Družiník

Moderátor: Sovinec

Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Družiník

Příspěvek od Klinštejn »

Na vědomost se dává, že pán z Klinštejna potřebuje na Sbierz alespoň ještě jednoho zbrojného.. najde-li se někdo? Tak trochu na tom závisí jeho účast na akci..
Obrázek Det finns alltid hopp..
Avátar uživatele
noxter
Příspěvky: 262
Registrován: Stř 08. Črc 2009 18:04:57
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Družiník

Příspěvek od noxter »

Rád bych se letos podíval k vám na sběř, takže využiji tuhle situaci. Sice jsem se chtěl původně přidat k družině pána z Hradce (snad promine ;) ), ale jestli ti to tak hoří tak se hlásím do tvých služeb. Je tady jen malý problém, jelikož celkově předělávám své vybavení tak, nemám asi úplně košer civil na tuto dobu, takže je otázka jestli mě pustíte? http://noxter.rajce.idnes.cz/moje_cca_13.stol/ ,jinak zbrojí oděním mám plánu udělat si v podstatě toto http://medievaltymes.com/courtyard/imag ... 10ra&b.gif (pěšáci) ,zbraně: kopí s kuličkou, velký štít, pěstní štítek(celokovový), sekeru. A teď to nejdůležitější na závěr CO NABÍZÍŠ ZA MÉ SLUŽBY :twisted: :D :D
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Družiník

Příspěvek od Klinštejn »

Ow děkuji! :) Já právě jsem kvůli nedostatku družiníků taky málem dělal Maserovi družiníka.. ale byly vyjádřeny jisté názory, že bych měl jet za Klinštejna, takže jsi mě právě zachránil. S Tvým oblečením si nedělej vůbec starosti. Já sám pořád ještě civil vpodstatě nemám.. protože nebyly nějak moc peníze na látky... ale snad stihnu do konce srpna apsoň dublet..
Moc děkuju :-) Budu s Tebou tedy počítat..

A toto vláknmo se tedy mlůže smazat.
Obrázek Det finns alltid hopp..
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Družiník

Příspěvek od Zdeslav »

Noxter: Ohledně tvého odění - za mě dobré. Pěšáci jsou naštěstí hodně variabilní. Rádi tě uvidíme.
Nezabud hrr!
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Družiník

Příspěvek od Klinštejn »

Jo a za Tvé služby.. mno.. to teda není asi odměna...ale můžeš počítat s jednoduchým varkočem, ať je poznat, že patříš ke mě...
A jelikož jsi mě zachránil, tak Tě může pán podarovat lahvinkou medoviny..
...budiž to inspirací pro dalšího případného zájemce :-)
Obrázek Det finns alltid hopp..
richardrg
Příspěvky: 676
Registrován: Stř 04. Ún 2009 11:54:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Družiník

Příspěvek od richardrg »

Já si tedy vůbec nejsem jistý celokovovým pěstním štítkem, domníval jsem se že je to až 16. stol., ale nejsem žádný znalec a rád se nechám poučit. Navíc v kombinaci se sekyrou jsem ho ještě neviděl, ale neviděl jsem toho víc.

Jinak na civilu žádný problém nevidím, je tak jednoduché, že by šlo pravděpodobně použít i na Rejčku, ale to není žádná chyba.
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním."
Thales z Milétu
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Družiník

Příspěvek od Zdeslav »

Hmm, ten celokovový štítek nejspíš košer neni. V kombinaci se sekerou bych ale problém neviděl, funguje to :D
Nezabud hrr!
Avátar uživatele
noxter
Příspěvky: 262
Registrován: Stř 08. Črc 2009 18:04:57
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Družiník

Příspěvek od noxter »

richardrg napsal:Já si tedy vůbec nejsem jistý celokovovým pěstním štítkem, domníval jsem se že je to až 16. stol., ale nejsem žádný znalec a rád se nechám poučit. Navíc v kombinaci se sekyrou jsem ho ještě neviděl, ale neviděl jsem toho víc.

Jinak na civilu žádný problém nevidím, je tak jednoduché, že by šlo pravděpodobně použít i na Rejčku, ale to není žádná chyba.
Oděv je situován právě na přelom 13/14 a jelikož se chci účastnit i Rejčky.
K pěstnímu štítku: celokovový bych se nebal zařadit do 15.stol, ale zde jsem ho napsal jen proto,že ho mám, takže pokud neprojde = nevezmu.
Tu lahvinku když tak můžeme popít spolu, teda asi potajnu, aby se ti cizí Páni neposmívali že piješ s pacholky. Ale jinak samozřejmě nic neočekávám, byl to jen vtip
Avátar uživatele
Přibík
Příspěvky: 544
Registrován: Ne 26. Črc 2009 19:16:07
Místo/Bydliště: Suchdol nad Lužnicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Družiník

Příspěvek od Přibík »

ja bych ten celokovovej stitek uplne vynechal pokud nechces delat 15. nebo 16 stoleti. Porid si dlabanej pestni stitek
Přibyslav II. z Pořešína purkrabí hradu Krumlov a bratr Vernera I. z Pořešína r. 1320
Avátar uživatele
Křišťan
Ronovec
Příspěvky: 115
Registrován: Pá 06. Ún 2009 13:49:12
Místo/Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Družiník

Příspěvek od Křišťan »

A já chci taky jednoduchý varkoč!! Než pořídím vlastní ... :-P
"Karel IV. potvrzuje obyvetelům Bělé pod Bezdězem ... jejich žádost o přenesení městských práv na město Nový Bezděz, řečené Bělá ... Lokátory jsou jmenováni Martin z Lovu, purkrabí lipský, rychtář Ješek a Křišťan, měšťan z Lipého." (1348)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti