Libušín 2012

Informace o projektu, výstrojní podmínky, karlovské akce
Avátar uživatele
Valkoun
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1111
Registrován: Stř 10. Zář 2008 17:27:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2012

Příspěvek od Valkoun »

Doufám že tahle diskuse poslouží a napravíme chyby. Neměla by upadnout, ba naopak, měla by nám zůstat na očích a dobré podněty, které nám Maršálek podsouvá ve formě návodu (asi to už jinak, decentně, nejde), opravdu uvést v praxi.

V podstatě už bylo vše důležité řečeno, tak bych se chtěl "Jen" omluvit Kurikově partě za nepříjemnosti, které jsem jim způsobil. Mrzí mě, že jsem se v dané situaci snažil něco vymyslet a být iniciativní, i když to na Libušíně nebyla moje práce.
Ve výsledku je jasné, že váš odsun byl mnohem větší zlo, než kdybychom neměli kam postavit stany co (ne)přijeli po vás.
Tedy se kaju


Organizace? Bude se teď o ni zuřivě debatovat jako v diskusi, která nastala po Zbořeňáku, nebo tady?

Těžko..
Nezabudovi Sláva!
Avátar uživatele
Kurik
Příspěvky: 138
Registrován: Út 07. Črc 2009 12:01:57
Místo/Bydliště: Heraltice
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2012

Příspěvek od Kurik »

Děkuji Valkoune za omluvu. V pohodě.

Má naštvanost ovšem byla zaměřena na Orgy, kteří mi ještě 3 dny před příjezdem potvrzovali dostatečnost prostoru pro náše ležení, které nebylo součásti ležení Karlovců. Naše squadra se rozhodovala mezi 14 a 15 táborem a z mnoha důvodů (jedním z nich byl i blízkost ležení Karlovců) jsme zvolili 14 tábor. Rozhodně jsem to bral velmi osobně, že naše seskupení Moravských markrabských válek bylo rozděleno a my tak nemohli ukázat své ležení a OH tábor, které máme myslím velmi dobře zpracované na slušné úrovni. Celá naše koncepce rozdělením velmi utrpěla a my se tak nemohli plně předvést, dokonce i lazebnu jsem táhl zbytečně. A i díky tomuto nedorozumnění jsme tak nemohli uvést v povědomí nově vzniklý projekt sekupení družin Moravských markrabských válek. Chuť si ale rozhodně spravíme na Zbořeném Kostelci.

Odmítám dále reakci Maršálka na Mahyho výtku stylem "nemám problém s tvou neúčastí na dalších akcích" a rád bych kontroval ve stejné notě : Nemáme problém se prezentovat na příštim Libušíně v jiném OH táboře tedy v 15-kovém.
Smil z Heraltic
Obrázek
Jsem jen prostý vladyka...
Avátar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1159
Registrován: Ne 05. Říj 2008 22:20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2012

Příspěvek od Maršálek »

Abychom se nezaplétali do zbytečných debat k Libušínskému táboření a festivalu obecně. Jsem jedním z organizátorů, tohoto zjevně neúspěšného festivalu a v rámci konkrétních úkolů jsem byl velitele armády, která tábořila na louce. Na úrovni armádního velitele jsem tedy kromě všeho dalšího zajistil pro „své“ vojsko tábor. Pro zajištění jeho stálé bojeschopnosti jsem ho rozdělil na čtvtě s centrálními ulicemi a náměstíčkem, coby nezbytnými komunikacemi k nástupnímu prostoru. Ze stejných důvodů bylo do soboty vymezeno neobsazené pásmo, tvořící nejenom scénářově obraný a nástupní prostor. Do jednotlivých čtvrtí jsem umístil největší celky, aby mohly jako jednotlivé korouhve nastupovat. V úloze armádního velitele pro mě bylo zásadní, aby se do tábora vešlo celé vojsko. Překvapivě je mi úplně šumák, zda se pan A vejde vedle pana B a zda mu to nezkomplikují C a D ze stejné korouhve. Nebyl jsem a nebudu tím, kdo vám bude dělat sudího ve vašich hádkách, zda někdo ve vašem táboře nepostavil stan jinak, nebo zda k vám opravdu patří ti, co se pod vaším jménem na místě nahlásili. Od toho funguje hierarchie velení, což by mohli Kurik s Mahym znát. Pokud se ukázalo, že vám nefunguje, je to možná námět k zamyšlení.
Je hloupé, že se nevešel zrovna Kurik, který na rozdíl od většiny z vás komunikoval ukázkově. Není mi líto, že se stále cítí dotčeně. Mám za to, že jsme si to na místě vyříkali a považuji to za uzavřené. Pokud ale takovou banalitu rozpatláváte, abyste si omluvili věcnou kritiku z vlastních řad k podobě vašeho vlastního tábora a fungování v něm, jste dětinové. Upozorňuji, že dětem bylo místo vymezeno v dětském koutku před hlavním táborem. Tím dávám najevo, že někteří ještě do společného tábora nedospěli.

Je zvláštní, že ač mnozí z vás nemají s vlastní zpětnou vazbou na tábor problém, jste opět jako celek paralizováni hledáním h.ven. Libušín byl sluníčkovou akcí, dokud se někdo z vás neozval, že by to chtělo se zamyslet. Najednou se hledá, kdo to potrefeným zkazil tentokrát, aby je, krásné modelky, poškodil. Tenhle dlouhodobý přístup o vás, jako o celku, dost vypovídá. Stejně tak za sebe považuji nově vzniklý projekt Markrabských válek Kurikem vhodně odprezentovaný. Stále platí, že každý si svou pověst a případný respekt buduje sám.

Za mně, coby organizátora, vše.
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
Avátar uživatele
Pohrobek
Příspěvky: 277
Registrován: Út 01. Zář 2009 11:02:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2012

Příspěvek od Pohrobek »

Maršálku, klid, nerozčiluj se, bojim se že mluvíš (píšeš) do větru. přijde mi to, že neobjektivně chtějí nějakého viníka....
HONESTUS RUMOR ALTERUM EST PATRIMONIUM
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2012

Příspěvek od mahy »

Maršálek napsal:
Kurik napsal:Když už to tu je, tak se zeptám. Maršálku, kde se tedy stala chyba? Proč jsme neměli dispozici plac 20 x 25 m o kterém jsme se dohodli na SZ na Brodci?


Všem kteří to ode mně schytali v pátek po příjezdu se omlouvám, ještě teď mě to mrzí....
Mimo jiné i proto, že ti z vašich, kteří přijeli jako první ve čtvrtek a v pátek začali stavět ve vytyčeném prostoru tak, že s ostatními z vás asi moc nepočítali. A mimo jiné i proto, že nemálo vašich lidí, kteří přijeli bez "pánů" nevěděli, zda jsou Karlovci, Hosté, nebo někdo jiný. My se ve stejném počtu a se stejnými stany na daný plac vejdeme - máme to mnoha akcemi zažité a víme, kdo je kdo ;) pak to při stejném place vypadá takhle http://www.hradeckydvur.net/fotky/hrade ... 0tábor.jpg
(in: http://www.hradeckydvur.net/fotogalerie ... urnaj-2011 )

K tomu přidám fakt, že jsem za chodu řešil nemálo dalších věcí vedle tábora, aby festival vůbec proběhl, což je ale můj, nikoli váš problém ;) O tom jsme myslím neméně vášnivě diskutovali hned po akci, že?

Jako první jsme na určeném místě začali stavět my- Já a moji kluci od nás ze skupiny. V tu dobu tam nebyl nikdo jiný. Místa bylo málo- můžeš si zpětně na fotkách prohlédnout jak máme postaveny stany- dvě áčka a kostku+ přístřech. Jsou tak, že je využito každého místa.

U nás vážně nehledej chybu v blbém place :|
Nám velení fungovalo, těmi co jste nám neumožnili postavit si důstojnější tábor jste vy. Když necháte jeden tábor nesmyslně roztahat, pak vina není u nás.
Až dorazím v neděli z akce rád tu pošlu fotky tábora aby jsi měl představu co jsme my a co jsou jiní.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
richardrg
Příspěvky: 676
Registrován: Stř 04. Ún 2009 11:54:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2012

Příspěvek od richardrg »

Aniž bych chtěl zasahovat do toho, zda jste měli dost místa dovolím si pár praktických zkušeností

- je dobré mít místo předem vyčištěné, pár keříků bodláků, kterým se stany musí vyhýbat dokáže plošně tábor velice zmenšit
- je dobré mít představu co všechno se musí na danou plochu vejít, konkrétně bve vašem případě, pokud jste podobný tábor nestavěli určit např. 4 celky aby každý začal v jednom rohu
- k tomu je dobré mít někoho, komu se ostatní podřídí a kdo v podstatě rozhodne jak budou stany poskládány, alespoň v rámci celků výše
- je dobré být ohleduplný k ostatním, např. posunout napůl rozestavěný stan, pokud zjistím, že jsem nechal byť i metr volného místa tam kde být nemusí
- je dobré maximálně využít prostor, kde nemůže být postaven stan, např. přístřešek na jídlo může být i na velice nerovné ploše, vytvořit logické vnitřní komunikace aby jich nebylo mnoho a neubírali prostor na stany
- je dobré nestavět kuchyni a velký přístřešek uprostřed tábora ( i když to vypadá tak pěkně) protože hlavně z obavy o bezpečnost jsou pak stany zbytečně daleko
- je dobré nestavět spací přístřešky samostatně jako stany, ale až po stanech - využít vnější strany stanů, např. jako jednu ze stěn, ušetříte komunikační prostory
- je dobré nemít zbytečně velké přístřešky na sezení, zpravidla pak potřebují také poměrně velký prostor na lana a kolíky, opět to není tak malebné, ale pokud má družina malou plachtu a použije ji jako přístřešek a vejde se alespoň částečně pod ní, lze ji natáhnout např. mezi dva stany, odpadá dost komplikované stavění, někdy lze také podobně využít různých předsíněk a pergol stanů
- a ze všeho nejlepší je přemýšlet o tom co dělám, a to platí u všeho :lol:
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním."
Thales z Milétu
richardrg
Příspěvky: 676
Registrován: Stř 04. Ún 2009 11:54:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2012

Příspěvek od richardrg »

A ještě něco praktického k táborovému vybavení z mých zkušeností

- souhlasím se Zdeslavem o nutnosti mít představu o objemových možnostech mých dopravních prostředků, zároveň ale beru každou akci, kde má do tábora přístup divák jako prezentaci a přistupuji k ní proto jako k turnaji, kde je velmi důležitá sebereprezentace vůči ostatním (a tím i k divákovi)
- místo kde tábořím mám vždy označeno, pokud možno viditelně
- stan budu dříve nebo později potřebovat, scháním kvalitní - pohledově i ušitím, rozhodně se nespokojím s polovičním řešením, než takový stan mám domluvím si spaní u někoho jiného, nebo si pořídím dobrou plachtu jako přístřešek, později, kdyžž pod ní nespím přenechám služebnictvu, nebo použiji jako přístřešek na sezení
- zpočátku není nutné svůj stan otevírat a prezentovat, abych si akci užil, musím se dobře vyspat, volím zařízení podle toho
- už od začátku přemýšlím, jak budu kterou věc balit a převážet, i tyto obaly pak mohou velice dobře sloužit např. pytel od stanu se dá čímkoli vycpat a poslouží jako polštář, zpočátku jsem keramiku vozil mezi oblečením ve velkých proutěných koších, pokud jsem chtěl polici, nebo si sednout stačilo pod uchy provléknout dvě tyče a přes ně např. štít nebo tuhý kus oblečení, takové improvizace jsou dostatečně funkční, tábor skvěle oživí a vám velmi zlepší komfort v táboře, na druhou starnu velké truhly jsou pěkné na sezení, ale horší na manipulaci

- mám také mnoho praktických zkušeností z kuchyně, ale pro vás je důležité věřit tomu kdo kuchyni vede, i když by jste "to"třeba dělali jinak
- aktivně se účastnit práce v kuchyni, kuchař opravdu nemůže být zároveň topič a nosič vody
rozdělit pomocné práce mezi větší počet lidí, z nichž každý bude mít jasně definovnou úlohu za kterou bude zodpovídat, o stejnoui úlohu se může dělit více lidí, ale ne v jednom časovém intervalu, topičem může být někdo jiný dopoledne, někdo jiný odpoledne, ale vždy musí být okamžitě dohledatelný
- každý ze strávníků by se měl zúčastnit podle svých možností, v družinovém pojetí má každá družina jesně daný úkol, např. pomo na krájení, pomoc při vydávání, mytí nádobí atd...
- pokud vám někdo z dobré vůle zapůjčí materiál, který nemáte a potřebujete, nejen že ho bez upomínání vrátíte čistý a nepoškozený, ale také si co nejdříve pořídíte vlastní. Pokud nevytváříte žebravou roli a na každé akci si nepůjčujete misku.
- u kuchyně musí být pracovní stůl, není možné pracovat na stole, kde se má zároveň jíst, pokud kuchař ke všemu svému vybavení nemá stoly dva, nechte ho v klidu občas u sebe posadit, také si musí odpočinout aby se to jídlo v konečném důsledku dalo jíst
- a vůbec se chovejte ke kuchaři s úctou, svůj čas věnuje vám
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním."
Thales z Milétu
Avátar uživatele
Valkoun
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1111
Registrován: Stř 10. Zář 2008 17:27:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2012

Příspěvek od Valkoun »

Díky Richarde!
Nezabudovi Sláva!
Avátar uživatele
Czernozub
Příspěvky: 818
Registrován: So 27. Ún 2010 12:49:06
Místo/Bydliště: Želiv, Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2012

Příspěvek od Czernozub »

Myslím že Maršálek to shrnul pěkně- chtělo by to trochu víc se sehrát, a to právě i co se týče tábora. Myslím, že sběř nám k tomu dává ideální příležitost. Navíc se mi líbí že Zdeslav taky upozorňuje na přílišnou bohatost spousty lidí co se týče zbytečných pičičmindiček. Reprezentativní tábor je super věc, otázka je, abych parafrázoval Česneka, chceme dělat vojenské ležení, nebo zahradní slavnost Ludvíka XY? (Dobrým vzorem zevláka budiž Kuba Cingel).
"Neorganizovaná banda není armádou o nic víc, než hromada cihel domem."
Sókratés
Avátar uživatele
Smil
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1440
Registrován: Út 28. Črc 2009 11:41:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2012

Příspěvek od Smil »

richardrg napsal: - aktivně se účastnit práce v kuchyni, kuchař opravdu nemůže být zároveň topič a nosič vody
rozdělit pomocné práce mezi větší počet lidí, z nichž každý bude mít jasně definovnou úlohu za kterou bude zodpovídat, o stejnoui úlohu se může dělit více lidí, ale ne v jednom časovém intervalu, topičem může být někdo jiný dopoledne, někdo jiný odpoledne, ale vždy musí být okamžitě dohledatelný
- každý ze strávníků by se měl zúčastnit podle svých možností, v družinovém pojetí má každá družina jesně daný úkol, např. pomo na krájení, pomoc při vydávání, mytí nádobí atd...
- pokud vám někdo z dobré vůle zapůjčí materiál, který nemáte a potřebujete, nejen že ho bez upomínání vrátíte čistý a nepoškozený, ale také si co nejdříve pořídíte vlastní. Pokud nevytváříte žebravou roli a na každé akci si nepůjčujete misku.
- a vůbec se chovejte ke kuchaři s úctou, svůj čas věnuje vám
tohle si napsal moc pěkně. Pro některé dost informací k zamyšlení....
Lépe být jediný den (se) lvem než tisíc let ovcí!
Italstké přisloví

P.S. O to důležitější pokud je váš pán ze Skotska
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů