Korouhev

Informace o projektu, výstrojní podmínky, karlovské akce
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Korouhev

Příspěvek od mikey.88 »

Plášť je tam díky ikonografii. Skoro na každém vyobrazení Václava z vrcholného středověku má plášť. Jedná se o atribut. Knížecí čapka, korouhev, štít, plášť s úvazem, šupinová zbroj. V renesanci a baroku je pak zbroj nahrazená modernější plátovkou. V Praze je teď dobrá výstava ohledně vyobrazení Václava v dějinách...

Ten plášť by byl dobrý ale chtělo by to vyznačit, že se jedná o látku. Vystínovat ši stín vyšrafovat. Pouze zelená plocha je chudá... Nevím jestli to s těma barvama jde mno.

Vyšrafovat myslím jako když se jedná o rytinu... jeslti mi rozumíš...
Obrázek
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Korouhev

Příspěvek od Zdeslav »

Hmm, takhle ten zelenej plášť vypadá dost blbě...
Nezabud hrr!
Avátar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1159
Registrován: Ne 05. Říj 2008 22:20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Korouhev

Příspěvek od Maršálek »

O tradici pláště se nepřu ;) jenom by ta figura byla výraznější bez něj.

Naznačovat řasení draperie pláště podle původní předlohy mi nepřijde jako dobrý nápad - pečeť UK má tu draperii hodně divokou. To, co působí dobře v rytině, bude divočina na malbě. Zatím se koukáte na plochý obrázek, ale představte si ho jako korouhev v pohybu. ¨Možná bude jednobarevný plášť v pozadí dobrým prvkem v kontrastu s členěnou kroužkovou i šupinovou zbrojí. Ostatně můžeme to takhle vyzkoušet na Libušíně a když to nebude fungovat, můžeme ho znovu na jedné straně otevřít ve švu a řasení temně zelenou domalovat. Lepší řešení mně nenapadá, protože když to řasení draperie pláště udělám teď a ukáže se, že jsem měl pravdu, nebude to reverzibilní a vy budete mít tu čest bojovat pod nevýrazným barevným flekem :|

Nebo na váš pokyn zkusím zlaté vzorování do pláště (které jsem rozmlouval), pak ale potřebuji vědět, co má tvořit vzor, aby se to mohlo logicky a zřetelně opakovat, aniž by to působilo nepřirozeně. Vy jste zadavatelé, co si vymyslíte, to tam bude – se všemi důsledky ;) Mně nenapadá žádný vzor, který by měl logickou vazbu na tohoto světce, kromě profláknutých křížků... Možná lepší vzor by byl ze zlatých teček, řazených po třech do trojúhelníku?

Řešením by asi býval byl ten navrhovaný bílý hermelínový plášť s purpurovým okrajem, který by měl logiku a netloukl se s figurou, ani pozadím. Je to malba, a ta má jiná specifika než rytina ;)
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Korouhev

Příspěvek od Zdeslav »

Ať na to koukám, jak koukám, tak ta zelená mi tam prostě nesedí. Nevim jestli je to blbým odstínem nebo čim, ale vypadá to jako takovej zelenej sopl do kterýho Václava někdo prsk. Nevim jestli by to vyřešily zlatý tečky nebo stínování, to chce asi jiný řešení...
Nezabud hrr!
Avátar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1159
Registrován: Ne 05. Říj 2008 22:20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Korouhev

Příspěvek od Maršálek »

Zelená byla vaším kolektivním návrhem...

Na hedvábí ji překreju už jenom kovem - zlatou, stříbrnou, nebo bronzovou. Otázkou ovšem je, o kolik to bude lepší. Mně tam prostě nejlíp pasoval ten hermelín. Nicméně ta původně plánovaná fialová by to zase zabila.
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Korouhev

Příspěvek od maser »

Hlasuju bych pro zlato. Sice to nebude tak kontrastní na dálku s podkladem, ale zato na dálku vynikne postava, na blízko se uvidí i ten plášť. Teda myslím :)
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1159
Registrován: Ne 05. Říj 2008 22:20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Korouhev

Příspěvek od Maršálek »

Ještě jsem zkusil ten plášť výrazně ztmavit smaragdově zelenou. Nevím jak vypadá na vašem monitoru, ale v reálu je to dobré. Figuru to myslím pěkně ukotvilo a zelená teď působí přirozeně. Když bychom přeci jenom šli do zlatého pláště, zmizí v něm i přes silné kontury jak ostruhy, tak i zlatá botka pochvy a lemy nákolenek. To jsou ta úskalí, na která jsem předtím upozorňoval. Navíc mi teď přijde, že už není důvod ;) To bych spíše případně zkusil to jemné vzorování zlatou.

Když jsem se dlouho nemohl dočkat vašich odpovědí, neúspěšně jsem zkoušel přemalovat tu původní světlou zelenou na bílou ve smyslu hermelínového pláště, ale nechytil jsem se a musel jsem to opatrně sejmout. To bylo hezkých slov… :twisted:

Knížecí čapku jsem doplnil hermelínem a špičku korouhve jsem pojal stříbrnou, aby nezanikla v bílé ploše. Z odstupu to docela pěkně vystoupilo. Červené vzory se mi tam nelíbily (viz. minulé foto) – nepůsobily přirozeně. Nicméně nevím, jak to působí takhle na monitoru.



V PODSTATĚ VÁM SLUŠNĚ SDĚLUJI, ŽE UŽ NA VÁS KAŠLU - DNES KOROUHEV ZABALÍM A ODESÍLÁM. ALE MÁ TO VYPADAT, JAKO ŽE MNĚ JEŠTĚ ZAJÍMÁ VÁŠ NÁZOR :lol:
Přílohy
IMG_0147.JPG
IMG_0147.JPG (248.13 KiB) Zobrazeno 3276 x
IMG_0146a (1).JPG
IMG_0146a (1).JPG (250.31 KiB) Zobrazeno 3277 x
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
Avátar uživatele
kure
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 519
Registrován: Út 09. Pro 2008 22:17:29
Místo/Bydliště: Třinec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Korouhev

Příspěvek od kure »

Na monitoru to vypadá hezky. Jediné co mně paštilo do očí až teďka je že plášť končí zároveň s tyčkou korouhve což na mně začalo půsoit trochu nepřirozeně kdyby bylo mezi tyčkou a pláštěm volné místo tak to mohlo být dokonalé. Ale vzhledem k tomu že nic není dkonalé tak je to výborné. Už se těším až i na bušíně uvidím naživo.
Avátar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1159
Registrován: Ne 05. Říj 2008 22:20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Korouhev

Příspěvek od Maršálek »

kure napsal:Na monitoru to vypadá hezky. Jediné co mně paštilo do očí až teďka je že plášť končí zároveň s tyčkou korouhve což na mně začalo půsoit trochu nepřirozeně kdyby bylo mezi tyčkou a pláštěm volné místo tak to mohlo být dokonalé.
Souhlasím, ale tak je to v zadání, inspirovaném pečetí UK ;) Původně tam byl i cíp pláště přes pravé rameno, ale to jsem vynechal.
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Korouhev

Příspěvek od Zdeslav »

Jo, takhle už to z mého pohledu vypadá dobře. Díky Maršálku za vložené úsilí, myslim že výsledek se povedl. ;)
Nezabud hrr!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti