Libušín 2014

Informace o projektu, výstrojní podmínky, karlovské akce
richardrg
Příspěvky: 676
Registrován: Stř 04. Ún 2009 11:54:06
Kontaktovat uživatele:

Libušín 2014

Příspěvek od richardrg »

Letos jsem na sebe vzal úlohu pořadatele pro tábor na louce. Myslím, že za poslední roky se jeho organizace zažila a není třeba ji zásadně měnit. Kromě obecných pravidel a nařízení, které platí pro všechny účastníky libušínské bitvy má tento tábor další specifika. Většina lidí tam ubytovaných se vzájemně zná a to nám dává možnost docela dobře spolupracovat.

Předběžně jsem také odsouhlasil veškeré požadavky, které mi přednesl Valkoun jako Váš lagermeister.

Žádám proto všechny, aby ostatní, v táboře ubytované, respektovali a pokud možno je neobtěžovali, zejména hlukem a nepořádkem. Hradecký dvůr, i některé další spolky, se začínají rozrůstat o potomky a přítomnost dětí v táboře tak přináší pro všechny ostatní jistá omezení. Pokusím se proto, za vaší pomoci, postavit tábor tak, aby v něm byla jakási klidová zóna, kde bychom se společně snažili noční hlučné aktivity omezit. Naprostá většina loni v táboře ubytovaných dodržovala tato opatření naprosto dobrovolně, po vzájemné dohodě.

Pokud by někdo dopředu věděl, že by mohl takovou klidovou zónu mohl narušit, má možnost mi to oznámit a bude ubytován ve vzdálenější části tábora. To ale neznamená, že bych toleroval nekontrolovatelnou opileckou zábavu. K tomu slouží hospoda na koupališti. Rovněž tak důrazně žádám, aby jste naprosto odložili nápady s kradením vlajek a podobných nočních zábav, včetně rabování na stolech ostatních, jak se stalo loni. O lidi, kteří to považují za zábavné většina ostatních opravdu nestojí.

Proto žádám všechny, aby mi pomohli s organizací a dobrovolně se zúčastnili hlídek. Pokud by se to podařilo, chtěl bych hlídky postavit i ve dne, alespoň v časech, které by v zásadě neodporovaly účasti na hlavním programu. Snad to dopadne a budu je moci i motivovat.

Účast ve 14. táboře není povinnost a pokud by to někomu nevyhovovalo, má možnost táboření v jiném místě. Navrhuji proto následující doplnění pravidel:

v noční době si nepřejeme neobjednané návštěvy a všem, kteří by si chtěli cokoliv bez dovolení odnést, vstup důrazně zakazujeme

Doufám, že vše proběhne ke všeobecné spokojenosti.
Předem děkuji za vaše případné věcné připomínky.

Nutné doplnění od Valkouna:

Tábor 2/2 14.st - Registrace

Jako organizátor DK pro tuto akci a Lagermaister společného tábora 2/2 14.st (v rámci tábora pro 14.st na louce) přináším informace pro zájemce kteří nejsou členy projektu DK.
Tábor 2/2 14.st bude stát na konci "14kové" louky a bude ji uzavírat. Přes tento tábor již nebudou procházet další účastníci. Tábor bude společně střežen a oživován. Pro účastníky začleněné do družin DK platí striktně Pravidla pro účastníky projektových akcí. viewtopic.php?f=53&t=321 Pro náš tábor bude zajištěno dřevo na otop i sláma, otop však bude sloužit především pro potřeby oživování kuchyně.

Registrace:

- Účastníci z řad přátelských projektů: "Markrabských válek" a Řádu Svaté panny Marie Jeruzalémské se registrují po vlastní ose a připojí poznámku o táboření v rámci tábora 2/2 14.st. Informace účastníkům podávají taktéž ve vlastní režii.

- Účastníky zařazené v rámci družin pánu DK, kteří nejsou členy projektu DK, registruje (jednotně za celou družinu) a informuje jejich pán (člen projektu DK).

- Pro zájemce mimo okruh družin DK, či spřátelených projektů je možná individuální registrace, kterou je nutné zaslat do 12.4.2014 na email karlovci@centrum.cz. Společně s popisem postavy, fotkami výstroje a souhlasem se zařazením do některé z družin DK, popřípadě spřátelených projektů. Takové registraci bude postoupena dál a nemusí ji být vyhověno. Organizátor si vyhrazuje právo na místě znovu zvážit vpuštění do tábora 2/2 14.st.
Naposledy upravil(a) richardrg dne So 08. Bře 2014 18:38:09, celkem upraveno 1 x.
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním."
Thales z Milétu
Avátar uživatele
Alweron
Příspěvky: 399
Registrován: Út 17. Lis 2009 10:19:26
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2014

Příspěvek od Alweron »

Trochu jsem doufal, že kradení vlajek a rabování byla záležitost RSkářů a že z našeho tábora se k tomu nikdo nepřislíbil... :cry:

Nicméně se hlásím na hlídku, pokud mě můj pán uvolní a na tu dobu vybaví posilňujícím truňkem :mrgreen:
"Odčiňte své hříchy, neboť jednoho dne se ohlédnete a uvidíte, jací jste byli!"
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2014

Příspěvek od maser »

Rekl jsi si o to sam... :)

Jinak se mi doneslo, ze RS vlajky krast chce, takze beru sochory a pro pripad budou moji druzinici instruovani prvne bacit a pak se ptat.
silva-nortica.blog.cz
richardrg
Příspěvky: 676
Registrován: Stř 04. Ún 2009 11:54:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2014

Příspěvek od richardrg »

Není třeb šířit vášně.
Osobně jsem byl na schůzi organizátorů a tam se jasně dohodlo, že v tomto směru budou RS - káři jasně instruováni.
Smutné je, že loni to vyprovokovali lidé z Hradeckého dvora. Nemá smysl to teď zpětně řešit, už by se to stát nemělo.
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním."
Thales z Milétu
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2014

Příspěvek od maser »

Loni jsem nebyl, takze nevim. Vasne bourit nechci, ale pokud se bude potloukat kolem nasich stanu nekdo, kdo tam nema co delat, tak mu to rychle vysvetlime :)
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
Sovinec
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 224
Registrován: Čt 07. Črv 2012 6:21:00
Místo/Bydliště: Šumperk/ Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2014

Příspěvek od Sovinec »

Ode mě se hlásí Mojmír :-)
"Páni ze Sovince udržovali styky s olomouckými měšťany a využívali jejich služeb. Ne vždy však měli zájem za služby měšťanů zaplatit."
Avátar uživatele
scarvein
ČLEN SPOLKU a sponzor Brodce
Příspěvky: 1187
Registrován: Út 11. Kvě 2010 11:28:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2014

Příspěvek od scarvein »

Vartembersky Dum urcite nejakou tu hlidku zajisti, veleni jedne z nich se ujmu osobne.
V minulosti si boli ludia ovela blizsi... stare zbrane totiz este nemali dostatocny dostrel.
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2014

Příspěvek od maser »

Akce se blíží, takže by bylo vhodné začít řešit systém přihlášování (hromadně, soukromě) a organizaci tábora.
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
scarvein
ČLEN SPOLKU a sponzor Brodce
Příspěvky: 1187
Registrován: Út 11. Kvě 2010 11:28:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2014

Příspěvek od scarvein »

Ja bych navrhoval spolecnou registraci, at se muzeme na te organizaci spolu domluvit. Pokud se nekdo bude hlasit zvlast, pak bych jiz nerucil za to, ze se do koncepce tabora vleze.
V minulosti si boli ludia ovela blizsi... stare zbrane totiz este nemali dostatocny dostrel.
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2014

Příspěvek od Zdeslav »

Tábořiště řeší Valkoun, tak nás asi brzy nabrífuje :)
Nezabud hrr!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů