Vervilles

Moderátor: Sovinec

Avátar uživatele
Přibík
Příspěvky: 544
Registrován: Ne 26. Črc 2009 19:16:07
Místo/Bydliště: Suchdol nad Lužnicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vervilles

Příspěvek od Přibík »

Nejak ten tvuj slapik nemuzu poznat vypada mnohem lepe .)
Přibyslav II. z Pořešína purkrabí hradu Krumlov a bratr Vernera I. z Pořešína r. 1320
Čapin
Příspěvky: 13
Registrován: Stř 20. Črc 2011 17:03:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Vervilles

Příspěvek od Čapin »

Ahoj, měl bych pár dotazů vervilům. Pokud jsem to správně pochopil, tak ty trubičkovité jsou běžnější spíše pro Německo, zatímco ty válcovité (kterými jste se v tomto vláknu převážně zabývali) pro Francii, Itálii a pod. Je navíc nějaká časová závislost používání jednoho nebo druhého typu, jako např. že směrem ke konci 14. století se častěji objevují ty válcovité?

A druhý dotaz: Jak jsou ty trubičkovité připevněny k vlastnímu šlapu? Čekal bych, že se prostě k přilbě přinýtoval plátek plechu, který se pak stočil do trubičky. Na téhle fotce z jiného vlákna to ale vypadá, že ten šev je v místě, kde se vervil stýká s přilbou... víte jak to myslím? :D

Obrázek
Čapin
Příspěvky: 13
Registrován: Stř 20. Črc 2011 17:03:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Vervilles

Příspěvek od Čapin »

Hmm, byl to hloupý dotaz?
Avátar uživatele
Valkoun
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1111
Registrován: Stř 10. Zář 2008 17:27:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Vervilles

Příspěvek od Valkoun »

Já bych řekl, že nikdo nechce kategorizovat. Těžko na to dostaneš správnou odpověď.

Typ z fotky je trubička stočená z plechu, která drží na "packách". Není nýtovaná, možná kvůli zvýšení pevnosti a zamezení viklání z vnitřní strany připájená. Možná je také samotná trubička "lokálně" kovářsky svařena na části vzájemného stýkání pacek..
Nezabudovi Sláva!
Čapin
Příspěvky: 13
Registrován: Stř 20. Črc 2011 17:03:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Vervilles

Příspěvek od Čapin »

Moc děkuji za odpověď! Můj dotaz byl motivován tím, že chci "povýšit" svůj starší šlap do KM tak, aby byl použitelný na počátek 15. století v Čechách. Sice to je mimo vaší dataci, ale stejně tomu asi rozumíte nejlépe. Zatím jsem odbrousil ovalení okraje a budu vrtat po obvodu dírky pro polstrování a pro vervily (se kterými si trochu nevím rady), vše o průměru 3,5mm.

Na obrázku jsem se pokusil nakreslit, jak jsem pochopil Tvůj popis. Je to tak správně?
vervil.jpg
vervil.jpg (63.68 KiB) Zobrazeno 5245 x
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů