Libušín 2012

Informace o projektu, výstrojní podmínky, karlovské akce
Avátar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1159
Registrován: Ne 05. Říj 2008 22:20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2012

Příspěvek od Maršálek »

Naposledy ke společnému táboru na Libušíně. V reakci na zdejší vášnivou diskuzi mi přišlo poměrně dost soukromých zpráv, ve kterých byly i návrhy na řešení pro příště. Některé návrhy jsou podnětné, jiné možná trochu úsměvné a za všechny děkuji. Nicméně z většiny vyplynulo, že se tak trochu považujete za outsidery, kteří „nám“ kazili „náš ukázkový LH tábor“.
Už se opakuji posté, ale zjevně to bylo málo – Libušín byl letos pojatý jako festival historie středověku, na kterém se sešly a prezentovaly různé skupiny, spolky a projekty. Zatímco je spojuje stejný zájem o historii středověku, mají tyto spolky různý pohled na vnímání a rekonstrukci společného koníčka. Festival byl nejenom o setkání, ale i o výměně informací, zkušeností, zdvořilostí (na tom jsme hodně zapracovali s Kurikem ;) ) a o případné motivaci.
Kdybych vás do společného tábora nechtěl, nezval bych vás a zajištění ubytování by bylo na vás (ať již jako celku, nebo na každém z vás zvlášť). Za organizátora – nemám pocit, že jste nám kazili „náš LH“ tábor a to nejenom proto, že to nebyl „LH tábor“ a nebyl „náš-hradecký“, ale NÁŠ–všech, kteří jsme v něm byli (Karlovci, Markrabští, Johanité, Teutoni, Templáři, Lazariáni, Pořešínští, Hradečtí). Během naší organizace vznikla spousta zmatků, které jsme se jako orgové snažili vyřešit za chodu. U některých jsme to zvládli a u jiných ne. Pro mnohé z vás to byla v této podobě nová zkušenost a je jenom na každém, jak ji vyhodnotí. Stále je to ale jenom hra na středověk v rámci společného koníčku. Někteří z nás jsou možná v této hře dál a jiní se třeba cítí jako ti, kteří teprve kráčejí nesmělými krůčky. Všichni se ale rozhlížíme po nových inspiracích a nápadech. A k tomu nám má festival pomoci. Nemá být místem, kde „staří kozáci“ budou tábořit na nejprestižnějším místě a nováčci v křoví, aby nebyli vidět. Jaká to pro ně bude asi motivace, když je budeme brát jako ty, kteří to kazí?
Pokud máte pocit, že by jste na sobě měli po letošku zapracovat, je to dle mého dobře. Ale je zbytečné se hroutit, dokud jste to takhle nezkusili, mohli jste to těžko vědět. Jsou totiž zkušenosti, které jsou nepřenosné ;)
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
Avátar uživatele
Ronšperk
Příspěvky: 63
Registrován: Út 10. Ún 2009 20:28:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2012

Příspěvek od Ronšperk »

Já jsem si teď pročetl barvité líčení špatného místa na tábor. No pánové, upřímě. Na Velharticích se táboří na skále, v kopci a v lese vzrostlých borovic a modřínů. A všichni to dají.
Obávám se že náš slovutný panovník Karel, by po podobném fňukání části svých rytířů je nechal ubytovat v louži a to po takovém drilu, že by se jim spinkalo jako miminku v plodové vodě. Rekord Jana je Praha - Paříž dvanáct dní. V družině neměl nikoho kdo mu na koni nestačil. Karel jezdil často s ním. Je Vám jasné že tábor sebou asi netáhli. Pánové, ukučírujte své touhy po současném luxusu na uzdě. Pokud chcete rekonstruovat české vojsko techto panovníků, pak je ctěte a naučte se chovat, dle toho.
Kam si ve vytyčeném prostoru postavím svůj bungalow je vždy můj problém, kde se složí mí lidé rovněž. To je součástí umění zvaného táboření. :D
Avátar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1159
Registrován: Ne 05. Říj 2008 22:20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2012

Příspěvek od Maršálek »

Já už bych to dál nehrotil. Něco byl komunikační šum a své na tom mám i já, což jsme si tu doufám vyříkali. Ostatně platí, že není špatných vojáků, je jen špatných velitelů a byť jsem nebyl velitelem jediným, byl jsem v rámci hry tím nejvyšším...
Prostě to pro nás všechny bylo v rámci hierarchie velení poučením ;)
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů