[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 580: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 636: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
DOBA KARLOVA • Workshop
Stránka 1 z 8

Workshop

Odeslal: Út 03. Ún 2009 22:14:03
od Zdeslav
Zdravím vás,

S Gryfama jsme nedávno (včera :) ) přemyšleli nad myšlenkou se nějakým způsobem sejít za účelem seznámení, sblížení a pokecání ještě před Srazem.
Jelikož naše obě skupiny mají na čem makat, co se týká vybavení, dohodlo se, že by se tenhle srázek spojil hlavně s workshopem a mohli bysme si tak navzájem předávat zkušenosti, rady, vzájemě si pomoct a motivovat se.

Tenhle workshop bysme rádi ještě před Panskou bitvou, patrně někdy v druhé půlce března. Šlo by o to do té doby nakoupit něco materiálu a připravit případně střihy, sehnat návody atd.

Asi by se dělaly hlavně:

- oděvy (komplet - nohavice, bruchy, svrchní spodní šat, pokrývky hlavy...)
- prošívanice, krzna, vycpávanice
- prošívané čapky
- prošívané rukavice
- podbíjené rukavice
- popřípadě i plátové kabátce a vše ostatní na co bude čas a chuť

Padl tu návrh na to, že bychom se mohli uchýlit do Dřevčické tvrze, která je asi 25Km od Prahy. Vladislav to teď vyjednává...napsali jsme jim, že chceme možnost přespání, prostor, ponk, kovadlinu a svěrák...ideálně i další nástroje. Prý by to mohlo projít, tak uvidíme co odepíšou a o co si řeknou, nicméně myslim, že pokud se to povede, dal by se tam strávit docela příjemný víkend.

Sem házejte svoje návrhy, náměty co se týká workshopu. Kdyby se ho chtěl zúčastnit i někdo další ne od nás ani z Gryfů, tak se sem prosím taky ozvěte.

Re: Workshop

Odeslal: Út 03. Ún 2009 22:16:12
od maser
Kdyby to bylo od druhého víkendu v březnu, tak bych už snad měl mít prachy i čas a rád bych dorazil.
Btw: má to být dvoudenní, nebo celovíkendové?

Re: Workshop

Odeslal: Út 03. Ún 2009 22:24:39
od Zdeslav
To jsme se ještě nedohodli, ale já osobně bych to viděl na 1 noc...

P.S. Rádi tě uvidíme :)

Re: Workshop

Odeslal: Út 03. Ún 2009 22:29:59
od Gunnar
Já bych tě také rád viděl, aspoň budu vědět kdo do mě bude mlátit kladivem :D .
P.s.: Zkusím dát dohromady alespoň jednu tu podbíjenou rukavici ať je podle čeho dělat (stejně jsem jí už někomu slíbil).

Re: Workshop

Odeslal: Stř 04. Ún 2009 0:36:41
od kure
Nazdar pokud by se řešili vycpávanice tak se určitě rád přijedu podívat. Jenom teďka ještě sehnat peníze :) Materiál na tvoření už mám chybí jenom know how.

Re: Workshop

Odeslal: Stř 04. Ún 2009 7:10:57
od Pavel na Besednici
Pokud to bude v druhé polovině března, je to v zásadě OK. Jen pozor, na začátku března (6.-8.března) je ten Seminář historie odívání ( http://seminarhistorie.wz.cz/index.htm ) a někteří mohou být na něj přihlášeni.

Re: Workshop

Odeslal: Stř 04. Ún 2009 16:30:20
od Zdeslav
Pavel: No paráda, aspoň budete čerstvě nabiti vědomostmi :)

Re: Workshop

Odeslal: Stř 04. Ún 2009 17:12:39
od Melandr
Ahoj zrovna se ve větším měřítku věnuji výrobě prošívanic a vycpávanic. Viz podpis rád se případně přijedu podívat, podělit se i získat vědomosti na workshop. S některými se pravděpodobně potkáme na semináři odívání v březnu.

Re: Workshop

Odeslal: Stř 04. Ún 2009 18:16:34
od Valkoun
to Melandr: Zdarec, odkuda jsi? A kde se dá pořídit ten krásnej červenej len, pod titulkem "Látky dorazily" myslim ten světlejší odstín..

Re: Workshop

Odeslal: Stř 04. Ún 2009 18:22:41
od Melandr
zdar :) ja jsem z prahy zapad jinak na akce jezdim jako johanita, len by jsem koupil ve vyprodeji čili tenhle se již objednat nedá. Možná bych něco odprodal, ale radši za něco vyměnil ( prodávat se mi to nevyplatí ). Jinak ta světlejší je na přímém světle taková cihlová.