Frýdlantský turnaj 2012

Informace o projektu, výstrojní podmínky, karlovské akce
richardrg
Příspěvky: 676
Registrován: Stř 04. Ún 2009 11:54:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Frýdlantský turnaj 2012

Příspěvek od richardrg »

Na Frýdlantu bude kuchyně postavená, ve smyslu ohniště a ráhno, takže pokud budete mít nádobí, tak váš kuchař se tam může realizovat. Naše partička tam taky asi lehce proběhne v sobotu k obědu....
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním."
Thales z Milétu
Avátar uživatele
LosPedros
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 185
Registrován: Čt 12. Lis 2009 21:25:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Frýdlantský turnaj 2012

Příspěvek od LosPedros »

Je to nějaká rozšířená nemoc...ale naše skupina má taky nějakou jinou akci :lol:
Ale přesto bych měl dovézt malý stůl a jak doufám 2 židle. Vezmu nějakou větší mísu, jak už jsem psal tak tu pánev a kotlíček. Džbán nebo dva.
Jedno vědro by nám stačit mělo. Jaká panují podmínky na místě nevím, ale předpokládám že voda bude v dosahu.

Suroviny se dají koupit ve Frýdlantu, ale přesto by bylo dobré znaát dopředu počet strávníků. Jitrnice a jelita (pokud nikdo proti téhle večeři nic nenamítá) bych nejraději objednal u osvědčeného řezníka, než je tahal z TESCA nebo Lídlu. Mám od Richarda pár polystyrenových krabic ve kterých by do večera měly vydržet. Pokud se třeba do zítřejšího večera domluvíme na počtech, tak bych to mohl zkusit pořešit. Pokud se toho zhostí někdo kdo to má třeba blíž, tak se určitě neurazím :)
Avátar uživatele
LosPedros
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 185
Registrován: Čt 12. Lis 2009 21:25:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Frýdlantský turnaj 2012

Příspěvek od LosPedros »

Valkoun napsal:Tak strávníků 10, dal bych přednost masnému krámu z Ostravy :D

Chlebové placky jsou super nápad, ale těsto bychom měli vyrobit doma a dovést ready to fry
Z9tra to můžu klidně zamluvit. Ať je na každého jelítko i jitrnička. Popřípadě adekvátní množství prejtu. Co zbyde se určitě udá v průběhu večera nebo se to dosnídá.

Já bych ty placky taky uvítal....ale vlastně bych to neměl ani kdy nachystat. Ve čtvrtek po práci se budu balit a v pátek bych ještě rád stihl půl den roboty. Tady bude potřebná iniciativa z jiného koutu :)
scarvein


Jedno z altereg pani Kuny se nabidlo na pripravu ovesne kase se skorici a mandlemi pro vsechny.
Super...to budu moc rád.
Avátar uživatele
LosPedros
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 185
Registrován: Čt 12. Lis 2009 21:25:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Frýdlantský turnaj 2012

Příspěvek od LosPedros »

Dělal jsem jednoduché kynuté těsto......kvásek, voda, mouka. Míchali jsme 1:1 hladkou a celozrnou mouku. Ale to je celkem fuk. Z hladké budou takové bělejší, pečivovější. Těsto pěkně vybouchat, ať dělá bubliny, přikrýt plachetkou a nechat odpočinout. Do těsta se dá vmíchat sůl, kmín, anýz nebo i nějaké to zrní. Podávané s brusinkovou omáčkou byly good.

Na přístřech se zítra poptám....nevím jestli bude k mání. Je ot celkem velká obluda....doufám že by se mi vlezl na střechu. Uff.
Avátar uživatele
Cliff
Příspěvky: 288
Registrován: Stř 22. Pro 2010 17:04:42
Místo/Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Frýdlantský turnaj 2012

Příspěvek od Cliff »

Já tedy zrobím to těsto na placky. Jinak už mě nic nenapadá co bych mohl vzít. Ohnivou vodu budu brát, jo a jahle se mi doma válí tak je přiberu do té polévky.
Cherchez la femme
Avátar uživatele
scarvein
ČLEN SPOLKU a sponzor Brodce
Příspěvky: 1187
Registrován: Út 11. Kvě 2010 11:28:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Frýdlantský turnaj 2012

Příspěvek od scarvein »

Ja tedy nakoupim a privezu suroviny na tu snidani (krome jineho). Mam jeste sebou nejakou tu medovinu a jiste take privezu nejake dobre vino, ale ma druzina mela za svou oddanou sluzbu co pit ;) Zatim mam v planu dorazit v patek brzo po ranu ("brzo" je registrovanou znamkou rodu Vartemberku).
V minulosti si boli ludia ovela blizsi... stare zbrane totiz este nemali dostatocny dostrel.
Avátar uživatele
Kazimír
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 149
Registrován: Po 08. Srp 2011 10:21:14
Místo/Bydliště: Libice (Dobříš) /Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Frýdlantský turnaj 2012

Příspěvek od Kazimír »

do háje...citrusy nám doma nerostou...
tak že by to byl džem??? nebo radši ovocná pochutina??? :o
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Frýdlantský turnaj 2012

Příspěvek od mikey.88 »

Slazená pomazánka z vařených a drcených plodů v uzavíratelné nádobě. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázek
Avátar uživatele
Valkoun
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1111
Registrován: Stř 10. Zář 2008 17:27:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Frýdlantský turnaj 2012

Příspěvek od Valkoun »

Nechci nic říkat, ale kde je v těch chlebovejch plackách ten chleba?? :D
Nezabudovi Sláva!
Avátar uživatele
LosPedros
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 185
Registrován: Čt 12. Lis 2009 21:25:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Frýdlantský turnaj 2012

Příspěvek od LosPedros »

Dovolil bych si ten jídelníček sesumírovat. Trochu se to tady rozvětvilo:

Pátek
večeře - zajišťuju já - jitnice, jelita, kysané zelí, chleba

Sobota
snídaně - Vartemberkovici - ov.kaše, skořice, madle

oběd - ............. - maso na víně/vývar s jáhlami/chlebové placky - jsem zastáncem toho vývaru, kvůli očekávanému časovému presu. Jestli se shodneme na něm, tak si to můžu vzít na starost.

večeře - hostina

Neděle
snídaně - Kazimír - marmelády(džemy), tvaroh, chleba - může být?

oběd - navrhuju zbytky za studena doplněné vlastními zásobami. Pokud se chce někdo ujmout nějakého nedělního vaření, tak se nebráním. Ale já bych po skončení turnajování v jednu, už lehce pošilhával směrem na východ k domovu, takže na to zase nevidím příliš času.

Je to tak? Vidíte to stejně? Domluvme se v rychlosti na tom sobotním obědě.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů