Malba

sochařství, malířství, hudba...
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Malba

Příspěvek od Klinštejn »

Ony by to asi mohly být i ty kbelce.. myslím, že mnoho z panáčků by bylo jezdci, nebýt to námořní bitva. Ten zelenej uprostřed, co dostává sudlicí, má nějaký větší targe, podle toho výřezu na kopí..
A teď koukám, že i ten s tím kbelcem vlevo nahoře má výřez..v té skrumáži na lodi, kde není moc kam se hnout je asi jedno, že má jen ty škvíry na očích.. ba možná je to i lépe.. a jsou tam i nejen oválné, ale i minimálně jeden kulatý štít :) opravdu pěkná malba.. škoda, že nemáme něco takhle pěkného na naše období a království..
Obrázek Det finns alltid hopp..
Kordulka
Příspěvky: 1633
Registrován: Út 20. Led 2009 20:46:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Malba

Příspěvek od Kordulka »

Našla!!!!!
Dva kbelce tam jsou 8-)

Jo, "prapeppenheimku" opravuji na "strumhaube" - ony jsou si trošku podobné,ale opravdu jen malinko. Už jsem si dohledala správný typ.
Avátar uživatele
Landštejn
Příspěvky: 244
Registrován: Ne 26. Črc 2009 17:40:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Malba

Příspěvek od Landštejn »

Faktem je, že při takové tlačenici, která na lodi vznikla při abordáži, můžeš chytnout ránu z kterékoli strany, včetně od vlastních. Takže kbelc je ideální řešení. Dopředu vidíš a zbytek tě nezajímá.
A coeur vaillant, rien impossible
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Malba

Příspěvek od mikey.88 »

Jo ale občas uslyšíš podivné rány uvnitř hlavy, když tě někdo klepne... to může zkazit den :lol:
Obrázek
Avátar uživatele
Landštejn
Příspěvky: 244
Registrován: Ne 26. Črc 2009 17:40:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Malba

Příspěvek od Landštejn »

Správně. Problém je, že když si nevidíš na nohy, neuvidíš ani konec lodi a žbluňk...
A coeur vaillant, rien impossible
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Malba

Příspěvek od mikey.88 »

Tak mají tam ohrádku :lol: Ale přesto to musela být mela. Víte vlastně co to je za lodě? Vypadá to jako něco podobnýho řeckým triérám...
Obrázek
Avátar uživatele
Czernozub
Příspěvky: 818
Registrován: So 27. Ún 2010 12:49:06
Místo/Bydliště: Želiv, Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Malba

Příspěvek od Czernozub »

Mě připadají jako galéry. Co já vím tak jejich poslední bitva byla u Lepanta, tak proč by ne...
"Neorganizovaná banda není armádou o nic víc, než hromada cihel domem."
Sókratés
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Malba

Příspěvek od maser »

Žánrovky:
Přílohy
IMG_3242.JPG
IMG_3242.JPG (362.31 KiB) Zobrazeno 6878 x
IMG_32411.JPG
IMG_32411.JPG (320.68 KiB) Zobrazeno 6878 x
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
Kazimír
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 149
Registrován: Po 08. Srp 2011 10:21:14
Místo/Bydliště: Libice (Dobříš) /Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Malba

Příspěvek od Kazimír »

Chtěl(a) bych se s vámi podělit o svoje zážitky z exkurze na hrad Bečov nad Teplou - v kapli se totiž nachází výmalba z 2. pol. 14. stol. Hrad prochází rekonstrukcí (tedy vlastně spíš konzervací) a na interiéry zatím ještě nedošlo - a ještě dlouho nedojde. Výmalba je tedy dost nezřetelná a ani v budoucnu se to asi příliš nezlepší - současným trendem v památkové péči je totiž konzervace, která si klade za cíl maximální zachování autenticity památky. V případě výmalby tedy časem dojde k tomu, že bude zakonzervována, aby se dále neničila, ale k nějakému "přemalování" nedojde. Tak doufám, že na těch fotkách něco uvidíte, protože ani ve skutečnosti to nebyla v tomto směru žádná sláva. Ale jinak jde o unikátní malby, o kterých se moc neví. Jen tak mimochodem - tohle je ta kaple, kde se našel slavný relikviář Sv. Maura. Koho by to zajímalo víc tak doporučuju stránky
castlebecov. eu
případně moje další fotky z exkurze...ale to asi spíš pro příznivce stavebních detailů :-) https://picasaweb.google.com/tereza.row ... Teplou2011
a navíc fotky jsou dost nekvalitní - bohužel chyba asi nebude ve foťáku, ale ve mě :-)

Obrázek
část stěny, na které je motiv klanění tří králů

Obrázek
poslední soud

Obrázek
kousek posledního soudu

Obrázek
motiv perského krále Šápura a 40000 svatých mučedníků

Obrázek
Smrt sv. Kláry

Obrázek
Stěna se smrtí sv. Kláry a korunováním panny Marie + nahoře okřídlený lev

Obrázek
nedalo mi to a musel(a) jsem to sem dát :-) První část konzervované fasády...za použití tradičních technologií. Jinak v objektu se nacházejí naprosté unikáty - dřevěné prvky ze 14. století - např. vestavěné skříňky a obložení sedátek u oken. A pak skvěle dochované gotické omítky...prostě nádhera :-)
Avátar uživatele
Smil
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1440
Registrován: Út 28. Črc 2009 11:41:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Malba

Příspěvek od Smil »

Jo tam je to nádherný. Ještě, že kapli "přestavěli" na sýpku tak nám zůstali malby zachovány.
Lépe být jediný den (se) lvem než tisíc let ovcí!
Italstké přisloví

P.S. O to důležitější pokud je váš pán ze Skotska
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host