Turnaj pod tvrzí Mrač 8.-10.6.2012

Informace o projektu, výstrojní podmínky, karlovské akce
Odpovědět [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avátar uživatele
noxter
Příspěvky: 262
Registrován: Stř 08. Črc 2009 18:04:57
Reputation: 0
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Turnaj pod tvrzí Mrač 8.-10.6.2012

Příspěvek od noxter » So 10. Bře 2012 11:58:56

Zdravím Karlovci.
Rád bych Vás tímto pozval, na první ročník turnaje pod tvrzí Mrač, na kterém se tak trochu organizátorsky podílím :). Měla by to být příjemná víkendová kratochvíle., kde se můžete předvést jak boji tak se svou družinou. Popis akce na fb je trochu zavádějící, ale nebojte se vlka nic http://www.facebook.com/events/311204498932973/ . Přihlášky posílejte, nejpozději do 1.května na email: max.1922@seznam.cz , případně do kopie vyhnalek-m@seznam.cz , případné dotazy tamtéž nebo na SZ.
Turnajová pravidla-Mrač

1. Výstroj a výzbroj

Do jednotlivých turnajových disciplín budou vpuštěni pouze bojovníci s odpovídajícím vybavením. Toto vybavení musí splňovat nejen nároky na dobovost (tedy odpovídat výstroji a výzbroji za daného historického rozmezí let 1350 až 1499) ale musí též zejména splňovat potřebné bezpečnostní (kvalitativní) parametry.

Veškeré součásti zbroje musí být sladěny do jednotného celku, není tedy možné kombinovat jednotlivé části zbroje z různých časových období v rámci stanoveného historického rozmezí turnaje.

V turnaji nebude povoleno použití jakýchkoliv upravených částí zbroje obsahující moderní prvky ochrany (kevlar, plast) s výjimkou suspenzorů.

Pořadatelé si vyhrazují právo posoudit výstroj a výzbroj jednotlivých bojovníků s ohledem na obě výše stanovené podmínky a v případě jejich nesplnění bojovníka do turnaje nevpustit.

Pro turnaj v duelech, bude postaveno kolbiště tvaru osmihranu o „poloměru“ cca 3m .


1.1 Výbava těžkooděnce

Zbroj těžkooděnce se skládá minimálně z následujících součástí:

Hlava - Hlava musí být chráněna patřičně vypolstrovanou přilbou s hledím, které bude krýt celý obličej těžkooděnce.

Krk - Krk a zátylek musí být chráněn kvalitním prošívaným límcem (samostatným nebo límcem prošívané zbroje) a kroužkovým či šupinovým závěsem helmy (lebky či šlapu v případě použití kbelcové helmy). Přilba typu šalíř, by měla být doplněna podbradím.

Ruce - Paže musí být chráněny buď plátovou zbrojí, koženou zbrojí s železnými lamelami či dlouhým rukávem kroužkové zbroje v kombinaci s kvalitní spodní prošívanou vrstvou. Požadována je plátová ochrana ramen. Ruce musí být chráněny plátovými rukavicemi kryjícími všechny prsty.

Nohy - Stehna, kolena a holeně musí být chráněny plátovou zbrojí případně koženou zbrojí s kovovými segmenty. Doporučená je ochrana lýtek.

Tělo - Každý těžkooděnec musí být povinně vybaven prošívanou zbrojí. Ta to musí být doplněna svrchní vrstvou v podobě kyrysu, plátového kabátce nebo brigantiny.

Zbraněmi, které těžkooděnec může v turnaji použít jsou jednoruční meč v kombinaci se štítem, dlouhý meč (jedenapůlruční ). Kopí o maximální délce 2 metry či poleaxe o maximální délce 1,7 metru, tyto zbraně můžou být použity pouze za souhlasu soupeře.


1.2 Výbava lehkooděnce

Zbroj lehkooděnce se skládá minimálně z ochrany hlavy v podobě patřičně vypolstrovaného klobouku, šlapu či lebky (šlap lze použít pouze v kombinaci s kroužkovým či šupinovým závěsem), prošívané ochrany krku (v podobě samostatného límce či jako límce prošívané zbroje), prošívané ochrany těla a paží, kroužkových, plátových nebo vycpávaných rukavic.

Doporučenými doplňky nad rámec výše uvedeného jsou kovové myšky na lokty a kolena, prošívané ochrany stehen, kolen a doplňková ochrana těla v podobě kroužkové košile či plátového kabátce.

Zbraněmi, které lehkooděnec může v turnaji použít jsou jednoruční meč či tesák v kombinaci se štítem či pukléřem. Kopí či sudlice o maximální délce 2,5 metru, tyto zbraně můžou být použity pouze za souhlasu soupeře.


2. Turnajové disciplíny

Jednotlivé turnajové disciplíny budou posuzovány stanovenými sudími. Pro každou disciplínu budou stanoveni tři sudí a jeden nebo dva zapisovatelé, dva pomocní a jeden hlavní. Úkolem hlavního sudího bude posuzovat probíhající souboj a rozhodovat o jednotlivých zásazích, každý z pomocných sudích pak bude posuzovat jemu přiděleného bojovníka či stranu (v případě turnaje družin či mlatového turnaje) a bude nápomocen hlavnímu sudímu při rozhodování sporných či nepřehledných situací.

Systém jednotlivých turnajů bude pořadateli stanoven na místě v závislosti na počet účastníků.


2.1 Turnaj těžkooděnců

V turnaji těžkooděnců proti sobě budou nastupovat vždy dvojice bojovníků s předem určenými zbraněmi.

Duel trvá 90 sekund, nebo do vyřazení soupeře povalené a naznačením dorážejícího bodu, cílené odzbrojení soupeře a jeho "usekanie" 2,3 a více seků.

Bodování
1 bod: zásah sekem do ruky zásah, do stehna, sekem ho trupu, ramen, úder hlavicí do helmy, sek do helmy, vlastní chybou ztráta zbraně
3 body: vytlačení soupeře z kolbiště (zhození šraněk), cílené odzbrojení bez ukončení souboje
4 body: cílené povalení / pokud dojte při povalení k naznačením dorážejícího bodu konec duelu

Bod je dosažen v okamžiku, kdy bojovník zasáhne svého protivníka. Zásahy budou sudími vyhodnocovány dle jejich intenzity a umístění (letmé zásahy tedy nebudou rozhodčími uznány jako bodované zásahy). Zásahovou plochou je celé tělo protivníka včetně jeho obličeje. Zakázány jsou pouze záměrné útoky na oblast genitálií.
V turnaji jsou povoleny jakékoliv údery. Údery štítem jsou povoleny (nejsou ovšem bodovány). Kopí je možné využít pouze k bodání, nikoliv k sekání. Úder pěstí, loktem, kolenem není bodován.
Poškození zbroje během duelu: 1. oprava, napomenutí
2. oprava, přičtení 2 b. soupeři


2.2 Turnaj lehkooděnců

Turnaj lehkooděnců probíhá stejným způsobem jako turnaj těžkooděnců.

Zakázány jsou jakékoliv útoky na obličej protivníka a do oblasti genitálií.

V turnaji je povoleno bodat pouze kopím (kopím však nelze sekat), sudlicí je možno pouze sekat. Údery štítem jsou povoleny (nejsou ovšem bodovány). Úder pěstí, loktem, kolenem není bodován.


2.3 Turnaj družin

Do turnaje družin proti sobě nastupují tříčlenné družiny ve složení jeden těžkooděnec(musí být urozený) a dva lehkooděnci, v případě větších družin, je možná výjimka.

Bojovník je vyřazen v případě, kdy obdrží zásah, který by ho jinak vyřadil v boje. V případě, že bojovník takovýto zásah sám „neuzná“, může o jeho vyřazení rozhodnout hlavní rozhodčí, který je oprávněn v krajním případě boj zcela zastavit. V případě opakovaného prohřešku může rozhodčí rozhodnout o kontumaci souboje ve prospěch druhé družiny.

Vzhledem k rozdílnosti vybavení účastníků bude rozlišováno mezi jednotlivými údery, pro lehko a těžko oděnce.

2.4 Buhurty
K buhurtu lehkooděnců a těžkooděnců je každý válečník ozdoben dvěma stuhami, které jsou jeho životem. Vítěz odnímá poraženému stuhu. Kdo v boji ztratí obě stuhy, odchází z kolbiště. Nikdo nesmí použít ukořistěné stuhy jako svůj další život a prodloužit si tak klání. Ukořistěné stuhy rozhodnou o vítězi. Vítězí bojovník s největším počtem nasbíraných stuh.
K buhurtu těžkooděnců smí nastoupit pouze bojovníci vybavení dle výše specifikovaných podmínek. Tohoto klání se smí účastnit i neurození.

Odpovědět [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů