktické rady

Kordulka
Příspěvky: 1633
Registrován: Út 20. Led 2009 20:46:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Praktické rady

Příspěvek od Kordulka »

Jo, teď mě to trklo díky Mikešovi - Zube, karnáč JE kabát. Nenosí se jako samostatný oděv, ale vždy PŘES oděv. Takže jak říká Miky - spíš si ozdob oděv pod ním.
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Praktické rady

Příspěvek od mikey.88 »

Hlavně jestli někde upřednostnit praktičnost, tak to bude právě svrchník (karnáč, gardecorpse), který bude mít jednu hlavní funkci a tím je ochrana před blbým počasím. Podšít to můžeš kožešinou. Olemovat otvory... nebo použít dražší sukno z Gentu... ale nepředpokládám, že by někdo tvého postavení to nějak moc zdobil a považoval to za repre... (v tvém případě vypusť i ten Gent :D )

Je to prostě kabát a jako takový může být zdobný třeba tak, že místo sukna to bude vlněná tkanina s nějakou zajímavou vazbou.. třeba ze dvou rozdílných barev a navíc bude podšit kožešinou. To lze... ale zase takovou látku neseženeš :lol:
Obrázek
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Praktické rady

Příspěvek od mikey.88 »

Obrázek
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Praktické rady

Příspěvek od mikey.88 »

Nevíte někdo, jestli jsou pro začátek 70. let nějak doložené ty kovové končíky pro tkanice?
Obrázek
Posadowski
Příspěvky: 301
Registrován: Ne 21. Zář 2008 18:00:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Praktické rady

Příspěvek od Posadowski »

mikey.88 napsal:Nevíte někdo, jestli jsou pro začátek 70. let nějak doložené ty kovové končíky pro tkanice?
Ty máš požadavky, dokládat takové drobnosti v konkrétním desetiletí, buď rád, že je máš doložené vůbec (1387) :-D
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Praktické rady

Příspěvek od mikey.88 »

Posadow: Tak myslel jsem to tak, jeslti je použít můžu když jsou většinou v 15. století. Ale nenapadlo mě jiné funkční zakončení tkanice jako toto... :lol: A díky!
Obrázek
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Praktické rady

Příspěvek od mikey.88 »

Z čeho by byl vhodný pourpoint pro ne zrovna chudého měšťana? Původně jsem ho chtěl udělat len-vycpávka-len ale uvažuji i o něčem jiném. V hedvábných látkách se ale nevyznám... můžete něco poradit? PS: Priorita č. 1 je lehkost a prodyšnost. :)

Díky
Obrázek
richardrg
Příspěvky: 676
Registrován: Stř 04. Ún 2009 11:54:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Praktické rady

Příspěvek od richardrg »

Hedvábí, nebo levnější buret, barchet a možná i čistá bavlna.
A nebo levnější mateiál zajímavě tkaný - atlas nebo damašek.
A nebo zajímavá barva případně se složitější výšivkou.
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním."
Thales z Milétu
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Praktické rady

Příspěvek od maser »

Nevím kam s tím. Jaká je variace pánských výstřihů na kabátcích? Musí být až ke krku, nabo se vyskytovaly i větší "díry". Jde mi hlavně o 50. - poč. 60. let.

Přiznám se, jsem línej to dohledávat, když tu jsou lidi, kteří tohle ví z hlavy.

Díky moc
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
Josephus Titus
Příspěvky: 236
Registrován: Pá 12. Zář 2008 7:56:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Praktické rady

Příspěvek od Josephus Titus »

Variant moc není. Na různé hranaté a špičaté a kdovíjaké výstřihy móda teprve čeká. Lodičkový výstřih typický ve 40. letech se zase v 50. letech stále víc stahuje ke krku. Malý oválný lodičkový výstřih by však byl možný ještě v 60. letech.
Od konce 50. let se také čím dál častěji objevují nízké stojáčky (tak do cca 5 cm výšky) zapínané na knoflíky.
上人の口真似してやなく蛙

svatý muž řeční
a žába kváká
přesně jako on
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti