Libušín 2016 - lazaret

Informace o projektu, výstrojní podmínky, karlovské akce
Avátar uživatele
Bilajz
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 636
Registrován: Pá 18. Črv 2010 10:53:24
Místo/Bydliště: Praha/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2016 - lazaret

Příspěvek od Bilajz »

Konečně jsem se dostal k tomu, abych shrnul to, o čem jsme se v rámci užšího týmu (Já, Valkoun a Bahňák) dohodli v sobotu a co jsem pak s Milošem projednal v pondělí.
Lazaret by probíhal ihned po druhé bitvě, když by organizátoři sháněli děti na dětskou bitvu. Po čas druhé bitvy bychom sváželi svoje zraněné, lehce se mrcasili ve vesnici, případně se ještě domaskovávali. Délka samotného lazaretu by byla cca 15-20 minut.
Nechceme z toho dělat polní tábor ala 1. světová, takže by se ošetřovalo pouze pár zraněných, kteří by byli pro jednoho přítomného šlechtice (asi Scarvein) důležití. Práci by rozděloval studovaný doktor (nejspíše já), který by tam jen chodil a vše dirigoval. Samotnou řezničinu by obstaral Miloš, který na to má zkušenosti a ví co a jak. Bude potřebovat 3 lapiduchy (Bahňák, Valkoun a Sadám, tady nejsme pevně dohodnuti). Zapadá nám to i do našich herních rolí, herní peníze bychom pak dostali od Scarveina.
Zranění, která bychom chtěli ošetřovat - střeva, šíp z rány, vypalování ran, amputace, pokud to Miloš zvládne, tak i velké tržné rány ze kterých to bude stříkat). Tudíž 3-4 lidi, kteří budou muset být fakt dobře namaskovaní. Dalších cca 5 by mělo mít méně kosmeticky náročné zranění.
Hledám tedy cca 10 lidí, kteří si to chtějí a umí zahrát. Ideálně lehkooděnci, ať se pak rychle můžete obléct na třetí bitvu. Uvítal bych i jednoho nižšího šlechtice (Zdeslave?), o kterého se postaráme přednostně a který určitě přežije.
Prosím hlaste se.

K otázkám krvavosti, půjdeme na maximum, organizátoři upozorní, že slabí jedinci tam nemají chodit, děti budou mít příležitost se hlásit na dětskou bitvu.
trener
Příspěvky: 285
Registrován: Čt 30. Črc 2009 19:39:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2016 - lazaret

Příspěvek od trener »

To vypadá pěkně a hratelně :) Ještě doporučuji udělat lazaret po dětské bitvě a léčit lízátky :D
Avátar uživatele
Aiife
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 89
Registrován: Út 09. Říj 2012 22:15:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2016 - lazaret

Příspěvek od Aiife »

Uff, no...neuteklo mi toho zase tak moc :D . Dočetla jsem až sem ;).

Na výrobě krve není zase až tak nic složitého, krom asi toho, že člověk musí odhadnout takovou hustotu, aby dobře vytékala z lahví, které si na ni připravíte. Osvědčily se nám lahvičky od dětských pití s násoskou. Ale ne takovou, co má tu mini dírku. Musí být ta větší ;). Klasické pet láhve jsou hloupé v tom, že furt, zbytečně, hledáte víčko. A většinou jsou zbytečně velké. Ideální je pak mít tyhle lahvičky v plátěném pytlíku, kdy trčí ven jen ta násoska. A spolu s obvazy v plátěném somradle. S touhle výbavou jsme si vždy vystačili. Krom pár experimentů s kondomama a tak :D. Pak je to dost o hereckých výkonech. A o tom, jak jsou diváci daleko. Je ale pravdou, že my jsme se tím, obvykle zabývali v bitvě přímo. Ale nebyl až takový problém se k těm divákům dostat blíž s nějakým jednotlivcem předstírajícím zranění, aby ze sebe před diváky vyplivnul krev a podobné :-D.

S nějakým odbornějším maskováním bohužel nemám zkušenosti.

S osobním zapojením do téhle taškařice zatím váhám. Myslím, že většina z Vás ví, že už se pár dní hroutím při představě, že budu krmit 45 krků :D. Na víc ještě ani nemáme dořešený jídelníček a tudíž si zatím moc nemůžu plánovat, kdy budu mít na co čas.
Avátar uživatele
Bahnak
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 146
Registrován: Út 16. Říj 2012 0:28:23
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2016 - lazaret

Příspěvek od Bahnak »

Díky za příspěvek, neboj Aife, určitě tě z kuchyně tahat nebudeme, budeš mít svých starostí víc než dost.
Debatu jsme přesunuli na FB a začíná se to rýsovat velice hezky.
Promazávání nefunkčních odkazů s.r.o.
Avátar uživatele
Jošt - Eliash
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 54
Registrován: Po 23. Srp 2010 13:19:36
Místo/Bydliště: Šestajovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2016 - lazaret

Příspěvek od Jošt - Eliash »

Rád se pokusím být jakkoliv k ruce. Jen je toho poslední dobou hodně a nevím kam dřív :) Takže prosím kdyžtak o šťouchnutí a zaůkolování a já se vynasnažím být co nejvíce prospěchářský :)
´´Recta pete´´
Avátar uživatele
Bilajz
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 636
Registrován: Pá 18. Črv 2010 10:53:24
Místo/Bydliště: Praha/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2016 - lazaret

Příspěvek od Bilajz »

Uff, mám to teď úplně stejně, totálně nestíhám ani myslet. Přidám tě na fb do skupiny, kde je celá věc operativnější.
Avátar uživatele
Bilajz
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 636
Registrován: Pá 18. Črv 2010 10:53:24
Místo/Bydliště: Praha/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2016 - lazaret

Příspěvek od Bilajz »

Tak zase nějaký kousek k lazaretu.
Potřebuju definitivní zájemce, kteří budou chtít hrát zraněné. Co se od vás bude chtít?
Především hraní. Budete ošklivě posekáni, zasaženi šípy a šipkami, nějaká ta střeva venku, zlomeniny a podobný bordel. Možná někomu budeme i něco řezat. Takže chceme lidi, kteří to budou před diváky fakt umět hrát (instruktáž dostanete na místě). Zároveň nebudete mít moc oddychu (možná téměř žádný) mezi první a třetí bitvou.
Rád bych tam měl i jednoho šlechtice, který bude ošetřen přednostně. Prosím hlaste se.
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2016 - lazaret

Příspěvek od maser »

Bilajz - v zájmu civilizace obětuju pár končetin :).
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
Bahnak
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 146
Registrován: Út 16. Říj 2012 0:28:23
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2016 - lazaret

Příspěvek od Bahnak »

Přednostně odbaveného šlechtice přislíbil ztvárnit Zdeslav.
Promazávání nefunkčních odkazů s.r.o.
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2016 - lazaret

Příspěvek od maser »

Ja nejedu za slechtu :).
silva-nortica.blog.cz
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů