Grunwald 2010

Informace o projektu, výstrojní podmínky, karlovské akce
Avátar uživatele
Křišťan
Ronovec
Příspěvky: 115
Registrován: Pá 06. Ún 2009 13:49:12
Místo/Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Grunwald 2010

Příspěvek od Křišťan »

Do pekel stím - proč musím být zelenáč? Já chci s váma!! :cry: :D
"Karel IV. potvrzuje obyvetelům Bělé pod Bezdězem ... jejich žádost o přenesení městských práv na město Nový Bezděz, řečené Bělá ... Lokátory jsou jmenováni Martin z Lovu, purkrabí lipský, rychtář Ješek a Křišťan, měšťan z Lipého." (1348)
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Grunwald 2010

Příspěvek od maser »

Máš přes rok na přípravy a to je dost času udělat základní vybavení. Jsi u někoho ve skupině, nebo úplný začátečník?
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
Křišťan
Ronovec
Příspěvky: 115
Registrován: Pá 06. Ún 2009 13:49:12
Místo/Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Grunwald 2010

Příspěvek od Křišťan »

maser napsal:Máš přes rok na přípravy a to je dost času udělat základní vybavení. Jsi u někoho ve skupině, nebo úplný začátečník?
Naprostý začátečník, kterého se ujal známý a naučil ho základy s mečem a nyní se připravuji na základy s tesákem+štítem a kopím. Rád bych se připojil i na chystaný workshop, je to možný?
"Karel IV. potvrzuje obyvetelům Bělé pod Bezdězem ... jejich žádost o přenesení městských práv na město Nový Bezděz, řečené Bělá ... Lokátory jsou jmenováni Martin z Lovu, purkrabí lipský, rychtář Ješek a Křišťan, měšťan z Lipého." (1348)
Avátar uživatele
Divous
Příspěvky: 280
Registrován: Stř 17. Pro 2008 14:46:22
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Grunwald 2010

Příspěvek od Divous »

...nejsem si jist, jestli jsem s mečem zvládl základy...mávám s ním jen něco málo přes deset let 8-)
lidstvo dosáhlo svého sociálního vrcholu v době kamenné za lovců mamutů. Od té doby je to už jenom horší a horší...
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Grunwald 2010

Příspěvek od maser »

Divous: osvojení si základů a vyšší formy "chápání šermu" by měl dosáhnout průměrný člověk po 4 letech pravidelného cvičení.

Nehledejte v tom mystiku, nevím jak jinak to napsat. Jde o to, že se člověk dostane do stavu, kdy už jen bezhlavě nemáchá zbraní, ale využívá situaci a plánuje si několik tahů a alternativ dopředu. Samozřejmě to kolísá od cca roku až po, u některých, celoživotní lopotění :)
silva-nortica.blog.cz
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Grunwald 2010

Příspěvek od Zdeslav »

Já myslim, že se to moc odhadovat nedá...záleží na spoustě věcech - kdo tě cvičí, jak a kolik hodin týdně trénuješ, kolik máš skutečně bojových zkušeností (improvizace), jakou máš kondici, jseš/nejseš poleno...

Typický příklad je Divous, který po více než deseti letech s mečem stále jenom "mává" :lol:

(uštěpačnej vtípek :D )
Nezabud hrr!
Avátar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1159
Registrován: Ne 05. Říj 2008 22:20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Grunwald 2010

Příspěvek od Maršálek »

Divous je mi sympatickej, taky jsem jenom mávač :lol:
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
Gunnar
Příspěvky: 157
Registrován: Po 13. Říj 2008 18:13:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Grunwald 2010

Příspěvek od Gunnar »

No nejvíc záleží asi záleží na sebekritice. Jsou lidi kteří zjistí kde se ten meč vlastně drží a myslí si že jsou kdovíjaký mistři. No a někdo fakt umí, ale skromně říká že jenom mává. Ale taky jsou my sympatický lidi co mávaj, já mávám taky :D (nějakých 9let, ale u mě to není o skromnosti já jsem asi poleno ;) ).
It is better to die for something than to live for nothing.
Avátar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1159
Registrován: Ne 05. Říj 2008 22:20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Grunwald 2010

Příspěvek od Maršálek »

rozhodně nejsem poleno, vím přesně, kde se meč drží...přece v ruce :lol:
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
Avátar uživatele
Křišťan
Ronovec
Příspěvky: 115
Registrován: Pá 06. Ún 2009 13:49:12
Místo/Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Grunwald 2010

Příspěvek od Křišťan »

Dobře, tak jinak. Dostal jsem do ruky meč - s patřičným vysvětlením, kterej konec do ruky a kterej konec do žaludku protivníka - a naučil jsem se mávat v mezích vlastní bezpečnosti. Takže hlavu si už neuseknu, nohy doufám taky ne:) Já to nepatřičně definoval jako základy - NAPROSTÉ ZÁKLADY:) :) :lol:
"Karel IV. potvrzuje obyvetelům Bělé pod Bezdězem ... jejich žádost o přenesení městských práv na město Nový Bezděz, řečené Bělá ... Lokátory jsou jmenováni Martin z Lovu, purkrabí lipský, rychtář Ješek a Křišťan, měšťan z Lipého." (1348)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů