gepent

Posadowski
Příspěvky: 301
Registrován: Ne 21. Zář 2008 18:00:18
Kontaktovat uživatele:

Re: gepent

Příspěvek od Posadowski »

A proč myslíte, že kruseler musí být tlustý a neprodyšný? Viděli jste to z hrobu Anny Svídnické? Do toho když fouknete, tak to uletí! I dnes se dá sehnat hedvábí s hmotností 15gramů na metr čtvereční. Toho i když uděláte 10 vrstev, bude to krásně lehoučké, průhledné...
Avátar uživatele
Lucrezie
Příspěvky: 62
Registrován: Út 17. Led 2012 13:36:35
Kontaktovat uživatele:

Re: gepent

Příspěvek od Lucrezie »

S kruselerem se pochlubím, až ho nafotím:)
mám ho z tenkých lnů...možná je to jen předsudek..nejspíš mi horko nebude....

ta spodní tenká a svrchní je dobrá věc...stočené copy dokážu udělat jen s rouškami...bez nich nevím, jak to tam upevnit.viz foto
PS: je možno aby svrchní závoj stál jen sám o sobě-foto nebo by bylo lepší se spodní rouškou, která na další fotce je ještě taková nedodělaná:)

ještě se chci zeptat, ohledně kápí-jak se postupem doby zmenšují, jsem se dočetla že byly možné takové kukličky s cípem nahóru...lze, bych ho měla na měšťku? iluminaci jsem našla v Roman de la rose což je polovina čtrnáctky.
Přílohy
PICT0001.JPG
PICT0001.JPG (425.7 KiB) Zobrazeno 4461 x
Lucrezie, páv a pes
Avátar uživatele
Lucrezie
Příspěvky: 62
Registrován: Út 17. Led 2012 13:36:35
Kontaktovat uživatele:

Re: gepent

Příspěvek od Lucrezie »

posílám ještě bez spodního závoje, jestli to tak může také být
Přílohy
PICT0004.JPG
PICT0004.JPG (424.84 KiB) Zobrazeno 4461 x
Lucrezie, páv a pes
Avátar uživatele
Lucrezie
Příspěvky: 62
Registrován: Út 17. Led 2012 13:36:35
Kontaktovat uživatele:

Re: gepent

Příspěvek od Lucrezie »

nebo vůbec, mohli byste mi prosím poradit jak si mám zatentonoc vlasy, když bych nechtěla použít žádnou roušku?
-mimochodem tedy, Kordulko, takže na dobu, co chci dělat (kol poloviny 14. spíš pár let po polovině) se tedy moc již nenosil fillet s barbett a gepent taky ne.spíše tedy kruselery, roušky, nebo ty svislé copy(u kterých nikdy nevím jak to tam mám coto, aby mi to nespadlo):D:D:D
Lucrezie, páv a pes
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: gepent

Příspěvek od Zdeslav »

Nebo vůbec, nechceš přijet na seminář kde bude na dámské účesy a pokrývky hlavy workshop? :)
Viz: viewtopic.php?f=53&t=903
Nezabud hrr!
Kordulka
Příspěvky: 1633
Registrován: Út 20. Led 2009 20:46:24
Kontaktovat uživatele:

Re: gepent

Příspěvek od Kordulka »

Také bych byla pro, abys přijela, přivezla pokrývky hlavy, hlavu, vlasy 8-) ; já to přivezu taky, pan Posadow určitě taky a můžem to probrat a zkoušet na místě.

To s tou spodní rouškou vypadá dobře, i když jinak, než ta zobrazovaná uzavřenější zavití. Ale jsi mladá, tak ještě tolik zahalená chodit nemusíš 8-)
Na fotkách Ti to moc sluší!
Avátar uživatele
Lucrezie
Příspěvky: 62
Registrován: Út 17. Led 2012 13:36:35
Kontaktovat uživatele:

Re: gepent

Příspěvek od Lucrezie »

Děkuju Kordulko:)
snažím se nějak vypadat, ale s mým dostupným zdrojem informací- což je pana Posadowa knížtička a tento server moc nezmůžu:) internetu a kdejakým stránkám nevěřím, ale tyhle diskuse se mi moc líbily, a mnozí mi to doporučovali, ať jsem napíšu, když nebudu vědět:)
na workshop bych moc moc moc moc ráda, ale nevím jistě, zda mi to má povinnost dovolí. mám před maturou, sic ještě rok, ale musim pořád cvičit na ten lidský mučící nástroj zvaný housle;)
dodám sem ještě nějaké fotky, co jsem vytvořila.včetně slibovaného kruseleru a surecotu, jak jste mi s ním poradili:)
Lucrezie, páv a pes
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: gepent

Příspěvek od mikey.88 »

Housle? Super.. hudebnice chybí :D
Obrázek
Avátar uživatele
Lucrezie
Příspěvky: 62
Registrován: Út 17. Led 2012 13:36:35
Kontaktovat uživatele:

Re: gepent

Příspěvek od Lucrezie »

Jo:) je fakt že čím dál, tím míň lidí má nervy přežít ten rok, dva než se z toho dřeva začne něco kloudného ozývat...třeba halí belí:)
Lucrezie, páv a pes
Avátar uživatele
Lucrezie
Příspěvky: 62
Registrován: Út 17. Led 2012 13:36:35
Kontaktovat uživatele:

Re: gepent

Příspěvek od Lucrezie »

zde posílám to, co se mi povedlo dnes:)
Přílohy
konečně se mi podařilo tam ty copy urovnat:)
konečně se mi podařilo tam ty copy urovnat:)
Kopie - DSCF1941.jpg (250.41 KiB) Zobrazeno 4398 x
Lucrezie, páv a pes
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů