Hraní družiníků

Informace o projektu, výstrojní podmínky, karlovské akce
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní družiníků

Příspěvek od Zdeslav »

Včera jsme uvažovali nad tím, že výborná věc k podpoření hraní i točení peněz by byla prostě ta hospoda, jak už jsme nad tím kdysi uvažovali - tj, nakoupit něco z eráru, popřípadě šlechta trochu přisype a udělat místo, kde budou družiníci moct propít a projíst výplatu a výhry. Zabaví se holky - krčmářky, zabaví se družiníci a budou mít místo k setkávání a peníze se roztočí. Jen to domyslet a zkusit :)
Nezabud hrr!
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní družiníků

Příspěvek od mikey.88 »

Jana: Já třeba ale nemám potřebu cokoliv dělat či hrát hazard, protože to co vyhraji je ten hliníkový hnus od Kronďáka.
Obrázek
Avátar uživatele
Saltkrakan
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 224
Registrován: Čt 09. Led 2014 23:52:17
Místo/Bydliště: V Komíně za komínem 8^)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní družiníků

Příspěvek od Saltkrakan »

Kolik to vůbec u Kronďáka stojí? My jsme pořizovali teď škváru na Outfits4Events :oops: . 10ks parvů za 60, groše za 160 a mosazný zlaťáky za 250. Parvy a groše jsou sice hlina, ale jsou pěkně zpracovaný. Od koho to O4E bere nevím. Mám od někoho i groš kroňďoš a to je fakt peklo. Pak mám i nějáký cínový od Lukrecie a ten je asi nejhezčí.

Nad tím, aby se peníze víc točily uvažuju už od minulýho roku, ale problém je ten, že alternativní měnu (stříbrné groše od Jindry) asi nikdy nerozjedeme, protože třeba z mýho pohledu je to neefektivní - strávím čas nákupem a čekáním na stříbrné groše abych s nima zaplatil něco co můžu zaplatit normálníma penězma. Hlavně ale zase není tolik lidí kteří by bastlili věci co by si ostatní koupili. Někdo je rád, když si ukutí věci na a pro sebe.

Jediný co mě napadlo třeba v souvislostí s tou "hospodou" je, aby tam každá družina poskytla na začátku akce pití a jídlo, který by se pak prodávalo. Ti co by dělali personál by měli dílz výdělku, zbytek by měl jejich pán, to by byla každého věc jak by se dohodli. Obsluha (družina, která by hospodu provozovala) by se na nějáké bázi měnila - aby si užili všichni a aby z toho každý něco měl - nejde o to aby někdo vydělal kopu hliníkových mincí, ale aby se točily peníze. Tím že by jich dost proudilo do kapsy pána by se zase docílilo toho, že se bude častěji odměňovat družina, protože popravdě v současným systému není moc cest, jak by pán získal něco z rozdanýho mezi svoje lidi zpátky.
ObrázekObrázek
Avátar uživatele
Markvart ze Šternberka
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 145
Registrován: Čt 29. Bře 2012 12:12:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní družiníků

Příspěvek od Markvart ze Šternberka »

mikey.88 napsal:Jana: Já třeba ale nemám potřebu cokoliv dělat či hrát hazard, protože to co vyhraji je ten hliníkový hnus od Kronďáka.
A to je právě ono, člověk se nesmí divák na ty peníze v jejich reálné výrobní hodnotě, ale v hodnotě herni. Pokud bude ve hře současné víc typu mincí v ruzne kvalitě, problém bude ještě větší. Těžko někdo dá do hry pěkné a hodnotne stribrne mince, když se může stát, že i když později vyhraje, dostane misto nich hlinikace, které jsou zpětně ne prodejne.
Tento problém by stribrne mince resily. Ale to by fungovalo jen v případe, že by se výkupní cena kovů blížila nákupní ceně mince. Což ovšem snižuje odměnu za výrobu. Ale tak to je. Bohužel, ať se budeme snažit jak kolik, vždyť nam bude chybět hodnota mincí jako penez. A ta to své reálné peníze dáme vždycky. Cesta je takova, snizit nákupní cenu mincí na tolik, aby lidem nevadilo do toho investovat a aby jim nevadilo dat je z ruky.
Další věc je ten herni systém. Zajistit, aby se ty peníze točily a nestalo se, že někde zůstanou viset. Aby jich šlechta mela dost a poddaní naopak nebromad. Aleto až v dalším přizpevku :-) mam něco v hlavě, ale musím to uspořádat a navíc už mám unaveny palce z datlovani na mobilu.
Markvart ze Šternberka
Obrázek
Avátar uživatele
Eliška z Rohozce
Příspěvky: 353
Registrován: So 12. Ún 2011 13:30:08
Místo/Bydliště: Skalany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní družiníků

Příspěvek od Eliška z Rohozce »

Markvart ze Šternberka napsal: Cesta je takova, snizit nákupní cenu mincí na tolik, aby lidem nevadilo do toho investovat a aby jim nevadilo dat je z ruky.
ano :D

jinak změnit kvalitu mincí - proč ne, ale radši bych to brala tím masovějším způsobem, tak aby třeba byly pěkný, ale dal se s nima zaplavit trh (opět rozuměj parvy... ) :)

Hospoda je problematická v tom, že se pak mince budou stejně hromadit u hospody. Pakliže jí provozují šlechtici, tak ty mince reálně zaplatí dvakrát. Za sebe preferuju protislužby, aspoň vím, že pro člověka kterého odměňuji často toho pak reálně víc udělám (dostane něco ušitého... )
Heinrichvs
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 560
Registrován: Stř 29. Pro 2010 13:07:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní družiníků

Příspěvek od Heinrichvs »

Právě, že je plno protichůdných názorů. Ale to je běžné pro každou novou věc.
Teď si uvědomuju že je to základní rozpor a že to z mé strany celé odpískám.

Pro mě je akumulace stříbra normální chování, chci mít doma stříbro a rád s tím obchoduji a měním. Stejně tak okruh lidí kolem mě mimo karlovců, ale to jsou lidé již jiné zkušenosti a stáří. Když mi bylo 25 let a neměl jsem děti, tak jsem přemýšlel také jinak.

Hliníkáče nechci a nebudu s nimi nikdy obchodovat, asi jako když končily pětáky a deseťáky. Lidi je házely do popelnic. Ale to můj názor nevadí mi když bude osamocený.

Ad ceny: Parvus Al Vašek 6 Kč 1kus
Parvus Ag Karolus var1 ručně ražený 0,333 ryzost 0,4g váha dobová, cena 10kč kus

Groš Al Vašek 16 kč kus
Groš Ag Karolus var P Ia ruční, ryzost 0,840 3,3g váha (2,7g Ag a může jít i dolů v rámci dobového rozptylu a tím i cena), cena 50 kč kus.

Pokud už Jana ví své ceny, tak to sem také může dát, aby se lidi mohly rozhodnotu jestli to má význam. U mě není problém pokud bude surovina a ta se dá sehnat běžně za něco dráže, udělat měsíce třeba 3 kopy grošů a jednu dávku parvů z jedné hřivny co že více jak 220 kusů. V současné době materiál mám.

Za mě, pokud by měly být mince jen jako talismany do kapsy, tak to si své mince nechám jako stříbrnou rezervu. Mě šlo primárně o článek do periodika k rekonstrukci postupu a případně oživení hry a možnost mít tvrdou měnu, tvrdší než státní měna.

Omlouvám se, že na to tak tlačím. Ale já si to musím rozhodnout tento rok. Ze dvou důvodů, můžu raznice, co mám rozdělané dát do jedné expozice a pro akumulaci stříbra potřebuji mít čas.
Avátar uživatele
Cliff
Příspěvky: 288
Registrován: Stř 22. Pro 2010 17:04:42
Místo/Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní družiníků

Příspěvek od Cliff »

Jindro, já jsem se koukal na ty mince na Fb, jsou pěkné, ale jak bylo už zmíněno, pokud se z oběhu nestáhnou kroňďakové mince, kdo bude ochotný měnit tvé mince, které opravdu vypadají pěkně za ty "horší"? Já jsem pro aby byly mince v lepší kvalitě, ale pokud se tak dohodneme jako celek tak ať se vymění všechny... Mimochodem ty jsi na FB psal, že by jsi je zatím razil pro své blízké okolí, pokud bych jich pár chtěl můžu se ti ozvat? Co vím tak jsi měl podmínku ať nejsou k vidění na aukru :D

S tou hospodou je to výborný nápad, aby to nebylo jen na šlechtě může se to klidně udělat tak, že pivo se bude platit mincemi, které si po akci odkoupíme zpět za dnešní cenu piva. Samozřejmě ta cena by se musela nějak pořešít pokud vezmeme v potaz, že pivo stojí cca 22Kč tak nikdo by zřejmě neodkoupuil jeden parv za 22Kč zpět.
Cherchez la femme
Heinrichvs
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 560
Registrován: Stř 29. Pro 2010 13:07:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní družiníků

Příspěvek od Heinrichvs »

Prosím vás zapomínáte na reálnou věc.

Už teď tu jsou sračkokrondáci a kurikovo velmi povedené mince a mezi tím cosi.

Tehdy tu byly různé měny v různých poměrech se složitě přepočítávaly. Každý měla jinou cenu a některé mince byly velmi neoblíbené ale v oběhu byly.
Za Václava to došlo tak daleko, že lidé nechtěly některé mince a raději platily měnou, které věřily a král se to snažil potlačovat. Je na to plno důkazů.
Později to byla běžná praxe, že král nakázal ale lidi raději platily fenikama z okolí než penízkem a platy které dostávaly v takové minci co nechtěly, pak přilévaly olej do ohně převratů a válek.

Žádný strach, s první a asi poslední emisí grošů se včas ozvu. Teď má přednost věda :-)
Avátar uživatele
Ježek
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 198
Registrován: Pá 29. Lis 2013 20:40:55
Místo/Bydliště: Železné Hory/Hostivař
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní družiníků

Příspěvek od Ježek »

Heinrichvs napsal: Tehdy tu byly různé měny v různých poměrech se složitě přepočítávaly. Každý měla jinou cenu a některé mince byly velmi neoblíbené ale v oběhu byly.
Za Václava to došlo tak daleko, že lidé nechtěly některé mince a raději platily měnou, které věřily a král se to snažil potlačovat.
V oběhu byly i různý emise i emise předchozích králů.
Konflikty, že někdo chce zaplatit v prasoparvu místo pěknýho jindrovýho parvu, můžou hru taky okořenit.

Jak píše Jindra, ohledně reálný hodnoty těch mincí - já to nepotřebuju, spíš aby byly levně (jejich nákupní cena v reálnym světě) a bylo jich hodně.
Heinrichvs
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 560
Registrován: Stř 29. Pro 2010 13:07:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní družiníků

Příspěvek od Heinrichvs »

No právě mě se líbí ta představa, že lidé začnou mít váhy prubířdské kameny a budou se hádat jako penězoměnci z chrámu a budou vytahovat ty baselary a tak :-)
No Ježku, ty by jis taky mohl klidně dostat. Ale chápu, že je to pro pány zátěž na víc. Ale zase mi nepřijde rozdíl 6 kč za Al a 10 kč za Ag velký rozdíl, ale asi už žiju v jiných dimenzích.

A co Jana s Maledictem, už víte nějaké předběžné ohodnocení?
Myslím že to může vyřešit diskuzi. Maledictus říkal, že máte nějaký levný zdroj Ag plechu v nízké ryzosti. A pak že by to vyrážel a ty jak jsi říkala máš stroj na ražení. Takže by jste se mohly dostat klidně pod mé ceny.

Jinak pro mě to vypadá už reálněji, že pokud Jana udělá levnější groše podle toho jsme se bavily. Tak je to asi jediná možnost.
Jinak já nebudu mít problém směnit svoje repliky za ty jany,mě jde o ryzost tak jak lidem tehdy.O nějaké ty věci kolem přeci nejde.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů