Vervilles

Moderátor: Sovinec

Avátar uživatele
kure
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 519
Registrován: Út 09. Pro 2008 22:17:29
Místo/Bydliště: Třinec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Vervilles

Příspěvek od kure »

Zháním verviles (takové ty čudle na závěs pro neznalé) k bascinetu co si ho šudlím doma na koleně nevíte někdo o nějakém zdroji?
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vervilles

Příspěvek od maser »

Jsem neznalý- to je ten kožený řemen nebo ty trubičky na prostrčení tkanice?
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Vervilles

Příspěvek od mahy »

teď momentálně si je vyrábím na psí čumák-dělám je z mosazné trubičky kterou prořežu, poklepu atd. hodím ti fotky.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

nicméně pokud někdo má nějaký zdroj na již hotové budu také rád za info.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
kure
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 519
Registrován: Út 09. Pro 2008 22:17:29
Místo/Bydliště: Třinec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vervilles

Příspěvek od kure »

hjmm tak mně napadlo mátě někdo přístup k CNC mašině která umí i frézovat jak jo tak jsme zavodou :) Necháme je mašinu sériově nasekat a bude po problému.

Maser:Jsou to ty trubičky případně další tvary na protažení tkanice, mně jde ale spíš o ty pozdějí a hezčeji tvarované.
Pavel na Besednici
Příspěvky: 652
Registrován: Ne 04. Led 2009 12:23:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Vervilles

Příspěvek od Pavel na Besednici »

Kdyby to náhodou někdo dělal ve velkém, měl bych zájem na závěs u šlapu. "Šmudlat" na koleně se mi to nechce...
Co se nerozvíjí, umírá!
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vervilles

Příspěvek od maser »

Kuře: díky, o tomhle taky poslední dobou uvažuju. To co tu nafotil Mahy vypadá lehce vyrobitelné, ale asi časově dost náročné. Ještě mě, Mahy, napadlo- nebudou ty hlavičky nýtů uchycené na přilbě překážet provázku?

Kuře: Napadl mě Břéťa Pavlů, ten pár přileb už takhle vyráběl. Už jsem mu psal o info. Je to v podstatě vytvarovaný oválný plech prostrčený otvorem zevnitř přilby. Tady je jeho práce:
Přílohy
kat.c.2015.jpg
kat.c.2015.jpg (41.28 KiB) Zobrazeno 7510 x
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Vervilles

Příspěvek od mahy »

Masere ty hlavičky vadit nebudou protože budou zapuštěny. Bude to rozklepáno tak aby vznikla zápustná hlava. Nicméně se mi hodně líbí to řešení od Břéťi Pavlů.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vervilles

Příspěvek od maser »

Aha, díky za osvětlení.
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
Pike
Příspěvky: 151
Registrován: Út 20. Led 2009 8:02:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Vervilles

Příspěvek od Pike »

Tedy, lehce vyrobitelné to takto je (oběma výše zmíněnými způsoby), ale je to nějak podložené? Já jsem zatím spíš nabyl dojmu, že originální vervelles byly lité, s jedním integrovaným nýtem uprostřed. Nějak takto:
Obrázek
Ty krátké "caplíkovité" se takto dají celkem snadno udělat na soustruhu a s trochou šikovnosti a trpělivosti i bez něj. Dvě sady už jsem dělal, na třetí se chystám. Problém ovšem je, že tento typ je spíš západoevropský.
Středoevropské podlouhlé (trubičkovité) by se dělaly hůř, ale pokud by se našli zájemci o několik (stejných) sad, tak už by se asi vyplatilo je nechat odlít.
Fakt ovšem je, že uchycení vervelles stejně není při nasazeném závěsu vidět, takže výše zmiňovaná řešení na KM stačí.
Tu ora, tu protege, tu labora!
http://www.arxbona.cz
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Vervilles

Příspěvek od mahy »

Pěkné-na kolik by vyšla taková sada? Soustruh bohužel nemám a zatím jsem to neviděl nikoho nabízet ke koupi. Pokud by byla možnost to někde slušně koupit pak si rád koupím.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti