Zábava, hry, divadlo, tanec

vztahy, hierarchie, chování...

Moderátor: Zdeslav

Pavel na Besednici
Příspěvky: 652
Registrován: Ne 04. Led 2009 12:23:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábava, hry, divadlo, tanec

Příspěvek od Pavel na Besednici »

Zdravím všechny! Kolegyní jsem byl upozorněn na internetové stránky, jejichž odkaz najdete níže. Nevím, zda tenhle taneční soubor znáte, nicméně s jeho vůdčím duchem Miroslavem Smahou bych se měl v dohledné době sejít. Znalí jistě posoudí kostýmní věrnost souboru, to já si netroufám. Ovšem myslím si, že vzájemný kontakt by mohl být obohacující pro obě strany. 8-)

http://www.skolatance.cz/tanecni-soubor ... oli-regis/
Co se nerozvíjí, umírá!
Kordulka
Příspěvky: 1633
Registrován: Út 20. Led 2009 20:46:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábava, hry, divadlo, tanec

Příspěvek od Kordulka »

Pavle, to je skvělý nápad!
Moc držím palce, aby se Ti navázání kontaktu povedlo. Kdyby nikdo jiný, tak já s Vítkem bychom to velmi uvítali a Smil s Kriss by se v rámci možností jistě také rádi přidali 8-)

Co se kostýmů týče - až na ty baleťácké punčocháče, některé boty a drobné detaily má jejich lucemburská gotika dobrou úroveň. Ale jsou to především tanečníci, ne "oživovači historie", takže jejich snahu o kostýmovou poctivost je namístě vysoce ocenit.
Rudolfinskou renesanci mají, podle mého laického názoru, skoro dokonalou 8-)

Ano, ano, ano, taneční seminářík, moc moc prosím!!!
richardrg
Příspěvky: 676
Registrován: Stř 04. Ún 2009 11:54:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábava, hry, divadlo, tanec

Příspěvek od richardrg »

K tanci se od nich asi něco dozvíte, ale jinak v zásadě nic nového, tři z nich osobně znám. Nejsou hloupí, ale trochu ustrnuli ve vývoji, což je smutné vzhledem k tomu, že píší např. do časopisu Živá historie.
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním."
Thales z Milétu
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábava, hry, divadlo, tanec

Příspěvek od Zdeslav »

Souhlasím s Richardem, tento soubor jsme tu již před časem probírali, Míra Šmaha je docela sympatický člověk, ale tak nějak jsem měl pocit, že to nikam nevedlo. Čímž tě ale Pavle rozhodně nechci odrazovat, třeba budeš mít víc štesí než já a třeba je již dnes všechno jinak než tenkrát.

Kordulka: Pamatuješ na "rekonstrukci svatby Jana Lucemburského a Elišky Přemyslovny" v Emauzích? To bylo jejich dílko. Míra Š. představoval Jindřicha VII. ;)
Nezabud hrr!
Kordulka
Příspěvky: 1633
Registrován: Út 20. Led 2009 20:46:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábava, hry, divadlo, tanec

Příspěvek od Kordulka »

Aha!
To mne docela překvapuje, protože zrovna ta svatební rekonstrukce byla kostýmově mhmm... časově průřezová 8-) Fotky z tanců vypadají z hlediska dobovosti o dost lépe.
Pavel na Besednici
Příspěvky: 652
Registrován: Ne 04. Led 2009 12:23:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábava, hry, divadlo, tanec

Příspěvek od Pavel na Besednici »

To je dobře, že jste napsali, co jste napsali! Kolegyně se pohybuje mezi tanečníky a ví, že "dělám do karlovců", tak mně na ně upozornila. Viz. výše. Každopádně schůzku bych realizovat chtěl a uvidíme co z toho vzejde.
Co se nerozvíjí, umírá!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů