Družina Medvídka z Dubčan (cca 1360 - 1370)

Přehled pánů a paní a jejich družin
Avátar uživatele
Saltkrakan
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 224
Registrován: Čt 09. Led 2014 23:52:17
Místo/Bydliště: V Komíně za komínem 8^)
Kontaktovat uživatele:

Družina Medvídka z Dubčan (cca 1360 - 1370)

Příspěvek od Saltkrakan »

Info
Saltkrakan napsal:Lidé, se kterými se pravděpodobně budu vyskytovat na akcích jsou ze dvou skupin - mé družiny a Čeládky řemeslné - skupiny, která se zabývá především ztvárněním řemesel a dobové kuchyně. Úzce spolu spolupracujeme, proto mi přišlo fér je i v rámci tohoto vlákna odlišit a nepřivlastňovat si je. Z důvodu omezení systémem vkládání příspěvků je každý člověk označen u jména příslušností k té které skupině - Medvídkovo/Čeládka. Další info o Řemeslné čeládce je v přízpěvku níže.

Medvídek z Dubčan

Man olomouckého biskupa, t. č. královského kancléře Jana ze Středy

Postava:

Jsem moravský vladyka, který hospodaří na svém panství, jež se rozkládá převážně západně od Litovle. Na tomto panství hospodařím se svým bratrem Zbyňkem, který ale spíš řeší vnitřní záležitosti a praktické věci. Já se naopak často pohybuju mimo panství, protože buď sloužím Janu ze Středy a vyřizuji různé záležitosti pro biskupství, zanáším statky do desek v Olomouci, snažím se získat prostor a prostředky pro založení nové vesnice a nebo se nějákým způsobem snažím rozšířit svoje majetky, příp. povědomí o mé osobě. V tom mi pomáhá moje veselá povaha, kdy ale na druhou stranu nejednám zbrkle a bez rozmyslu. Věcí, která se taky jistě počítá je má zbožnost, kterou ve mě a bratrovi rodiče pěstovali už od mala. Díky kostelu v sousední vísce Cholině mám navíc hluboký vztah k Panně Marii.

Majetek:

Alespoň něco co mi říká "pane" je v těchto vesnicích: Dubčany, Ptení, Bernov, Dyrpach, Měník, Moravičany. Založil jsem vesnice Hradečná a Měrotín.

Vazby:

Man olomouckého Biskupa

Vzhled civil/zbroj:
Med_C.jpg
Přílohy
31163266_10155354862595849_2876748423183204352_n.jpg
Naposledy upravil(a) Saltkrakan dne Út 19. Črv 2018 18:48:30, celkem upraveno 10 x.
ObrázekObrázek
Avátar uživatele
Saltkrakan
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 224
Registrován: Čt 09. Led 2014 23:52:17
Místo/Bydliště: V Komíně za komínem 8^)
Kontaktovat uživatele:

Eliška, manželka Medvídkova

Příspěvek od Saltkrakan »

Eliška - Pohřešuje se :lol:

manželka Medvídka z Dubčan

Postava:

Jsem milující žena Medvídkova, která na něj věrně čeká, když je na cestách se svým lenním pánem. Zatím co je Medvídek pryč, trávím čas se svou přítelkyní a komornou Markétou Cholinskou. Vyrůstala jsem v Hluchově u mého otce Budíka z Hluchova s bratrem Jarkem. Jsem velmi pobožná a věrná žena, spravedlivá a hodná.

Majetek:

Sice mám jako vdovské věno od Medvídka vesnice Dyrnpach a Hradečnou, ale Medvídek je živ a zdráv, takže vesnice spravuje on a já mám to co od něj dostanu.
Naposledy upravil(a) Saltkrakan dne Ne 05. Bře 2017 12:09:29, celkem upraveno 3 x.
ObrázekObrázek
Avátar uživatele
Saltkrakan
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 224
Registrován: Čt 09. Led 2014 23:52:17
Místo/Bydliště: V Komíně za komínem 8^)
Kontaktovat uživatele:

Jan Ohnislav

Příspěvek od Saltkrakan »

Jan Ohnislav(Medvídkovo)

osadník, uhlíř

Postava:

Jsem obyčejný syn uhlíře. Narodil jsem se někde v hloubi Chřibských lesů. Protože jsem z hodně sourozenců a doma mě nic moc nedrželo, přidal jsem se ke služebnictvu Ctibora z Cimburka, který se toho času zrovna stěhoval do Tovačova. Pomáhal jsem při dopravě a ochraně jeho věcí, ale když už se usídlil v Tovačově, musel jsem se něják protlouct, protože v té době jsem začal tak něják přebývat. Naštěstí jsem potkal Medvídka z Dubčan, který sháněl lidi k založení nové vesnice někde poblíž hlubokých hvozdů. Tak jsem se stal člověkem, který postavil a vypálil první milíř ve vísce Hradečné. Že bylo moje rozhodnutí odejít z domu dobré se teď ukázalo, protože v Litovli byl velký hlad nejenom po dřevěném uhlí ale i po dalších výrobcích uhlíře, jako je kolomaz, nebo smůla.

Vzhled Civil (Oděv doplněn o hnědý plstěný klobouk - "hoodovku", řeší se úpravy kabátce a teplý svrchník)
Ohna_C1.jpg
Ohna_C1.jpg (194.99 KiB) Zobrazeno 6808 x
Ohna_C2.jpg
Ohna_C2.jpg (133 KiB) Zobrazeno 6808 x
Naposledy upravil(a) Saltkrakan dne So 18. Bře 2017 2:11:33, celkem upraveno 8 x.
ObrázekObrázek
Avátar uživatele
Saltkrakan
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 224
Registrován: Čt 09. Led 2014 23:52:17
Místo/Bydliště: V Komíně za komínem 8^)
Kontaktovat uživatele:

Zderad

Příspěvek od Saltkrakan »

Zderad(Medvídkovo)

rolník, řemeslník

Postava:

S manželkou Janou žijeme v Ptení, které náš pán Medvídek před několika lety koupil. Jelikož jsem všeuměl, Medvídek si mě vybral do svojí společnosti na cesty, což je pro mě čest a jsou s tím spojeny i nějáké materiální výhody.

Vzhled Civil:
Zde_C1.JPG
Zde_C1.JPG (196.09 KiB) Zobrazeno 6807 x
Vzhled Zbroj:
38515441_10217090550200715_3841570872989057024_o.jpg
Naposledy upravil(a) Saltkrakan dne Stř 20. Bře 2019 17:26:26, celkem upraveno 6 x.
ObrázekObrázek
Avátar uživatele
Saltkrakan
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 224
Registrován: Čt 09. Led 2014 23:52:17
Místo/Bydliště: V Komíně za komínem 8^)
Kontaktovat uživatele:

Jana, manželka Zderada

Příspěvek od Saltkrakan »

Jana, manželka Zderada(Medvídkovo)

Vzhled civil:
Jana_J.jpg
Jana_J.jpg (66 KiB) Zobrazeno 6839 x
Naposledy upravil(a) Saltkrakan dne Ne 05. Bře 2017 12:40:08, celkem upraveno 2 x.
ObrázekObrázek
Avátar uživatele
Saltkrakan
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 224
Registrován: Čt 09. Led 2014 23:52:17
Místo/Bydliště: V Komíně za komínem 8^)
Kontaktovat uživatele:

Jiřík

Příspěvek od Saltkrakan »

Jiřík(Medvídkovo)

Moravičany

Vzhled civil: (postupně se zlepšuje, bojové odění bude následovat)
jirik.jpg
Naposledy upravil(a) Saltkrakan dne Stř 29. Bře 2017 17:17:08, celkem upraveno 3 x.
ObrázekObrázek
Avátar uživatele
Saltkrakan
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 224
Registrován: Čt 09. Led 2014 23:52:17
Místo/Bydliště: V Komíně za komínem 8^)
Kontaktovat uživatele:

Čeládka řemeslná

Příspěvek od Saltkrakan »

Čeládka řemeslná

Zde dodávám fotografie některých členů skupiny Čeládka řemeslná, u kterých předpokládám zájem o účast na akcích DK/ s DK. Skupina vznikla cca před 3/4 rokem, vybavení se neustále zlepšuje.
logo_celadka_DKforum.png
logo_celadka_DKforum.png (97.84 KiB) Zobrazeno 6831 x
Čeládka řemeslná napsal:Jsme sdružením lidí, kteří se zabývají rekonstrukcí života v minulosti a každý z nás se amatérsky či profesionálně věnuje nějakému řemeslu. Ta předvádíme v dobových kostýmech a s odpovídajícím vybavením. Najdete tedy u nás velmi věrně provedená pracoviště jednotlivých řemeslníků z doby od konce 13. do poloviny 15. století.
Naposledy upravil(a) Saltkrakan dne Ne 05. Bře 2017 12:21:56, celkem upraveno 2 x.
ObrázekObrázek
Avátar uživatele
Saltkrakan
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 224
Registrován: Čt 09. Led 2014 23:52:17
Místo/Bydliště: V Komíně za komínem 8^)
Kontaktovat uživatele:

Jana

Příspěvek od Saltkrakan »

Jana(Čeládka)

Naše rodina má velký statek v Dubčanech. Já a moje rodina sloužíme panu Medvídkovi na tvrzi v kuchyni, kterou i zásobujeme.

Vzhled civil: (aktuálně méně honosná taštička, několikero šatů, možno měnit dle situace)
Jana_G.jpg
Jana_G.jpg (419.23 KiB) Zobrazeno 6831 x
Naposledy upravil(a) Saltkrakan dne Ne 05. Bře 2017 12:29:46, celkem upraveno 5 x.
ObrázekObrázek
Avátar uživatele
Saltkrakan
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 224
Registrován: Čt 09. Led 2014 23:52:17
Místo/Bydliště: V Komíně za komínem 8^)
Kontaktovat uživatele:

Petřík

Příspěvek od Saltkrakan »

Petřík, syn Jany(Čeládka)

Vzhled civil: (bez koleček :lol: )
Petr_G1.jpg
Petr_G1.jpg (115.62 KiB) Zobrazeno 6829 x
juana_Petrik.JPG
juana_Petrik.JPG (438.32 KiB) Zobrazeno 6801 x
Naposledy upravil(a) Saltkrakan dne Pá 24. Bře 2017 13:28:36, celkem upraveno 2 x.
ObrázekObrázek
Avátar uživatele
Saltkrakan
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 224
Registrován: Čt 09. Led 2014 23:52:17
Místo/Bydliště: V Komíně za komínem 8^)
Kontaktovat uživatele:

Eva

Příspěvek od Saltkrakan »

Eva, manželka Dubčanského fojta (Čeládka)

Vzhled civil:
Eva.jpg
Eva.jpg (171.33 KiB) Zobrazeno 6827 x
ObrázekObrázek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti