Sraz Karlovců - Karlovská Sběř 2010

Informace o projektu, výstrojní podmínky, karlovské akce
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz Karlovců - Karlovská Sběř 2010

Příspěvek od Klinštejn »

Děkuju moc za ty fotky :-)
Obrázek Det finns alltid hopp..
Avátar uživatele
Jošt - Eliash
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 54
Registrován: Po 23. Srp 2010 13:19:36
Místo/Bydliště: Šestajovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz Karlovců - Karlovská Sběř 2010

Příspěvek od Jošt - Eliash »

Moc děkuji za skvělé společenství a výbornou náladu co na celé akci panovala.
Těším se na příště. :duel:
´´Recta pete´´
Kordulka
Příspěvky: 1633
Registrován: Út 20. Led 2009 20:46:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz Karlovců - Karlovská Sběř 2010

Příspěvek od Kordulka »

maser napsal: Jen tak mimochodem, zbylo tam několik litrů vína, takže drni se letos moc neblýskli a nedokázali vyjíst a vypít sklad panstva, které se kvůli tomu včera večer muselo zpít znovu :).
Víno jsme pečlivě uložili do našich sklepů. Ale koukejte rychle zase něco uspořádat, žízeň je veliká a navíc je tady v Polabí hrozné sucho 8-)
Avátar uživatele
Czernozub
Příspěvky: 818
Registrován: So 27. Ún 2010 12:49:06
Místo/Bydliště: Želiv, Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz Karlovců - Karlovská Sběř 2010

Příspěvek od Czernozub »

Kordulka napsal:
maser napsal: Jen tak mimochodem, zbylo tam několik litrů vína, takže drni se letos moc neblýskli a nedokázali vyjíst a vypít sklad panstva, které se kvůli tomu včera večer muselo zpít znovu :).
Víno jsme pečlivě uložili do našich sklepů. Ale koukejte rychle zase něco uspořádat, žízeň je veliká a navíc je tady v Polabí hrozné sucho 8-)
Já třeba poctivě žral zbytky- když už ani šlechta neměla chleba, vyžebral jsem nedojedky a hned sem měl krajíc :lol:
"Neorganizovaná banda není armádou o nic víc, než hromada cihel domem."
Sókratés
Kordulka
Příspěvky: 1633
Registrován: Út 20. Led 2009 20:46:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz Karlovců - Karlovská Sběř 2010

Příspěvek od Kordulka »

Málem bych zapomněla poděkovat všem, kdo mi pomáhali s kuchyní a hostinou!
Na to, že se stolníci neznali a kromě Ježka neměli se stolničením zkušenost, zvládli své role výborně. A dívky, které si vedle lazebničení našly čas i na kuchtění také.
Díky moc za prokázané služby :thumbup:
Avátar uživatele
Bestian
Příspěvky: 8
Registrován: Po 23. Srp 2010 20:27:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz Karlovců - Karlovská Sběř 2010

Příspěvek od Bestian »

Zdravím! Dovolil jsem se registrovat na vašem forum, abych mohl poděkovat za mě a za Kriss. Bylo nám ctí Vás poznat a strávit s váma nějaký ten čas, dofám, že se budeme potkávat častěji.

Děkuji za poctu zůčastnit se hostiny,bylo o mě výtečně postaráno. Řád se o tom dozví! :)

Dále děkuji Krodulce za příjemnou debatu za stanem :)
Werner I. z Pořešína,
bratr Pribyslava II. z Pořešína,
věrný přítel, rádce a lovčí Petra I. z Rožmberka.

Kdo nechce, hledá důvody. Kdo chce, hledá způsoby.
Dalibor z Maškovce
Příspěvky: 3
Registrován: Po 27. Črc 2009 9:21:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz Karlovců - Karlovská Sběř 2010

Příspěvek od Dalibor z Maškovce »

Díky všem za skvělou akci.
Jménem organizátorů LH srazu na Malešově mám projekt "Karlovce" pozvat na LH sraz 17.9. na tvrzi Malešov. Více zde:http://www.livinghistory.cz/phpbbforum/ ... 95&start=0
V případě zájmu kontaktujte Viktorku Viktorie.Tenzerova(zavináč)seznam.cz
Žito
Syn Nezabuda
Příspěvky: 8
Registrován: Čt 12. Ún 2009 19:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz Karlovců - Karlovská Sběř 2010

Příspěvek od Žito »

Nikde nevidím kritiku, tak přidám pár návrhů ke sběři, které mě napadly (další věc je kdo je pak zařídí..)- myslím, že by nebylo od věci zavést karlovské peníze. Jednak aby mohl frčet hazard, druhak aby tu zkrátka byla ta moc, která hýbe světem i lidskou leností. Nemusely by se přidělovat na každé akci zvlášť, ale pouze jednorázově, tak aby když člověk nějaké získá, mohl je na další akci využít a naopak když je ztratí, aby se příště musel víc snažit.

Hraní rolí a vůbec dobové chování bych se nebál zpřísnit pomocí nějakého útrpného řádu (tak to nějaký čas fungovalo u nás ve skupině a nebylo to špatné), který by stanovoval tresty (kláda, důtky, fyzické úkony, oblíbené jezení cibule..) za nedobové prohřešky. Zakázat tedy nejenom nedobové oděvy, ale také nedobové výrazy a odkazy při komunikaci, abychom byli víc nuceni přemýšlet v reáliích tehdejší doby. Je jasné, že na sběři se sejdou lidé, kteří se dlouho neviděli a potřebují si sdělit zážitky, informace a poznatky, na to je taky třeba vyhradit čas- např. několikahodinová „herní pauza“ uprostřed dne, ve které se mohou řešit i připomínky k hraní, a mezi pauzou a herním časem by měl být jasný rozdíl. Určitě by neuškodila podpora např. pomocí soutěže o nejlepší roli s nějakou příjemnou cenou.

Pak by jistě nebylo od věci jasně stanovit jakousi výkonnou moc, která by se starala o obecný pořádek (včetně těch nedobových prohřešků) a výkon trestů, nepř. jeden šlechtic s několika biřici či ozbrojenci, kteří by mohli nosit zbraň a být v pohotovosti.
Avátar uživatele
Czernozub
Příspěvky: 818
Registrován: So 27. Ún 2010 12:49:06
Místo/Bydliště: Želiv, Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz Karlovců - Karlovská Sběř 2010

Příspěvek od Czernozub »

Žito napsal:Nikde nevidím kritiku, tak přidám pár návrhů ke sběři, které mě napadly (další věc je kdo je pak zařídí..)- myslím, že by nebylo od věci zavést karlovské peníze. Jednak aby mohl frčet hazard, druhak aby tu zkrátka byla ta moc, která hýbe světem i lidskou leností. Nemusely by se přidělovat na každé akci zvlášť, ale pouze jednorázově, tak aby když člověk nějaké získá, mohl je na další akci využít a naopak když je ztratí, aby se příště musel víc snažit.

Hraní rolí a vůbec dobové chování bych se nebál zpřísnit pomocí nějakého útrpného řádu (tak to nějaký čas fungovalo u nás ve skupině a nebylo to špatné), který by stanovoval tresty (kláda, důtky, fyzické úkony, oblíbené jezení cibule..) za nedobové prohřešky. Zakázat tedy nejenom nedobové oděvy, ale také nedobové výrazy a odkazy při komunikaci, abychom byli víc nuceni přemýšlet v reáliích tehdejší doby. Je jasné, že na sběři se sejdou lidé, kteří se dlouho neviděli a potřebují si sdělit zážitky, informace a poznatky, na to je taky třeba vyhradit čas- např. několikahodinová „herní pauza“ uprostřed dne, ve které se mohou řešit i připomínky k hraní, a mezi pauzou a herním časem by měl být jasný rozdíl. Určitě by neuškodila podpora např. pomocí soutěže o nejlepší roli s nějakou příjemnou cenou.

Pak by jistě nebylo od věci jasně stanovit jakousi výkonnou moc, která by se starala o obecný pořádek (včetně těch nedobových prohřešků) a výkon trestů, nepř. jeden šlechtic s několika biřici či ozbrojenci, kteří by mohli nosit zbraň a být v pohotovosti.
Pod toto bych se podepsal ;)
"Neorganizovaná banda není armádou o nic víc, než hromada cihel domem."
Sókratés
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz Karlovců - Karlovská Sběř 2010

Příspěvek od maser »

Žito: skvělý nápad, jsem pro

Jinak jste zapomněli plachtu na velký stan a takový ten trubičko-hřebíkatý hebl na nosnou tyč. K nalezení u mě, popř. přes sz domluvíme předání.

Maškovec: Díky za pozvánku. Mrzí mě že se tam nedostanu už jen kvůli vaší kapele :)
silva-nortica.blog.cz
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů