Libušín 2016 - lazaret

Informace o projektu, výstrojní podmínky, karlovské akce
Avátar uživatele
Valkoun
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1111
Registrován: Stř 10. Zář 2008 17:27:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2016 - lazaret

Příspěvek od Valkoun »

Umístění po druhé bitvě je logické, budeme mít volné ruce a čas.. Jediné je potřeba dohodnout raněné, případně tam můžeme zamíchat naše lidi.. stejně tak bychom si sami dělali nosiče raněných.
Nezabudovi Sláva!
Avátar uživatele
Bilajz
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 636
Registrován: Pá 18. Črv 2010 10:53:24
Místo/Bydliště: Praha/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2016 - lazaret

Příspěvek od Bilajz »

Mám info od Melkela:

Kód: Vybrat vše

K času - jak jsme se bavili, viděl bych to jako ideální v průběhu druhé bitvy, která bude od 14:30 do 15:00. Místo pak na kraji herní vesničky, tzn. na rozcestí na bitevním poli (z pohledu diváka vlevo). Chceme tam postavit dva "herní" stany, rádi vám jeden z nich vyčleníme, ale museli byste si ho zařídit. Nebyl by pak problém postříkat ho krví, je určen ke zničení a už jednu bitvu přesluhuje :-).
Koš s ohněm není na tom místě problém.
Případně, aby si to diváci opravdu užili, bychom mohli lazaret přesunout přímo před diváky, také vlevo. Byl by pak sice trochu z kopce, ale na hraní by to bylo lepší.
Budeme objednávat dvě dvoukolové káry, tak je můžete používat pro svážení raněných.
Ke scénáři - druhá bitva bude o tom, že obléhaní zaútočí na tábor obléhatelů a zničí několik obléhacích strojů. Z mého pohledu ideální by bylo, kdyby vaši dobrovolníci byli mezi obsluhou, v bitvě by byli zraněni a měli byste lidi na ošetřování. Předtím budou střílet děla ze tvrze, takže že možné ošetřit nějaké střelné poranění, utrženou ruku a pod. Následně bude boj a přijddou lidi se šipkami, sečnými zraněními a podobnými lahůdkami. Zní to rozumně?
Co vy na to? Jste ochotní tam šaškovat i po čas celé druhé bitvy? Ten stan se mi totiž líbí, stejně jako ten dvoukolák. Navíc tam bude možnost i obdržení těch zranění, takže bysme se nevynořili odnikud. Ale neodpočineme si před poslední bitvou.
Avátar uživatele
Bahnak
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 146
Registrován: Út 16. Říj 2012 0:28:23
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2016 - lazaret

Příspěvek od Bahnak »

Nějak se mi osobně nezamlouvá ono konání během druhé bitvy, když bude na poli nějaká akce, lidé budou koukat na bojující a ne chodit do lazaretu nakukovat felčarům pod ruce. Proto jsem se přikláněl k lazaretu coby vyplňujícímu místu právě "mezi bitvami".
Promazávání nefunkčních odkazů s.r.o.
Avátar uživatele
Bilajz
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 636
Registrován: Pá 18. Črv 2010 10:53:24
Místo/Bydliště: Praha/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2016 - lazaret

Příspěvek od Bilajz »

Mezi bitvami to ale nikdy od pořadatelů nezaznělo. Chtějí to mít jako nějakou součást druhé bitvy. Ale zkusím se poptat na možnosti.
Jedna technická, Bahňáku jsi schopen začít k tomu vyrábět nějaké ty cákající blbosti? Přiznám se, že po tom, co jsem včera dostal naloženu kupu sraček, teda projektů, v práci jsem na tom časově dost blbě.
Takže jsem schopen celou myšlenku zkoordinovat, ale tím to asi končí :(
Avátar uživatele
Valkoun
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1111
Registrován: Stř 10. Zář 2008 17:27:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2016 - lazaret

Příspěvek od Valkoun »

Ideální by bylo během bitvy svážet zraněné a něco málo vykonávat i na obvazišti lehčí zranění, ale hlavní program lazaretu by měl přijít až s koncem bitvy. Felčaři by nejdřív obvazovali a v mezičase maskovali vážnější zranění, a na konci bitvy začali pracovat na vážných případech :D
Nezabudovi Sláva!
Avátar uživatele
Bahnak
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 146
Registrován: Út 16. Říj 2012 0:28:23
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2016 - lazaret

Příspěvek od Bahnak »

Tak jsem z toho víc zmatený než předtím. Bilajz a orgoš píše že půjde o konání během druhé bitvy, Valkoun zase že to hlavní bude po bitvě.
Když jsem psal svou náročnou sci-fi vizi, tak namísto plánování příprav a rozdělení úkolů jste kontaktovali bratry johanity a "Miloše od Barči" coby znalce.
Pak bylo ticho po pěšině.
Pochopil jsem z toho, že jsem příliš akční a že tedy než mástři budeme dělat loutky právě těmto zkušeným borcům, kteří to mají v malíku a my jim budeme dělat raněný komparz.
Takže jak to teda je?
Než se totiž něčemu upíšu a budu tomu věnovat čas a peníze, rád bych věděl kdo bude co dělat a kdy.
Mrtě z těch věcí co jsem psal nejsou sice zase tak složité na výrobu, ale musí je znát jak raněný, tak felčar co jej ošetřuje aby byl výsledek koukatelný.
Felčar si musí říct co chce dělat a zaúkolovat výrobu potřebných věcí.
Navíc tohle celé se prostě neobejde bez maskéra, tedy ne na úrovni o které sním já.
V tuhle chvíli ale ani netuším jaká je vlastně vize.

EDIT: zjednodušeně:
Pokud děláme komparz cizím lidem co mají přípravu v malíku, hlásím se pouze jako komparz.
Pokud tento projekt děláme coby hlavní protagonisté, chci znát vizi předtím, než přislíbím pomoc s výrobou serepetiček.
Podle vize a toho jak se s ní ztotožním budu moct říct jak moc se do ní chci zapojit. Asi tak.
Promazávání nefunkčních odkazů s.r.o.
Avátar uživatele
Bilajz
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 636
Registrován: Pá 18. Črv 2010 10:53:24
Místo/Bydliště: Praha/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2016 - lazaret

Příspěvek od Bilajz »

Bude to jak si řekneme my. A tím myslím Karlovci. Johanité přestali komunikovat.
Jde o to, že se musíme vejít i do představ organizátorů. Taky jsem to chtěl mít jindy, ale bohužel, pracuju s tím, co nám bylo nabídnuto. Vize je hned v prvním příspěvku. To, že jsem oslovil i jiné lidi bylo na základě toho, že třeba Miloš má nástroje a už tohle dělal.
Proč jsou takové prostoje? Nestíhám, to je celé, ale zase je mi blbé to úplně odpískat, když se na tuhle taškařici spoustu lidí těší.
Domluveno napevno není nic. Co na to sednout na semináři?
Bahňáku můžeš mi prosím mezitím napsat co ty jsi schopen zvládnout a vyrobit? Když by vše šlo, jak bys chtěl? Případně co bys chtěl ty?
Avátar uživatele
Bahnak
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 146
Registrován: Út 16. Říj 2012 0:28:23
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2016 - lazaret

Příspěvek od Bahnak »

Probereme určitě v Brně.
Hader na obvazy je doma dost a věřím že zbytků bílého lnu (odstřižků na výhoz) dokážeme ve spolku dokupy najít hodně.

Na skoro všechny věci je třeba umělá krev, vyrobit ji není problém, leč nemám zkušenosti, ale Aife umí krev opravdu dobře, dělala ji pro třicítkáře, když by jsme ji hezky poprosili a proplatili náklady, věřím že by nám pomohla. Pokud ne, můžu ji zkusit podle návodu udělat sám, jen asi nebude tak dobrá jako ta Aifina.
Na sečné rány je třeba maskérské těsto, také jsem jej nikdy netvořil a tohle už se obávám nezvládnu.
Kdyby bylo nejhůře tak také zkusím vyrobit, ale za výsledek neručím. Obvykle si těsto ale maskér dělá sám, popravdě pokud chceme zvednout Karlovské felčařině level, bude třeba sehnat maskéra. Ze zkušenosti vím, že výborným maskérém jsou holky, co umí pracovat s make-upem.
Postup je pro takovou holčinu jednoduchý, nanese těsto a natvaruje ránu dle představy a okolí dopatlá makeupem a dovnitř umístí buď krev a nebo třeba kus syrového masa, podle toho co se s ránou bude dělat. Já ty zkušky bohužel nemám, líčidla jsem v ruce v životě nedržel, nenašla by se tady ochotná holčina co to s mejkapem umí a chce se vydovádět?

Nějaký základ k maskování:
http://metodika.zdrsem.cz/index.php?tit ... %A1n%C3%AD
No prostě, když bude maskér, mohu zajistit nějakou hrubou výbavu, kterou si pak maskér dotvoří ke svému obrazu na následující kraviny:
- Sečné rány co se dají zašít
(krev, maskérské těsto, tenká kůže pokrytá makeupem)
- Sečné rány co se dají vypálit a smrdí jako pečené maso
(krev, maskérské těsto, tenká kůže pokrytá makeupem, plátek krkovičky, nekovová destička co nepustí žár k tělu, žhavý pohrabáč/nůž/něco kovového žhavého)
- Proceduru vyjmutí šípu
(krev, maskérské těsto, tenká kůže pokrytá makeupem, šíp 1-3)
- Vyhřezlá střeva ( nepůjde vyléčit :-D )
(krev, maskérské těsto, kondomy)

Jinak určitě měj jako felčar k ruce dva pomocníky, jednoho "krvenosiče" co bude pacienty dávkovat krví do ran, případně jim bude dávat napít z čutory trochu krve na takový to domácký plivání krve. Druhej pomocník by měl nosit džber s vodou (rád zapůjčím) a omývat okolí rány od nacákané krve, no prostě takový to přidržprkno co drží pacoše, omývá je, chlácholí je, dává jim roubík (také rád zapůjčím) a slibuje že bude líp. Ideální je žena.

Z felčarské výbavy asi kleště nechej doma, vem kudlu, jehlu, niť a obvazy. A ideálně buď celej zacákanej od krve, určitě rukávy krvavý jako bys vykuchal pět sviní, pak získáš ten správnej lůk doktora drsňáka.

PS:
Ještě něco pro pacoše.
Úkol pacošuv je ztvárnit nebožáka, kterému jde o život, pominu herecké výkony, neboť vím z loňska že všichni hráli přesvědčivě, přesto pár doporučení mám:
- výborné je smluvené gesto, mě se oplatil signál, kdy mi nějaký felčaruv pomocník buď pevně stisknul ruku a nebo mě bolestivě štípnul, signál znamenal: "teď řvi jak nejvíc to jde" a používá se ve chvílích, kdy by asi reálně člověk řval ze všech sil. Obvykle pacoš na svou léčbu totiž nevidí (nechce vidět) a tudíž neví kdy přijde jeho megařvoucí chvíle.
- taktéž mi občas chybí intenzita řevu, večer před tím dotyčný prohalekal a prořval písněmi celou noc a když má před diváky řvát jak o život, tak z něj jen občas vyjde takový ten utlumený řev. No prostě zapracovat i na tomto.
- chybí mi hádky a přesvědčování, prostě ztvárnění strachu. Pacoš v půlce vytahování šípu začne felčara přemlouvat aby to nechal tak jak to je, prosí o chlast, prosí o duchovního, odmítá léčbu, chce před zákrokem sdělit poslední slova atd... no prostě udělat z těch pacientů více živoucí lidi než jen sténající umrlce co poslušně přijímají všechny zákroky odkývnutím.
Snad v dobrém pochopeno.
Promazávání nefunkčních odkazů s.r.o.
Avátar uživatele
Smil
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1440
Registrován: Út 28. Črc 2009 11:41:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2016 - lazaret

Příspěvek od Smil »

A počítáte tedy s Milošem? Jestli ano má nějaké informace?
Lépe být jediný den (se) lvem než tisíc let ovcí!
Italstké přisloví

P.S. O to důležitější pokud je váš pán ze Skotska
Avátar uživatele
Bilajz
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 636
Registrován: Pá 18. Črv 2010 10:53:24
Místo/Bydliště: Praha/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2016 - lazaret

Příspěvek od Bilajz »

Ano počítám s ním, informace dostal na začátku, ozvu se mu ještě tento týden.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů