Nytovane kruzky - NAKUPENE :)

Moderátor: Sovinec

Avátar uživatele
scarvein
ČLEN SPOLKU a sponzor Brodce
Příspěvky: 1187
Registrován: Út 11. Kvě 2010 11:28:02
Kontaktovat uživatele:

Nytovane kruzky - NAKUPENE :)

Příspěvek od scarvein »

Ahoj!

Nemate niekto prosim nejake zbytky nytovanych kruzkov? Potreboval by som nasit na prsty na kozenu rukavicu co mam do kornutovych platovych rukavic. Asi tak 10 kusov po 3cmx12cm, (cize kludne aj 30x12cm v kuse). Bud by som kupil, vymenil, alebo carovne premenil na dobry alkohol na najblizsej akcii :)
Naposledy upravil(a) scarvein dne Po 31. Led 2011 12:48:01, celkem upraveno 1 x.
V minulosti si boli ludia ovela blizsi... stare zbrane totiz este nemali dostatocny dostrel.
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nytovane kruzky

Příspěvek od Zdeslav »

Ahoj,

kroužky ti bohužel nenabídnu - za to se tě zeptám - ty kroužkové prsty do plátových rukavic máš něčím podložené? Já jen že jsem se s tím zatím v pramenech nesetkal i když kde kdo to dneska používá, tak se zvědavě ptám...
Nezabud hrr!
Avátar uživatele
Přibík
Příspěvky: 544
Registrován: Ne 26. Črc 2009 19:16:07
Místo/Bydliště: Suchdol nad Lužnicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nytovane kruzky

Příspěvek od Přibík »

krouzky mam mrkni do nabidky
Přibyslav II. z Pořešína purkrabí hradu Krumlov a bratr Vernera I. z Pořešína r. 1320
Avátar uživatele
scarvein
ČLEN SPOLKU a sponzor Brodce
Příspěvky: 1187
Registrován: Út 11. Kvě 2010 11:28:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Nytovane kruzky

Příspěvek od scarvein »

Ahoj!

Zdeslav:
Tvoje zvedava otazka je na miste. Prime nepopiratelne nalezove dukazy pro tohle reseni samozrejme neexistuji. Kornoutovych platovych rukavic se nam zachovalo vsehovsudy 5 paru a z toho temer vsechny z vysokych vrstev, takze nalezy tvori jenom pomyslnou spicku ledovce. Kdyz jsem s Jirkou Klepacem resil mou zbroj, musel jsem kvuli striktnejsimu rozpoctu (vklad na hypoteku, ach jo:) ) vzit jenom rukavice bez prstu, aby vyslo na zakaleni cele zbroje a podobne.
Jirka ovsem rikal, ze ikonograficka existence tehle rukavic bez prstu se vyskytuje, takze reseni s rukavici positou krouzky mu prislo minimalne jako dolozitelne. Pro mne to je jenom provizorni reseni na tuhle sezonu, Jirka mi prsty dodela, jenom se budu muset dostat na rad, coz muze chvili trvat. Takze necitim se vyslovene nedobove, ale vim ze nezvratne podlozitelne to neni.

Pribik:
Diky za upozorneni! Tvou nabidku jsem samozrejme videl, ale prislo mi lito brat si to cele, kdyz toho vyuziju jenom nepatrnou cast. Ale pokud nic nesezenu, rad Tvoji nabidku prijmu.
V minulosti si boli ludia ovela blizsi... stare zbrane totiz este nemali dostatocny dostrel.
Avátar uživatele
Přibík
Příspěvky: 544
Registrován: Ne 26. Črc 2009 19:16:07
Místo/Bydliště: Suchdol nad Lužnicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nytovane kruzky

Příspěvek od Přibík »

mam tu jeste nejaky krouzky a to by mohlo na 10 prstu dat co nabizis?
Přibyslav II. z Pořešína purkrabí hradu Krumlov a bratr Vernera I. z Pořešína r. 1320
Avátar uživatele
scarvein
ČLEN SPOLKU a sponzor Brodce
Příspěvky: 1187
Registrován: Út 11. Kvě 2010 11:28:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Nytovane kruzky

Příspěvek od scarvein »

Flaska preslavenej Trencianskej medoviny by pomohla? :) ale radsej by si tvrdu menu?
V minulosti si boli ludia ovela blizsi... stare zbrane totiz este nemali dostatocny dostrel.
Avátar uživatele
Přibík
Příspěvky: 544
Registrován: Ne 26. Črc 2009 19:16:07
Místo/Bydliště: Suchdol nad Lužnicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nytovane kruzky

Příspěvek od Přibík »

chlast je pomijivej spise neco vecneho
Přibyslav II. z Pořešína purkrabí hradu Krumlov a bratr Vernera I. z Pořešína r. 1320
Avátar uživatele
scarvein
ČLEN SPOLKU a sponzor Brodce
Příspěvky: 1187
Registrován: Út 11. Kvě 2010 11:28:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Nytovane kruzky

Příspěvek od scarvein »

Premyslam, co take by som mohol mat. Jedine co ma napada je celkom podarena (aj ked kozenna) pochva s kovanym mosadznym nakoncim - povodne pre jednorucny mec. Nemam pre nu uz ziadne vyuzitie, kedze mec sa zlomil a nova cepel dostane krasnu drevennu posvu potiahnutu kozou, tak ako ma byt. Mozem potom vecer ked tak dodat fotky. Aj ked netusim, ci by si ju zuzitkoval (aspon druhotne :) ). Pripadne skus povedat co take ta zaujima a mozem sa poobzerat.
V minulosti si boli ludia ovela blizsi... stare zbrane totiz este nemali dostatocny dostrel.
Avátar uživatele
Přibík
Příspěvky: 544
Registrován: Ne 26. Črc 2009 19:16:07
Místo/Bydliště: Suchdol nad Lužnicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nytovane kruzky

Příspěvek od Přibík »

keramika nebo peknej nozik? cinovej talir?
Přibyslav II. z Pořešína purkrabí hradu Krumlov a bratr Vernera I. z Pořešína r. 1320
Avátar uživatele
scarvein
ČLEN SPOLKU a sponzor Brodce
Příspěvky: 1187
Registrován: Út 11. Kvě 2010 11:28:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Nytovane kruzky

Příspěvek od scarvein »

No z keramiky mam navic akorat zevnitr glazovany pul litr a misku, oboje nezdobene a maji ale myslim nejaky ten vytluk na okraji - vic jsem to vozil, nez pouzival :) Ale muzu kdyz tak vecer nafotit. Kdyby se nic nenajde, zlataky to jisti.
V minulosti si boli ludia ovela blizsi... stare zbrane totiz este nemali dostatocny dostrel.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů