Hrr Karlovci! - propagace projektu

Informace o projektu, výstrojní podmínky, karlovské akce
richardrg
Příspěvky: 676
Registrován: Stř 04. Ún 2009 11:54:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrr Karlovci! - propagace projektu

Příspěvek od richardrg »

Křišťan napsal:Karlovci, ovládněme hrad Lipý! Mám nabídku spolupracovat v rámci malého projektu "Historické obrazy." Samozřejmě "rekonstrukce" středověké éry hradu. Nevýhodou je, že se to kryje se Sběří, ale doufám, že na ní budu. Kdo má nápad, poznámku atd. tak se mi ozvěte např. SZ - i ti co mají volno na Sběř s ejim nechce a raději budou tady u nás (je-li někdo takový :D ).
Sem to píši proto, že bych rád sesbíral vaše prapory - klidně některé sám vyrobím - a součástí prohlídkyby tedy byla i heraldická výstava. Kdo by chtěl takovou reklamičku pro svůj rod, pošlete prosím foto praporu (nebo přímo prapor ;) ) a stručný popis (proč ve znaku zrovna to a to atd., ať nemusim toliko dohledávat a pátrat). Děkuju.

P.S.: POMÓÓC!! :( Jak "motivovat" spolupracovníky v buzńáčích, aby si ušili aspoň nohavice?
Asi by to chtělo nejprve nějaký záměr, takto tomu moc nerozumím. Chceš oživit hrad kuchyní a řemesly? Případně nějakým vojenským výcvikem? Nebo to má bát jen statická výstava dobových reálií?
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním."
Thales z Milétu
Avátar uživatele
Křišťan
Ronovec
Příspěvky: 115
Registrován: Pá 06. Ún 2009 13:49:12
Místo/Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrr Karlovci! - propagace projektu

Příspěvek od Křišťan »

Richardg: ano, přesně tak - řemesla, boj, kuchyně, co jen půjde... A co mi "historická" agentura dovolí, co si vyhádám - doufám že tohle všechno si vyhádám :-)
"Karel IV. potvrzuje obyvetelům Bělé pod Bezdězem ... jejich žádost o přenesení městských práv na město Nový Bezděz, řečené Bělá ... Lokátory jsou jmenováni Martin z Lovu, purkrabí lipský, rychtář Ješek a Křišťan, měšťan z Lipého." (1348)
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrr Karlovci! - propagace projektu

Příspěvek od maser »

Kuno napsal:hmmm já počítám,že to bude týden po. Jestli chceš zavolej mi zítra na 603324542,řeknu Ti více.
Po netu je to takové....neosobní? :)
Dneska jsem měl fofry, zavolám s dovolením zítra :)
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
Kuno
pan rytíř
Příspěvky: 163
Registrován: Stř 04. Bře 2009 21:27:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrr Karlovci! - propagace projektu

Příspěvek od Kuno »

O.K nebo i dnes do 22 hodin,pak mne přepadá stařecká únava. :D
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrr Karlovci! - propagace projektu

Příspěvek od maser »

Tak já volám :)
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
noxter
Příspěvky: 262
Registrován: Stř 08. Črc 2009 18:04:57
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrr Karlovci! - propagace projektu

Příspěvek od noxter »

Kuno napsal:
Dobudoucna uvažuji o kožených kalhotách s padacím mostem.Upevním na ně i zavěšení žel. hohou a odpadne podvazkový pás. :D
Než mne začnete prudit,že nebudu dobový,myslím,že mít místo nohavic kožené kalhoty s padákem není až tak velký prohřešek,zvláště když moje priorita je (zatím :D ) dostat se na K.M. :D
Já nevím ale na tvou postavu mi přijdou kalhoty s padacím mostem ještě brzo.........spíš bych udělal na dvojí úvaz na vestu což už ti zabezpečuje nevypadávání bruchů, ale nemají ještě kryté slabiny. Jinak já používám normálně vlněné nohavice pod plechové nohy, a nemám s tím problém, záleží jak dobře je máš zevnitř začištěné aby ti je netrhaly. V kožených se dle mého budeš zbytečně pařit (nebo pářit :D ).

A jestli jsem to správně pochopil tak chceš železné nohy připevnit na ty kožené?....to je nesmysl, měl bys je chytit buď na vestu, nebo na prošívanici.
Avátar uživatele
Kuno
pan rytíř
Příspěvky: 163
Registrován: Stř 04. Bře 2009 21:27:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrr Karlovci! - propagace projektu

Příspěvek od Kuno »

zdar.chytit ty řel nohy na kalhoty to je taková moje vize.
ted je mám na tom podvazkovém pásu a je to výrazně lepší řešení než jsem měl před tím kdy jsem je měl na prošívce,kterou mi tahaly dopředu.
proto chci zkusit další řešení.Netvrdím,že bude hist.správné ale já si uvědomuji,že to co ve zbroji na scéně kolikrát musím dělat,se v ní v minulosti prostě nedělalo-nebyl k tomu důvod. :D :D

železné nohy chci ZKUSIT zavěsit,připevnit právě na ty kožené kalhoty.Pokud budou zavěšeny opravdu na krátko,nebude se mi třeba při dřepu vůbec nebo jen minimálně měnit vzdálenost uvazovacího řemínku za který "visí" noha třeba vůči prošívce.
nevím,jestli jsem to správně vysvětlil,čeho chci dosáhnout.
Kordulka
Příspěvky: 1633
Registrován: Út 20. Led 2009 20:46:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrr Karlovci! - propagace projektu

Příspěvek od Kordulka »

Manžel pracuje na takových pevných plátěných kšandách s páskem v pase a s různými závěsy. Jednak to pěkně rozloží váhu po celém těle a druhak na to pověsí nohové kruhy i plechy. Doteď měl kožený pásek a to není ono, protože to táhne dolů a váha se tak nerozloží.
Rukové plechy si věší zvlášť, ale možná to tam půjde přikomponovat nějak také a pak bude mít kompletní postroj 8-)

S těmi kalhotami s padacím mostem to asi není dobrý nápad. Bude v nich příšerně a z hlediska dobovosti to je skoro o 100 let mladší druh oděvu. V oblasti KM a LH sice už existují a stále přibývají nové nedobové nehoráznosti, vymyšlenosti a nesmysly, ale tohle už je přece jen hodně mimo časovou osu 8-)
Avátar uživatele
noxter
Příspěvky: 262
Registrován: Stř 08. Črc 2009 18:04:57
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrr Karlovci! - propagace projektu

Příspěvek od noxter »

Kuno napsal:
železné nohy chci ZKUSIT zavěsit,připevnit právě na ty kožené kalhoty.
omlouvám, ale jsme trochu OT, chtělo by to přesunout jinam

Nevím jak přesně si představuješ, že přichytíš ty ple. nohy na kožené, ale i ty kožené bys měl mít někde připevněné.Dle mého už je pro tuhle dobu schůdna vesta na které bys ty nohavice přivázal, takže z tohodle hlesdiska mi příjde jednoduší ty ple. nohy taky hodit na vestu. Teda pokud neplánuš že ty kožené nohavice budou na pásek jako obyč. kalhoty, což si myslím že je krok zpět i kdyby to ve výsledku nebylo vidět.
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrr Karlovci! - propagace projektu

Příspěvek od maser »

Už jsme propagováni i na fuckbooku :horse: http://www.facebook.com/group.php?gid=1 ... 471&v=wall

koukejte se přidat a zapsat na Sraz Karlovců!
silva-nortica.blog.cz
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů