gepent

Avátar uživatele
Lucrezie
Příspěvky: 62
Registrován: Út 17. Led 2012 13:36:35
Kontaktovat uživatele:

Re: gepent

Příspěvek od Lucrezie »

prosím, koukejte se jen na účes a na ten surecot:)-neřeště ty šperky a tričko:) měla jsem doma chvíli čas, tak jsem si chviličku hrála:)
ten surecot je podšit modrým lnem.snad se to aspoň trošičku podařilo:)
Přílohy
DSCF1943.jpg
DSCF1943.jpg (457.44 KiB) Zobrazeno 3570 x
Lucrezie, páv a pes
Avátar uživatele
Lucrezie
Příspěvky: 62
Registrován: Út 17. Led 2012 13:36:35
Kontaktovat uživatele:

Re: gepent

Příspěvek od Lucrezie »

zde posílám slíbený kruseler
Přílohy
a protože je to focené z mobilu..omluvte tu kvalitu;-)
a protože je to focené z mobilu..omluvte tu kvalitu;-)
Obraz0684.jpg (286.84 KiB) Zobrazeno 3570 x
Lucrezie, páv a pes
Kordulka
Příspěvky: 1633
Registrován: Út 20. Led 2009 20:46:24
Kontaktovat uživatele:

Re: gepent

Příspěvek od Kordulka »

U mne dobrý :thumbup:
Ty copy, to je přesně to, co jsem měla na mysli. Aby lépe držely, tak se ještě ovíjely stuhou nebo síťkou. A jak máš tu plachetku, tak ta se dá pomocí špendlíků tak jako poupravit - naskládat a natvarovat nad ušima a je hotovo. Nic víc nepotřebuješ.

Kruseler je moc pěkný a surcote taky. Ten střih vyzkouším také; už dlouho se chystám (spíš sbírám odvahu 8-) ) střihnout do takového zhýralého vyšívaného lahvově zeleného hedvábí, tak zkusím tohle.
Jen ještě zkus opatrně napařit a rozžehlit ty švy dohladka. Jestli máš dost silné napařování u žehličky, tak stačí ty šaty pověsit a pouštět na ty švy zblízka páru. Druhou rukou je můžeš lehce popotahovat; tak by se to mohlo srovnat. A když to nepůjde, tak zlehka rozžehlit.

Jsi moc šikovná, opravdu pěkná práce 8-)

P.S.: Snad to od ženské nevyzní blbě, ale máš nádherně gotický obličej. Jak se zlehka usmíváš, tak vypadáš jak z iluminace.
Avátar uživatele
Lucrezie
Příspěvky: 62
Registrován: Út 17. Led 2012 13:36:35
Kontaktovat uživatele:

Re: gepent

Příspěvek od Lucrezie »

Děkuju:) ;-)
já mám furt strach na sebe něc dát, protože se snažím nebýt špatným příkladem.tak se omlouvám, že se pořád ptám jestli to, nebo to, a jestli je to dobré a správně...
moc si vážím toho, že mi radíš/radíte. já bych tak strašně ráda se odíváním a vůbec historií za našeho Káji zabývala víc...jenže nevím vůbec kam mám jít na jakou školu.nejlepší by bylo, kdyby byla škola, zabývající se historií za doby Karla, včetně hudební, šicí, módní složky:D:)a uplně nejlepší by bylo, vrátit se v čase a sledovat dobu minulosti, myslím že bychom se naučili nejen se lépe oblékat, lépe šermovat, lépe tančit, ale i lépe smýšlet.
Lucrezie, páv a pes
Avátar uživatele
Lucrezie
Příspěvky: 62
Registrován: Út 17. Led 2012 13:36:35
Kontaktovat uživatele:

Re: gepent

Příspěvek od Lucrezie »

PS: mám dojem, že bychom se dost divili, jak jsme si středověk představovali...hrozně by mě to zajímalo, jak to doopravdy bylo.
Lucrezie, páv a pes
Kordulka
Příspěvky: 1633
Registrován: Út 20. Led 2009 20:46:24
Kontaktovat uživatele:

Re: gepent

Příspěvek od Kordulka »

Tak to je nás asi víc, kdo by si přál umět alespoň nahlédnout.

Já kupříkladu vím, že bych zemřela v necelých 24 letech při prvním porodu i s miminkem (ale to ještě i v 19. století), takže jsem hodně vděčná za to, že žiju tady a teď.
Ale moci nahlédnout do 14. století - projít vesnicí a městem, podívat se, jak doopravdy chodili lidé oblečení, zaposlouchat se do jejich mluvy, do hudby, mrknout jim do hrnce, zjistit, jak a čím se bavili. To bych si moc přála :angel:

Nepřemýšlela jsi třeba o konzervatoři nebo akademii? A specializovat se na středověkou hudbu? Sice se tím asi moc neuživíš, ale té radosti sobě i druhým 8-)
Nebo historii, archeologii, historii umění...

Jen se ptej; co víme, povíme. A co nevíme, to se dá vybádat. Proto se tu slejzáme 8-)
Avátar uživatele
Lucrezie
Příspěvky: 62
Registrován: Út 17. Led 2012 13:36:35
Kontaktovat uživatele:

Re: gepent

Příspěvek od Lucrezie »

na konzervatoř chodím:) pak budu hledat něco dalšího snad naleznu, co by mého srdce potěšilo.
Prosímtě a jak s tou kukličkou s tou malou...četla jsem že se zkracuje a že cíp může být vzhůru...něco jako na fotce...normální kápi mám...chtěla bych pro půlku čtrnáctky něco specifičtějšího.
Přílohy
DSC01581.JPG
DSC01581.JPG (217.08 KiB) Zobrazeno 3540 x
Lucrezie, páv a pes
Posadowski
Příspěvky: 301
Registrován: Ne 21. Zář 2008 18:00:18
Kontaktovat uživatele:

Re: gepent

Příspěvek od Posadowski »

No dobré! Surcote je ještě syrový, chce to nějaké zdobení, ale jinak to asi je ono. Nejsem si jistý, jak to máš s jeho délkou, mně přijde, že by snesl ještě pár centimetrů na dolním okraji, aby ten okraj ležel na zemi. U kruseleru je možná spousta variant, tohle je jedna z nich. Já sám dávám přednost hustšímu řasení.
Avátar uživatele
Lucrezie
Příspěvky: 62
Registrován: Út 17. Led 2012 13:36:35
Kontaktovat uživatele:

Re: gepent

Příspěvek od Lucrezie »

Dobrá :) výška surecotu je úměrně, poněvadž z ryze praktického hlediska. nejsem majetná(všichni muzikanti jsou na tom stejně, alespoň ti praví muzikanti :D) nerada bych, by se mi brzy prošoupal, ale jsem si vědoma toho, že to mohlo být delší-nejsem ještě tak zručná švadlenka.průkrčník ozdobím říčními perličkami,a nějakým tím vyšitím.
Lucrezie, páv a pes
Posadowski
Příspěvky: 301
Registrován: Ne 21. Zář 2008 18:00:18
Kontaktovat uživatele:

Re: gepent

Příspěvek od Posadowski »

Lucrezie napsal:Dobrá :) výška surecotu je úměrně, poněvadž z ryze praktického hlediska. nejsem majetná,nerada bych, by se mi brzy prošoupal ...
Promiň, ale to je docela úsměvný argument. Pokud chceš mít módní (nikoli praktický ale ryze módní) oděv, pak nějaké hledisko praktičnosti nemá smysl. Jestli máš obavu o brokát, udělej na něm široký lem z tmavší látky, který se dá v případě opotřebení vyměnit. Já si ale myslím, že bezbokký surcot by se měl minimálně dotýkat země, spíš ležet na zemi. On se pak totiž velmi výrazně mění vzhled toho oděvu, jinak se to řasí, jinak splývá při nošení...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů