Karlovská Sběř 2009

Informace o projektu, výstrojní podmínky, karlovské akce
Posadowski
Příspěvky: 301
Registrován: Ne 21. Zář 2008 18:00:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz Karlovců

Příspěvek od Posadowski »

Zdeslav napsal: budeme hojně využívat tvých znalostí a zkušeností...
jo, to není problém, jsme s Maršálkem k disposici.
Těch her je víc, také pár kurtoazních jako třeba Na Divého muže, lesní vílu, něco máme i rozpracované na papíře co se týče podmínek a průběhu hry...
Avátar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1159
Registrován: Ne 05. Říj 2008 22:20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz Karlovců

Příspěvek od Maršálek »

jsem pro Divého muže a Lesní víly - pořadatel zajistí dostatek půvabných panen a my nebudeme své choti zatěžovat dalekou a namáhavou cestou :P
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
Avátar uživatele
Valkoun
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1111
Registrován: Stř 10. Zář 2008 17:27:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz Karlovců

Příspěvek od Valkoun »

Můžem drna převléknout za medvěda a nahánět ho, sice byc se omezil na střelbu z kuší a kopím bych neházel, i tak by to stálo za to..
Dobíjení vlajky zkusíme a rychle příjdem na to, že bez recyklace to neni ono.. bude to moc rychlé.. Jej už se těším :-))
Zdeslave, já to říkám pořád, potřebujem nové panny
Nezabudovi Sláva!
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz Karlovců

Příspěvek od Zdeslav »

No...sice neznám ani Na Divého muže ani lesní vílu, ale už podle názvu jsem si udělal obrázek :twisted:
Valkoun: Myslíš nějak takhle: http://www.youtube.com/watch?v=3iyBFg8W ... re=related ? :D
Nezabud hrr!
Avátar uživatele
Valkoun
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1111
Registrován: Stř 10. Zář 2008 17:27:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz Karlovců

Příspěvek od Valkoun »

Přesně tak, máme na to pěkný sobíky
Nezabudovi Sláva!
Avátar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1159
Registrován: Ne 05. Říj 2008 22:20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz Karlovců

Příspěvek od Maršálek »

Zdeslav napsal:No...sice neznám ani Na Divého muže ani lesní vílu, ale už podle názvu jsem si udělal obrázek :twisted:
vidíš to zbytečně černě ;) jsou to roztomilé kurtoazní hry, kterými se bavila mladá společnost.

Divý muž – Společnost, rozdělená do párů či menších skupinek, se baví v lese. K procházkám se využívá stezka, označená stužkami a její blízké okolí. Divý muž využívá nepozornosti odpočívajících či procházejících se párů k únosu dam.
Jeden z pánů na sebe vezme roli divého muže, unášejícího dívky. Divý muž nese jako viditelné znamení na hlavě zelený věnec a disponuje dvěma kouzelnými atributy:
1) očarovanými šiškami - pokud šiškou zasáhne některého z pánů, přiková jej na místo a ten se nemůže hnout. Toto kouzlo zlomí jenom polibek jakékoli dívky či paní (pán je povinen tuto službu dáme dle jejího přání splatit). Pokud by došlo k zasažení samostatně pronásledujících lovců v místech, kam se pravděpodobně nikdo pro jejich záchranu nevydá, vybere si na nich divý muž daň a podle svého uvážení jim umožní návrat zpět do tábora. Před kouzelnými šiškami je ochrání jenom puklíř, nebo plášť. Během lovu nesmí dojít k zápasu.
2) očarovanou kyticí lučních či lesních květin - pokud se jimi dotkne kterékoli paní či dívky, uchvátí ji do své moci. Toto kouzlo zlomí jenom polibek jakéhokoli muže. Pokud divý muž unesenou dívku sám políbí, sejme z ní své kouzlo a ona se může po jeho odchodu opět vrátit k ostatním. V opačném případě může být vázána slibem, že se již do hry aktivně nezapojí a neosvobodí žádného muže.

Když se divý muž zmocní dívky, má právo na výkupné, kterým může být polibek, šperk, tanec, atd. Pánové se snaží divého muže ulovit a pokud se to jednomu z nich podaří, stává se úspěšný lovec sám divým mužem. Lovců pronásledujících divého muže nesmí být naráz více nežli tři. Pokud se některý z lovců rukou dotkne divého muže, je to považováno za vítězství.
Nejpozději během večerní hostiny jsou všichni povinni splatit stanovené výkupné a vybrat si své odměny. Současně jsou za dohodnutou kurtoazní službu (obsluha u stolu během jednoho chodu) navráceny všechny zástavy, pokud se na přání původních majitelů nestanou dary.


Lesní víla – hra má stejná pravidla jako v případě divého muže, jenom se role obrací a kouzelnými atributy disponuje jedna z dam, která se snaží omámit co nejvíce pánů.
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz Karlovců

Příspěvek od maser »

Maršálek: už chápu, proč o tu hru tak stojíte :D
silva-nortica.blog.cz
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz Karlovců

Příspěvek od Zdeslav »

:D jej...tak to předčilo moje představy. Ještě že se mi nedávno podařilo přemluvit naše slečny aby jeli za dámy a ne za chlapy, na což měli značné choutky. Takhle vám můžu slíbit minimálně dvě oběti Divého muže ;)
Nezabud hrr!
Posadowski
Příspěvky: 301
Registrován: Ne 21. Zář 2008 18:00:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz Karlovců

Příspěvek od Posadowski »

Zdeslav napsal::D jej...tak to předčilo moje představy. Ještě že se mi nedávno podařilo přemluvit naše slečny aby jeli za dámy a ne za chlapy, na což měli značné choutky. Takhle vám můžu slíbit minimálně dvě oběti Divého muže ;)
Mmmm.... Tak nevím, Maršálku, ale tady ti Karlovci začínají vypadat slibně. že bychom přece jen nakonec jeli a NECHALI ŽENY DOMA?

Jo když už jsme u toho, mám tu ještě jeden podnět. Je to taky akce, kterou jsme vyzkoušeli a taky to mělo opravdu úspěch:
LAZEBNICE.
Rekonstruovalo se politické jednání v roce 1309 a pan z Honštejna jako rozptýlení připravil jednajícím partičku lazebnic. Veliká káď s horkou vodou, masážní lůžko několik moc šikovných lazebnic v plátěných košilkách s velkými výstřihy...
Tuto záležitost rovněž rozhodně doporučuji k rekonstrukci. Dokonce myslím, že i ty lazebnice to oslovilo a pokud by se něco takového dělalo, že by přijely. Jediný problém pro hradecký dvůr jsou v tuto chvíli prostory, kde by bylo dost místa, teplo a horká voda.
(P.S. pro účastníky fóra s příliš bujnou fantazií doplňuji, že se akce nakonec odehrála ve vší slušnosti a naše dámy jsou o jejím průběhu zevrubně informovány)
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz Karlovců

Příspěvek od Zdeslav »

Posadowski: Hoho, tak to by myslím, nejen mě, docela lákalo :)
Pokud domluvíme sraz dejme tomu na červenec - myslím že by se to mohlo povést, pokud vyjde počasí, nebudeme žádné prostory potřebovat - bude stačit sehnat káď, voda se dá ohřát na ohni. Akorát myslím, že ta káď bude muset být hodně veliká a lazebnic mnoho, protože už tuším, že po odpoledním zápolení bude o jejich služby nemalý zájem, tak aby to pak nedopadlo takhle :D
(foto z loňského Azincourtu)
Nezabud hrr!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů