studie na Karlovce

Informace o projektu, výstrojní podmínky, karlovské akce
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: studie na Karlovce

Příspěvek od Zdeslav »

Uf, uf. To je slov. Některá důležitá, jiná méně, a některá spíš ke škodě než k užitku.

Jiří: Co jsou evropské požadavky nevím. Mým cílem je to dělat co nejlépe, jak bude v mých možnostech a to je věřím cíl nás všech.

Maršálek napsal: P.S. neosobnost elektronické komunikace nám to bohužel trochu komplikuje a zjevně často svádí ke vztahovačnosti a pocitům osobního napadání, zkusme to tedy s nadhledem.

- Souhlas, to je nevýhoda debat na internetu. Je zapotřebí hodně trpělivosti a ohleduplnosti, jinak to nejde.

Zpět k tématu odívání. Maršálek + Posadow, díky vám za upozornění ohledně oděvů (byť si ho dovedu představit s větší dávkou diplomacie, ale to už viz výše, k tomu se nebudu vracet) a každopádně opět díky za nabízenou pomoc. Já osobně se chytám za nos a s Posadowským už jsem to minulý týden probíral.

Myslím že ta naše "zaostalost" po oděvní stránce vznikla prostě a jednoduše z toho, že většinu lidí zde zajímá hlavně ta bojová stránka věci a nemají čas, chuť, nebo obojí ke studiu odívání. Takže jsme se na oděvy prostě vrhli tak nějak "jak jsme si mysleli, že je to dobře", protože v našem zájmu odívání zkrátka a dobře nehraje prim.
Pokud ale skutečně chceme plnit cíle, co jsme si vytyčili, tak se bez správných oděvů neobejdeme, o tom žádná. Jak z toho ven? Jednoduše to imho někdo musí nastudovat a nějakým způsobem o tom ostatní poučit. Já si rád udělám obrázek o tom jak odívání v době Karlově vidí Posadowski a přijmu jeho nabídku.

A dál? Vraťme se k úvodní myšlence tohoto tématu. Co kdybyste si vzal někdo vyloženě odívání, řekněme 1360 - 1380 a udělal si o tom pořádný přehled? Ještě někdo další kromě Posadowského, který jak doufám přispěje radou? Co Mikey? Tite? Kateřino? Kdokoliv?
Podle mě se bez někoho takového prostě neobejdeme.

A to neplatí jenom o odívání. Máme pěkný nový web. Zeje prázdnotou. Pojďme si solidně rozdělit zaměření a zpracovat poznatky na články/přednášky, jak už tu mnohokrát padlo.

Abyste neřekli, že jenom kecám, tak se zadávám že nastuduju a zpracuju:

- chování a vzájemné vztahy různých členů společnosti (zatím stručne, pro naše potřeby)
- život na venkově obecně, svobodníky, nápravníky, rychtáře, zemany a jejich dvorce a tvrze
- organizaci vojska v době Karlově
- vojenské události v době Karlově
- vojenský výcvik
- přilbice s plochým hledím
- odlévaný materiál (s Janou)
- hry

Co si vezmete vy?

Na zbraně si dovedu představit zlanařit Jindru, na zbroje a nádobí Masera, na tesařinu bych možná taky věděl...

Podle mého je tohle základní rozdělení opravdu důležité a zatím se nám moc nedaří za to nějak zabrat. Takže navrhuju naší snahu a píli začít orientovat tímto směrem, protože momentální situace je dalo by se skoro říct taková, že rozumíme všichni všemu a nikdo ničemu.

Co vy na to?

PS: Tak koukám, že jsem těch slov taky notně přidal, snad to nebude zbytečně :?
Nezabud hrr!
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: studie na Karlovce

Příspěvek od mikey.88 »

Zdeslav: Tlesk tlesk tlesk a ještě jednou :clap: Líp bych to chlape nenapsal :!:

To odívání bych si nastudoval rád ale času je méně. Až dozařídím pokoj tak by to snad i šlo. Snad ta literatura bude v knihovně. Tím nechci říct, že to beru. Nastudovat co potřebujeme by si měl především každý sám. Nicméně mě ta problematika zajímá a už jsem Maršálkovi psal, že se na jím uvedenou literaturu pokusím podívat. Některé věci bych měl, jiné budu muset sehnat.

K webu:

Kostra webu je zde na foru uvedená a myslím si, že není tak těžké to zkusit. Nemám teď čas to hledat ale někdo sem jistě hodí odkaz :)

Závěrem: Je jen na nás, jak tohle všechno dopadne a jestli úsilí o odproštění se od amatérů k expertům dopadne tak, jak stojí v první příspěvku fora ze dne založení ;)
Obrázek
richardrg
Příspěvky: 676
Registrován: Stř 04. Ún 2009 11:54:06
Kontaktovat uživatele:

Re: studie na Karlovce

Příspěvek od richardrg »

Ten venkov nech zatím klidně stranou, připravuju si nějaké podklady k přednáškám, a během 14. stol, se toho zase tak moc na venkově nemění. Až to bude schůdné, tak vám to někde odvyprávím.
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním."
Thales z Milétu
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů