Workshop

Informace o projektu, výstrojní podmínky, karlovské akce
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Workshop

Příspěvek od Zdeslav »

Tak přátelé, čekám že v hojnosti sháníte materiál. :D

Já plánuju dovalit hlavně podklady - snad se mi podaří vyžebrat na našem panu krejčím (josephus Titus) nějaké střihy a postupy výroby.

Především dobrý a spolehlivý střih na kápi, bruchy a nohavice a ještě asi na batvat. Na běžné svrchní suknice bych asi používal střih via Bockstein, nebo podobné jednoduché. Na šlechtické vymazlenosti si moc netroufám, to asi chce někoho, kdo už něco šil :)

Pokud budeme chtít dělat bruchy v hromadnějším, můžeme nakoupit dohromady jedno plátno.
(Od nás už je máme všichni, takže spíš pro ostatní).

Pak bychom mohli dělat čapky (více Valkoun) a pokusím se sehnat nějaké podklady k těm prošívaným zbrojím.

Hlavně to chce dost jehel (lámou se), nití (domluvit se kdo co...podle barev látek, dratve...) popřípadě šisích strojů (chtělo by to aspoň dva). Takže kdyžtak napište (Gunnare) kolik jich můžete mít, popřípadě jaký materiál a nástroje ještě přesně budou k dispozici.

Dále v týdnu zajdu za sedlářem a domluvím se s ním na kůži. Počítám, že největší zájem bude o 2mm ušeň (tašvice, botky, drobnosti), o pásky na přesky, popřípadě můžem koupit celou vyčiněnou půlku krávy (2-4mm) za cca 3000.-. Taky má k dispozici velmi levně vepřovici 1-2mm, ale je z jedné strany lakovaná (hnusná).
Každopádně nabídku upřesním během týdne.

Plech jde mimo mě, lentnery jsme z důvodu finanční tísně za nás odložili na neurčito.
Jestli ale máte někdo v plánu kupovat plech, dejte vědět.

Jinak doporučuju vzít útokem paní Malou a vykoupit jí vlnu a len! :D
Nezabud hrr!
Avátar uživatele
Valkoun
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1111
Registrován: Stř 10. Zář 2008 17:27:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Workshop

Příspěvek od Valkoun »

k čepičkám: Každý kdo bude chtít, bude si moct ušít čepičku z luxusního cca 100 let starého lněného prostěradla po babičce...materíl vskutku nádherný, nemyslíte? :-)

vypadá takto:
Obrázek
Nezabudovi Sláva!
Pavel na Besednici
Příspěvky: 652
Registrován: Ne 04. Led 2009 12:23:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Workshop

Příspěvek od Pavel na Besednici »

Kruci, to bych chtěl, na místě asi bohužel nebudu, ale nemohl by jsi pro mně nechat Robinovi kus látky, že bych si to udělal později? Obvod hlavy mám 56 cm. Případně se později nějak vyrovnáme.
Co se nerozvíjí, umírá!
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Workshop

Příspěvek od Zdeslav »

Pavel: Myslím, že to Valkoun plánuje darem ;)
Nezabud hrr!
Gunnar
Příspěvky: 157
Registrován: Po 13. Říj 2008 18:13:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Workshop

Příspěvek od Gunnar »

Ahoj,
šicí stroj se bohužel zatím nedaří sehnat. Zkusím ještě pár věcí, ale zatím to nevidím moc nadějně :( . Možná by se dal odvézt nějaký od Nezabudiců jestli by byla možnost, ale ještě musím zjistit jestli by to prošlo přes našeho "dopravce".

Nějak se mi nedaří se domluvit najisto kolik lidí bude od nás, ale to se snad nějak pořeší.

Zájem byl hodně o kožené věci, ale když budou střihy a rady s postupem tak asi i bruchy a nějaké ty šité věci.

K dispozici toho asi moc nebude, mám tam malou dílnu a celkem všechno si z ní můžete půjčit, ale je tam akorát vrtačka, kladiva, pilníky a pár základních nástrojů. No a co se týče šití tak tam je to spíš co si kdo přiveze. Můžem se ještě nějak domluvit, ale já většinou dělám z toho co zrovna je, nástroji které zrovna mám, což se na workshop né úplně hodí.

Jinak 1.5 mm plech na chatě nějaký mám tak by se z toho něco mohlo udělat.

Jinak se spaním se asi nějak vlezem, ale čím víc nás bude tím víc se budem mačkat :D , takže záleží na co jste zvyklí. Pokud je možnost stanu tak by to bylo super, ale nevím jak se vám chce spát v tomhle počasí venku.

No a jinak sháním látky, byl jsem v té Italské a měli zavřeno :( .

No a zkusim sem dát ještě nějaký info během týdne.
It is better to die for something than to live for nothing.
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Workshop

Příspěvek od Zdeslav »

Zdar,

Frau Malá byla v Itálii, ale tenhle tejden už má otevřeno.

- po šicím stroji se zkusím poohlídnout
- něco na to šití taky poberem
- nějaký aditivní nástroje můžu vzít

Ten plech...Měl bych zájem si podbít kornout u rukaviček, myslíš, že bych tě moh připravit o nějaký kousky? Možná ti to i zaplatim ;)

Asi budu kupovat ocelový nejtky, tak přiběru větší množství ;)

Materiál si teda bere každej sám pro sebe, podle toho, co bude chtít dělat. Hromadně možná pořešíme tu kůži, zejtra jdu za sedlářem.
Nezabud hrr!
Gunnar
Příspěvky: 157
Registrován: Po 13. Říj 2008 18:13:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Workshop

Příspěvek od Gunnar »

S tim plechem myslím nebude problém, většinu z toho co tam je se dá využít pro účely workshopu. Peníze myslím nebudou stát za řeč ;) . No a jinak zjišťuju že mám rozdělanejch spoustu věcí a dochází penízky, tak asi nebudu moc nakupovat, ale spíš dodělám co je rozdělaného.
No a jinak napište co by tam každý potřeboval za nástroje a buď to tam bude, nebo to zařídíme v adorioru, v nejhorším si je dovezete (pokud to půjde). Ještě dnes večer zkusím přihodit nějaké info, snad to stihnu.
It is better to die for something than to live for nothing.
Avátar uživatele
Křišťan
Ronovec
Příspěvky: 115
Registrován: Pá 06. Ún 2009 13:49:12
Místo/Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Workshop

Příspěvek od Křišťan »

Takže, píšu za všechny Ronovce (tim myslim naši skupinu :D ) - můeme vzít:
- šicí stroj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- jehly
- nitě
+ látky, ale ty máme jen v rámci skupin...bohužel

Ale to hlví je myslím ten šicí stroj ;)
"Karel IV. potvrzuje obyvetelům Bělé pod Bezdězem ... jejich žádost o přenesení městských práv na město Nový Bezděz, řečené Bělá ... Lokátory jsou jmenováni Martin z Lovu, purkrabí lipský, rychtář Ješek a Křišťan, měšťan z Lipého." (1348)
Avátar uživatele
Valkoun
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1111
Registrován: Stř 10. Zář 2008 17:27:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Workshop

Příspěvek od Valkoun »

To se máte čím chlubit, pekelníci! Však vás zbožní Čechové poženou před svatou Inkvizici!! tfuj!
Ještě že jsem pohan.-))
Nezabudovi Sláva!
Gunnar
Příspěvky: 157
Registrován: Po 13. Říj 2008 18:13:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Workshop

Příspěvek od Gunnar »

Ahoj,
nemůžu nikde najít přívěsek který jsem měl na workshopu (http://www.drakkaria.cz/images_items/th ... thor_3.jpg). Nechával jsem ho na stole v místnosti kde se šilo. Ale nejspíš ho pak někdo přemístil když se šilo. Byl bych hodně rád kdyby se našel.
It is better to die for something than to live for nothing.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti