Turnaj v Heralticích

Informace o projektu, výstrojní podmínky, karlovské akce
Avátar uživatele
Josif
Příspěvky: 378
Registrován: Čt 10. Zář 2009 13:18:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj v Heralticích

Příspěvek od Josif »

Mám jednu velkou prosbu. Pádlo z klinštejnovy družiny má doma igelitku různejch částí zbroje pro lidi z týmu MFC Vysočina. Byl by někdo z lidí, jedoucích z nebo přes Prahu, to u něj během pátku vyzvednout a dovézt na Heraltice? Děkuji...
Bohuš Ras
Si vis pace, para bellum
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj v Heralticích

Příspěvek od Zdeslav »

To asi zvládnu - ve čtvrtek se s ním mám vidět. Domluvím se s Pádlem.
Nezabud hrr!
Avátar uživatele
Alweron
Příspěvky: 399
Registrován: Út 17. Lis 2009 10:19:26
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj v Heralticích

Příspěvek od Alweron »

Ahoj, díky všem za skvěle strávený víkend!
Pár obrázků, pochybné kvality a bez větších úprav...
https://picasaweb.google.com/alweronovo ... rnaj201302
"Odčiňte své hříchy, neboť jednoho dne se ohlédnete a uvidíte, jací jste byli!"
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj v Heralticích

Příspěvek od maser »

Byť jen na otočku jsem si akci skvěle užil. Velké díky všem co dojeli a vytvořili tuhle pohodovou akci a obvzláště organizátorům z domu Heraltického i Stařečského. Taky díky Valkounovi za heroldování, všem se kterými jsem řešil co jsem řešil, turnajníkům za pěkné souboje (a časté používání dýk).

Počasí přálo, chody během hostiny byly vynikající a jízlivé poznámky "protekčního spratka" Petra z Vartemberka ke všemu okolo byly perfektní :thumbup:

Sice jsem nikdy nezažil tak k vybavení destruktivní akci, ale stálo to za to. No co, příště si na vás přivezu palcáty a sekery když už to o vás mám rozbíjet ve velkém :).
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
Smil
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1440
Registrován: Út 28. Črc 2009 11:41:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj v Heralticích

Příspěvek od Smil »

Děkuji Heralticím a Starči za pozvání a nádhernou akci. Skvělé zázemí díky kterému jsem si užila víkend víc než jiné akce.
Děkuji Valkounovi a turnajníkům za krásné souboje, plné napětí.
Děkuji dámám za skvělé jídlo a připravenou hostinu (která vešla a stále ještě neublížila)
Děkuji svým družiníkům především pak Michalovi za vzornou službu a to ikdyž mi prohrál groš :P
Děkuji Jáhenovi, za to že se stal obětí mých žertů :mrgreen:

Řekl bych, že se nám opět povedlo byť v malém počtu postrčit hraní rolí zase o trochu dál. Tady bych rád vyzvedl hlavně Smila z Heraltic, Heřmana z Hradce, Zdeslava z Nezabudic, Michala, Jáhena. (ostatní nech se neurazí, ale tihle byli nejvýraznější)

K turnaji: Příště by bylo lepší udělat vlez do kolbiště. Vysocí měli problémy tam vlézt
A příště bych alespon do soubojí jeden na jednoho zakázal u lehkooděnců používání velkých pavéz. Pak je souboj akorát o tom kdo dá výš ruku a zvládne náhodně trefit přilbu soupeře.
Lépe být jediný den (se) lvem než tisíc let ovcí!
Italstké přisloví

P.S. O to důležitější pokud je váš pán ze Skotska
Avátar uživatele
Braenn
Příspěvky: 62
Registrován: Po 17. Kvě 2010 15:05:07
Místo/Bydliště: Brno - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj v Heralticích

Příspěvek od Braenn »

Přidávám se k poděkování pánům organizátorům za skvělou a hlavně pohodovou akci a všem přítomným za její oživení. :)
Počasí přálo, jídlo a zázemí bylo luxusní, boje zábavné, společnost vybraná a pořád bylo co dělat a hrát.

Plus servantí párty na sobotních hostinách se už stává milou tradicí. :D
Michal, sluha pána z Nových Hradů.
Avátar uživatele
Valkoun
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1111
Registrován: Stř 10. Zář 2008 17:27:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj v Heralticích

Příspěvek od Valkoun »

Díky všem za skvělou akci!
Jsem moc rád, že jsem se mohl zúčastnit akce i z opačného pohledu organizátora. Po sobotě jsem si vědom svých limitů, byl jsem poměrně nervózní a tak jsme chvílemi vypadával z role. Popoháněl vás a komandoval víc než bylo košér.. za chvlikové netaktnosti se omlouvám, stejně tak pokud jsem někoho špatným soudem poškodil. Odvezl jsem si spoustu poznatků a postřehů, například je potřeba pravidla turnaje před ostrým použitím vyzkoušet. I když se jednalo o kratochvilní turnaj přátelské povahy bylo na místě mít je ozkoušené. Takto jsme zkracovali délky zápasů, měnili četnost boje kopím, za běhu testovali soudcování zásahů, což mě zaměstnávalo natolik, že jsem se zapomínal.. Hlavní bolest turnaje urozených však byly podle mého soudu dýky. Při psaní pravidel jsme na ně pozapomněli a korigování za chodu před diváky už nebylo možné. Určitě bych je pro příště odsunul do pozice dobíjecí zbraně, pokud je protivník již na zemi a čistě "pro diváky a pro efekt" ji použil. Jejich použití v takovémto turnaji se mi nezná jako vhodné, čestné atd. Navíc pochybuji o jejich účinnosti s minimálním nápřahem v klinči sražených soupeřů či při přiložení (řezání) dýky k aventailu. Stávající bezpečný kompromis "přiložení dýky" útočníka zvýhodňuje natolik, že nemá důvod používat konvenční boj. Pro zásah dýkou by měla být jasně daní pravidla, např - bod do podpaží, nebo zezadu (likvidační zásah kteroukoliv zbraní, kdy útočník stojí za zády bodnutého), či (bržděný) bod s dostatečnou razancí a hlavně nápřahem proti oblasti krku na aventail.
Naposledy upravil(a) Valkoun dne Po 30. Zář 2013 6:18:20, celkem upraveno 1 x.
Nezabudovi Sláva!
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj v Heralticích

Příspěvek od maser »

Ještě jsem si vzpomněl, na Silvě bude zase klasický rozcestník na fotogalerie: http://silva-nortica.blog.cz/1309/heral ... -29-9-2013
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
scarvein
ČLEN SPOLKU a sponzor Brodce
Příspěvky: 1187
Registrován: Út 11. Kvě 2010 11:28:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj v Heralticích

Příspěvek od scarvein »

Diky vsem ( a hlavne organizatorum ) za vybornou relaxacni akci, atmosfera byla mistami skvela (zejmena volba mista pro hostinu). Take diky memu druzinikovi Jill a lenikovi Zdeslavovi za vyborne sluzby :) Nakonec jsem nehral az takoveho prudice jako jsem chtel, ten nedostatek druziniku mi mirne naboural koncepci :P

Take diky vsem ucastnikum turnaje, konecne jsem v poradne bitve vyzkousel mec a stit (na turnaji poprve) a zjistil, ze stojim za houby :D Tatinek Vam to da priste sezrat ;)
V minulosti si boli ludia ovela blizsi... stare zbrane totiz este nemali dostatocny dostrel.
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj v Heralticích

Příspěvek od Zdeslav »

Chtěl bych poděkovat Josifovi a Kurikovi za pěkně strávený víkend. Po Sběři, kde na boj příliš nedošlo, jsem si to parádně vynahradil. Turnaj i hostina byly super. Děkuji svojí družině za výborné fungování a děkuji všem kteří si dokázali hrát. Taky se mi zdá, že to jde kupředu :)

Těším se na další fotky a videa :)
Nezabud hrr!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů