Kovárna

co jsme vytvářeli a jak jsme na to šli
Avátar uživatele
Czernozub
Příspěvky: 818
Registrován: So 27. Ún 2010 12:49:06
Místo/Bydliště: Želiv, Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovárna

Příspěvek od Czernozub »

Pěkné sekery za dobrou cenu dělá Drak.
"Neorganizovaná banda není armádou o nic víc, než hromada cihel domem."
Sókratés
Avátar uživatele
Kovář Loki
Příspěvky: 7
Registrován: Út 01. Ún 2011 21:16:58
Místo/Bydliště: Šumpersko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovárna

Příspěvek od Kovář Loki »

Jo, Jindřich Figura dělá pěkné věci ;)
Před panem Môcem smekám, u nás je na stejné úrovni snad jen Patrik Bárta.
Draka jsem párkrát potkal, ale viděl jsem od něj bohužel jen pár hrotů na šípy - viděli jsme se v Medlánkách na lukostřelbách...

Je pravda, že cena by měla jít roku v ruce s kvalitou, ale bohužel tomu tak vždy není.

a jak už bylo řečeno je u nás i na Slovensku spousta šikovných mečířů, nožířů nebo kovářů...
"Zkušenost je vlastnost, kterou člověk získá až po té, co ji potřeboval..."

http://kovar-loki.rajce.idnes.cz
kovar.loki(zdivočelý šnek)centrum.cz
Heinrichvs
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 560
Registrován: Stř 29. Pro 2010 13:07:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovárna

Příspěvek od Heinrichvs »

Trochu teorie: Železo-Fe se jak známo v čistém stavu nevyskytuje, tato definice je známa ve 20 století, předtím několik tisíce let a i po tom má už více možností interpretace.
Železo-Železo je název pro kujnou slitinu železa a uhlíku. Po druhé světové válce se striktně používal název železo pro Fe a pro starý název železo se zavedl nízkouhlíkatá ucel. Dnes se hlavně v archeometalogragfii začíná znovu rozlišovat pojem železo a ocel místo nízkouhlíkatá a vysokouhlíkatá ocel. Já osobně jsem rád za to, že se vrací ke sterému názvosloví.
Proto železo Fe je železo a železo cca 0,02-0,34 % je znovu železo ocel zase mezi železem a litinou.

Houba po vytačení strusky ve vyhřívačce opravdu obsahovala různé gradienty uhlíku, ale to nestačilo pro zvýraznění kontur přechod byl pozvolný na rozdíl od pravého nebo svářkového damasku. Pro svářkový damask se musel využít speciálně nauhličený materiál. Překládání nebyl účel ale následek postupu výroby a recyklace.

Výrobců zbraní jsou tisíce. I na Alisašce nebo Zeelandu jsou, zákon poptávky. Robert Moc a Bárta dělají luxus za odpovídající peníz, ale kdo by s tím cvičil nebo šel do bitvy když si za to může koupit ojeté auto navíc mají jen omezené kapacity.
Avátar uživatele
scarvein
ČLEN SPOLKU a sponzor Brodce
Příspěvky: 1187
Registrován: Út 11. Kvě 2010 11:28:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovárna

Příspěvek od scarvein »

Ja planuju vzit neco od Roberta na Libusin, teste se :)
V minulosti si boli ludia ovela blizsi... stare zbrane totiz este nemali dostatocny dostrel.
Avátar uživatele
Přibík
Příspěvky: 544
Registrován: Ne 26. Črc 2009 19:16:07
Místo/Bydliště: Suchdol nad Lužnicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovárna

Příspěvek od Přibík »

Nech ty jeho prospekty doma prosimte :)
Přibyslav II. z Pořešína purkrabí hradu Krumlov a bratr Vernera I. z Pořešína r. 1320
Avátar uživatele
Kovář Loki
Příspěvky: 7
Registrován: Út 01. Ún 2011 21:16:58
Místo/Bydliště: Šumpersko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovárna

Příspěvek od Kovář Loki »

Heinrichvs napsal: Proto železo Fe je železo a železo cca 0,02-0,34 % je znovu železo ocel zase mezi železem a litinou.

Houba po vytačení strusky ve vyhřívačce opravdu obsahovala různé gradienty uhlíku, ale to nestačilo pro zvýraznění kontur přechod byl pozvolný na rozdíl od pravého nebo svářkového damasku. Pro svářkový damask se musel využít speciálně nauhličený materiál. Překládání nebyl účel ale následek postupu výroby a recyklace.
Dobrá tedy, jen jsem interpretoval co vím já. Asi jste v aktuálnějším obraze...

Abych to teda uvedl na pravou míru
0,02-0.34 % uhlíku (C) ve slitině = železo
0,35%-2,11% C = ocel
2.12% - ... = litina
(podle Semerák, G. - Bohdan, K. Umělecké kovářství a zámečnictví. 2. doplněné vyd. Praha, SNTL – Nakladatelství technické literatury, 1979, 04-709-79 )

Dalčí reakci už ode mne nečekejte - myslím že toto téma se sem nehodí...
"Zkušenost je vlastnost, kterou člověk získá až po té, co ji potřeboval..."

http://kovar-loki.rajce.idnes.cz
kovar.loki(zdivočelý šnek)centrum.cz
Heinrichvs
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 560
Registrován: Stř 29. Pro 2010 13:07:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovárna

Příspěvek od Heinrichvs »

Semerák-Bohdan osvědčený autoři, taky mám doma. Přispívat nemusíš pokud tě 14 stol neuchvacuje už tě znají, umíš dělat svoji práci dobře a máš ji rád, tak ať máš dost práce.

Robert Moc je slovenský Bárta dělá luxusní zbraně, zvládá šperkařské techniky, stojí to hodně a má moc práce. Závidím těm dvoum, že si můžou s výrobou pohrát a nemusí se snažit udělat dobré za dobré rozumné peníze rychle, ale skvělé za velké peníze v klidu.
Avátar uživatele
kure
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 519
Registrován: Út 09. Pro 2008 22:17:29
Místo/Bydliště: Třinec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovárna

Příspěvek od kure »

Kovu kovu rukavičky

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovárna

Příspěvek od mahy »

:clap: :clap: vypadá to zatím dost dobře chlape!
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
kure
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 519
Registrován: Út 09. Pro 2008 22:17:29
Místo/Bydliště: Třinec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovárna

Příspěvek od kure »

JO no ještě tam je dost možností to podělat :-D tak uvidím :-D
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů