Pruvod Karla IV na Karlstejn

Informace o projektu, výstrojní podmínky, karlovské akce
Avátar uživatele
Smil
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1440
Registrován: Út 28. Črc 2009 11:41:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Pruvod Karla IV na Karlstejn

Příspěvek od Smil »

Máš naprostou pravdu Mahy, ale když oni jsou ty turnaje na koních tak krááááááááááááásnýýýýýýýýýýý a in :lol:
Za stejný prachy co vrazí těm kaskadérům by měli 30 lidí kvalitně vybavených co jim budou celý den "šaškova" a zabaví jim diváků daleko víc a na daleko delší dobu...
Lépe být jediný den (se) lvem než tisíc let ovcí!
Italstké přisloví

P.S. O to důležitější pokud je váš pán ze Skotska
Avátar uživatele
David
Příspěvky: 53
Registrován: Út 23. Zář 2008 8:10:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Pruvod Karla IV na Karlstejn

Příspěvek od David »

Jeden víken tu člověk není a taková smršť...
Takže dobře chápu, že letos nebudem. Škoda (pro ně, samo sebou...)
David z Rožmitála
Avátar uživatele
Pohrobek
Příspěvky: 277
Registrován: Út 01. Zář 2009 11:02:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Pruvod Karla IV na Karlstejn

Příspěvek od Pohrobek »

Jinak stále hledám do průvodu 1 družiníka, tak kdyby měl někdo zájem?
HONESTUS RUMOR ALTERUM EST PATRIMONIUM
Avátar uživatele
Pohrobek
Příspěvky: 277
Registrován: Út 01. Zář 2009 11:02:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Pruvod Karla IV na Karlstejn

Příspěvek od Pohrobek »

Tak jsem o průvodu rozhodil sítě, tak uvidíme jak to napřesrok bude vypadat. Jinak zařizovat by to chtělo už v lednu - unoru
HONESTUS RUMOR ALTERUM EST PATRIMONIUM
Avátar uživatele
Pohrobek
Příspěvky: 277
Registrován: Út 01. Zář 2009 11:02:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Pruvod Karla IV na Karlstejn

Příspěvek od Pohrobek »

Mluvil jsem o naší učasti i s herečkou představující královnu, a ta říkala, že se bude také za nás u organizátorů přimlouvat. Talže by to chtělo dát dohromady koncept, co můžeme nabídnout a co za to budeme chtít. Rád se zhostím vyjednávací (komise) ale rád bych měl nějaký materiál v ruce, a nevařil kaši z vody.......
HONESTUS RUMOR ALTERUM EST PATRIMONIUM
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Pruvod Karla IV na Karlstejn

Příspěvek od mahy »

Nu to je výzva především pro duchovní vůdce projektu Doba Karlova- Zdeslava a Maseréra. Ti by také měli být u onoho jednání.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
David
Příspěvky: 53
Registrován: Út 23. Zář 2008 8:10:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Pruvod Karla IV na Karlstejn

Příspěvek od David »

Mimochodem, jak by se dala zhodnotit akce letos? Samozřejmě z pohledu účinkujcích...
David z Rožmitála
JanzOndrikovic
Příspěvky: 2
Registrován: Pá 15. Dub 2011 19:54:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Pruvod Karla IV na Karlstejn

Příspěvek od JanzOndrikovic »

Zhodnocení očima učínkujícího:
Zdravím, tak jsem si "asi z čistého nadšení" prošel trasu "jen" nedělního dne z Dobřichoic na Kalrštejn.
Co se týká průvodu je to poměrně hrůza, sameťák na sameťákovi (to by asi melo byt), obalene tenisky latkou, paní s piercingem v bradě, kterej si ani nesundala a dlaší zvěrstva...tak to vypada, když to jde přes kostymérnu, ale pominme civilni lid a prejdeme k tomu bojovému. Opravdu jsou divne akce, kde ja mam skoro nejlepsi vybavu ... sic na tom nejsem nijak spatne, ale stale porad na zacatku. Navic sakra je to KAREL IV a ne kdejakej hajaja, takze kdeze je tech jeho alespon 20 bojovejch? Byli sme tam 3 + skupina co chodi kazdy rok (asi cca 10lidi).

Narocnost pochodu
Popravde obdivuju Pohrobka, jak ujde za 2 dny 40km ve zbroji a stale vypada svezi. Me bohate stacila nedele, nohy mam osoupane az na kost (moje blbost) a na kazde zastavce jsem myslel ze padnu vedrem - taky mam 10kg prosivku, zkratka priste jen tenkou prosivku, prilbici, tenky batvat a dratenou kapi a nest toho co nejmene. Tedy predpokladam ze to co jste sli minuly rok bylo jen z podhradi na hrad, ale vezte ze kdybyste (jako ze nevim jestli o tom vubec uvazujete) tu akci sli celou, tak co nejvice nalehko - je to fakt zahul.

Atmosfera
I pres spatne kostymy, nedobove kocary a opiercingovane damy se mi akce libila. Sermirska skupina co sla s nama byli sice "kecky" - prominte, nic ve zlem, ale je to tak, ale presto spravni lide, s kterymi je aspon sranda. Tedy z meho pohledu jsme tam byli s pohrobkem asi nejvice doboví, jen divak to asi ani nepozná. Ale i pres vsechna tato uskali dodavali bubenici a trubaci pochodu nezvyklou atmosferu, melo to zkratka neco do sebe.

Catering
Jidla a piti bylo vsude dosti, porad chodily holky a podavaly vody, kterých pulka skoncila za krkem a druha pulka ve me, jidla tak akorat dosytosti, proste z teto stranky to nemelo chyby. Samozrejme ze o dobovem jidleb se tu neda mluvit, proste meli pripravene jidlo ve stanech a tam si chodili ucinkujici, takze nikdo z divaku nic nevidel, ale vzhledem k "duchu" akce to stejnak bylo asi jedno.

Shrnuti
Myslim si ze tato akce je zkratka keckarina a jestli ji chce nekdo obratit na "pravou" viru, tak to da vice usili nez si podle me cely pruvod zaslouzi, je tam zkratka tolik nedokonalosti, ze nevim ani kde zacit. Pokud by slo o fakt "jen" doprovodit Karla IV z podhradi dobově na Karlstejn, to by jiste zaridit slo. Prislo mi ale, ze cela akce stoji na momentech kdy prochazi Karel IV vesnickami a na zaverecnem turnaji, pote mi prisel pruvod na karlstejn uz divacky slabsi, ale je to mozna jen muj dojem.
Takze zvednout koncovku by bylo jiste asi to spravne pro dobu Karlovu co by realizovat slo (navic Cech propagoval rytirsky turnaj v kazde vesnici, takze kdyby zpropagoval jeste vystoupeni doby Karlovy, jiste by to prilakalo vicero lidi), obohatit to o nejake ty souboje a proste se vyradit.
Takze akci davam 4 bludistaky /10 a to hlavne kvuli tomu vedru a spatnemu kostymovani.
Jan - družiník Přibyslavův.
Avátar uživatele
Bilajz
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 636
Registrován: Pá 18. Črv 2010 10:53:24
Místo/Bydliště: Praha/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pruvod Karla IV na Karlstejn

Příspěvek od Bilajz »

Jak vypadal ten turnaj?
Heinrichvs
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 560
Registrován: Stř 29. Pro 2010 13:07:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Pruvod Karla IV na Karlstejn

Příspěvek od Heinrichvs »

Na Facebooku jsem viděl od jednoho známého ze starých časů nějaké fotky z turnaje. A protože on dělá pro Nuska ARGO kde jsem také dříve byl, tak můžu říct že turnaj byla dobrá šaškárna. Hlavně tam byly kaskadéři na koních, tak asi pěkná jízda, ale historického nic moc co jsem viděl podle fotek.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů