Karlovská šermířská liga

Informace o projektu, výstrojní podmínky, karlovské akce
Avátar uživatele
Czernozub
Příspěvky: 818
Registrován: So 27. Ún 2010 12:49:06
Místo/Bydliště: Želiv, Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Karlovská šermířská liga

Příspěvek od Czernozub »

Realizace toho o čem píše Alweron. Byl jsem tím zmlácen bez chráničů, a pohoda. Příště bych si je sice vzal, ale jde to i bez. A člověk má v mezích možností pocit meče, ne dilda na klacku.

Obrázek

Jinak s těmi novodury byl loni turnaj na Libuchu, účastnil jsem se a bylo to o hovně..
"Neorganizovaná banda není armádou o nic víc, než hromada cihel domem."
Sókratés
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Karlovská šermířská liga

Příspěvek od Zdeslav »

Já nevím, mě to přijde dost tenké na to bojovat s tím bez chráničů. V turnaji to chce aby člověk mohl použít plnou sílu a nemusel se krotit. Představa že tímhle někomu dám (nebo dostanu) plnou parou do nechráněného kloubu mě dost děsí...
Nezabud hrr!
Avátar uživatele
Štěpán
Příspěvky: 39
Registrován: Út 25. Led 2011 18:49:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Karlovská šermířská liga

Příspěvek od Štěpán »

Bratr má má doma plasty na motorku, jsou krásně pohyblivé ale prostor břicha (pod prasama) je úplně nekrytý a bod železem to nemá šanci ustát. Naopak seky to dává naprosto v pohodě, příště přinesu. Hlavní problém masek se zadní část,která jé úplně nekrytá ale to všichni víme. Nemá cenu nosit jíná bacátka pokud nejsou dva stejné kusy a na to, jak to vypadá se myslím můžeme vklidu a zvysoka vys...a jak koukám na hrot na té fotce,tak to bude parádně lámat žebra :twisted: :D

Drbat o tom, jak bacátko vypadá je blbost, raději se příště přidejte a bude to zajímavější. Vyzývám všechny internetové válečníky;)
S.O.S. Silnější obětuje slabšího.
Avátar uživatele
Alweron
Příspěvky: 399
Registrován: Út 17. Lis 2009 10:19:26
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Karlovská šermířská liga

Příspěvek od Alweron »

Určitě souhlas v tom, že by měly ty zbraně být stejné a ne typově odlišné jako trubka-laminát. Jenom k té fotce od Zuba, tenhle konkrétní meč jsem měl v ruce a na sečné straně má měkčení z tuhé pryže (a vlastně i na ploché straně). Zásah do kloubu by tím byl nepříjemný, ale (snad kromě zásahů do prstů) jinak srovnatelný s tou plastovou trubkou.

Každopádně se rád stavím, až bude další kolo, abych věděl, jestli jsem tak dřevěnej, jak si myslím ;)
"Odčiňte své hříchy, neboť jednoho dne se ohlédnete a uvidíte, jací jste byli!"
Avátar uživatele
Lemberk
Příspěvky: 90
Registrován: Po 08. Srp 2011 13:40:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Karlovská šermířská liga

Příspěvek od Lemberk »

Další kolo turnaje se uskuteční 05.03.2012 v 17:45 - 19:30 ul. Reslová 8
Účastnický poplatek za pronájem prostor bude 30kč /turnaj
Další zájemci jsou samozřejmě srdečně zváni :)
Obrázek
Heinrichvs
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 560
Registrován: Stř 29. Pro 2010 13:07:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Karlovská šermířská liga

Příspěvek od Heinrichvs »

Ty jo proč to musíte dělat zrovna v Praze :cry:
Hned bych si taky zařádil.

Problém jak cvičit a nezabít se je stejně starý jako šerm sám. Proto vznikly ty fedry, flerety a masky tehdy.
V Budějcích cvičíme s fedrama na tvrdo, máme chrániče a prošívky, tedy skoro všichni.
Kombinujeme to i s plastem a není to špatné.

Na Hradecké tréningy budeme mít tento rok kvalitní masky a už mám hotové dva fedry s ohebnou špicí na bezpečné body.

Mlácení s obaleným ohebným mlatem je spíš sranda boj spíš takový box. Pokud by jsme to dělaly s kvalitní ochranou a federy, tak by tam musely být sudí co by učily jaký zásah byl správný a co nebyl zásah. To samé jako u spotovního šermu než se zavedla elektřina, ale potom se ze sportovního šermu vytratil šerm a stala se z toho gymnastika.

Nevětší problém s těma měkkýma obuchama je, že to není šerm ale plácaný. Nefungují Zorny ani jiné mistrovské seky, windovat se nedá,nedrží vazbu a odbod.
Ale to neznamená že to je úplně k ničemu.

Mě by se líbilo udělat na sběři více druhů boje, harnisch ve zbroji, bloss s federy (můžu dostat na zápas několik) maskama a chráničema které zase tak drahé nejsou, a pak bacátka pro srandu na konec pro ty co nemají chrániče.
Avátar uživatele
Štěpán
Příspěvky: 39
Registrován: Út 25. Led 2011 18:49:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Karlovská šermířská liga

Příspěvek od Štěpán »

Souhlasím ale obávám se,že se nám nepodaří přinutit tolik lidí k pořízení vybavení. Osobně si ho pořídit chci,protože mám původní boj jako nejvyšší prioritu. Jiné disciplíny jsou domluvené,čeká se na lepší počasí, aby jsme mohli být venku. A proč to děláme v Praze? protože je nás tu jak psů a můžeme si zakravit. Rozepište se sem prosím více o vybavení,které používáte. Zatím jsme nenarazil na kvalitní federy a ostatní bezpečnostní vybavení, nechci utrácet za nesmysly. Zatím to u sebe vidím na motorkářské plasty.
S.O.S. Silnější obětuje slabšího.
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Karlovská šermířská liga

Příspěvek od Klinštejn »

Jindra: Mě to taky štve, že je to tam. Ale Vy to tam máte ještě dobrý. Máš tam Příbu, Maséra a spol.. tam se nějaké kolo ještě udělat dá...já tady na severu nemám než Bora..
Obrázek Det finns alltid hopp..
Avátar uživatele
Štěpán
Příspěvky: 39
Registrován: Út 25. Led 2011 18:49:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Karlovská šermířská liga

Příspěvek od Štěpán »

Máš ze sebe udělat šampiona!!! :lol: ;)
S.O.S. Silnější obětuje slabšího.
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Karlovská šermířská liga

Příspěvek od Klinštejn »

Tj.. šampion severske ligy.. postupuji rovnou do finále v praze :D
Obrázek Det finns alltid hopp..
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů