Divous z Pařezu - český nižší šlechtic

Prostor pro rady a pomoc

Moderátor: Sovinec

Avátar uživatele
Divous
Příspěvky: 280
Registrován: Stř 17. Pro 2008 14:46:22
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Divous - český nižší šlechtic

Příspěvek od Divous »

na Wothanburk kdysi dávno přijeli poláci, měli helmy kaloty něbo něco na ten způsob a měli je natřené lesklým emailem. Vypadalo to fakt střašně :geek:
lidstvo dosáhlo svého sociálního vrcholu v době kamenné za lovců mamutů. Od té doby je to už jenom horší a horší...
Avátar uživatele
Divous
Příspěvky: 280
Registrován: Stř 17. Pro 2008 14:46:22
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Divous - český nižší šlechtic

Příspěvek od Divous »

zjistil jsem, že v nižší šlechtě docela tápu. Můžeme mi někdo fundovaný objasnit rozdíl mezi "zemanem" a "vladykou" ? Jinak už mám vymyšlené i jméno pro svojí postavu - Vaněk, řečený Divous, z Pařezu - :D
lidstvo dosáhlo svého sociálního vrcholu v době kamenné za lovců mamutů. Od té doby je to už jenom horší a horší...
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Divous - český nižší šlechtic

Příspěvek od maser »

Mám pocit, že je to to samé.
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1159
Registrován: Ne 05. Říj 2008 22:20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Divous - český nižší šlechtic

Příspěvek od Maršálek »

souhlas
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
Avátar uživatele
Divous
Příspěvky: 280
Registrován: Stř 17. Pro 2008 14:46:22
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Divous - český nižší šlechtic

Příspěvek od Divous »

tak dík, tak asi jo :D
lidstvo dosáhlo svého sociálního vrcholu v době kamenné za lovců mamutů. Od té doby je to už jenom horší a horší...
Avátar uživatele
Divous
Příspěvky: 280
Registrován: Stř 17. Pro 2008 14:46:22
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Divous z Pařezu - český nižší šlechtic

Příspěvek od Divous »

Dobrý den pánové, jsem tu po nějakém čase a zase s dotazem :-) Aktuálně si dávám dohromady zbroj na 2.pol.15. stol. ale k tomu si začínám udělat "paralelně" i zbroj na 2.pol.14.stol., neb trend dnešní doby je, že s jedním outfitem už na celou gotiku nevystačíš :-)
Mojí postavu jsem zde již představoval, zeman Vaněk Divous z Pařezu. Chci si dát dohromady něco hodně podobného jako je na té neostré force co tu mám. Ovšem:

1) nohy vyměním za ty kožené pobíjené železnými pláty s jednoduchou myškou jak by bylo doporučeno- tady to mám vyřešené
2) jako přílbu budu mít zase podobný klobouk. Zde má dva dotazy: a) pořád nevím jak vyřešit závěs na klobouku, nic pořádného jsem nenašel. Vadila by tedy hodně kukla a na ní klobouk? b) hodí se na 14. století žebrový klobouk se segmetny potaženými barvenou kůží?
3) na původní fotce mám přes kroužkovou zbroj ten jasně červený "kostým" s volnými rukávy. N arůzných diskusích o šermu jsem se ale dočetl (LH servery) že jasně červená barva není moc košer, prý je tom barva kardinálů). Měl bych tedy zvolit jinoou barvu? A jakou jak zeman? Modrou asi ne co?
4) dále se ke mě dostala informace, že v dnešní době již začínají být "out" ty hranaté historické stany s barevnými pruhy používané šermíři protože nejsou mox dobové - je topravda? Já bych si chtěl pořídit něco takového:
Přílohy
daz_1401a_04_LRG.jpg
daz_1401a_04_LRG.jpg (118.58 KiB) Zobrazeno 4550 x
lidstvo dosáhlo svého sociálního vrcholu v době kamenné za lovců mamutů. Od té doby je to už jenom horší a horší...
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Divous z Pařezu - český nižší šlechtic

Příspěvek od maser »

Divous napsal: 1) nohy vyměním za ty kožené pobíjené železnými pláty s jednoduchou myškou jak by bylo doporučeno- tady to mám vyřešené
2) jako přílbu budu mít zase podobný klobouk. Zde má dva dotazy: a) pořád nevím jak vyřešit závěs na klobouku, nic pořádného jsem nenašel. Vadila by tedy hodně kukla a na ní klobouk? b) hodí se na 14. století žebrový klobouk se segmetny potaženými barvenou kůží?
3) na původní fotce mám přes kroužkovou zbroj ten jasně červený "kostým" s volnými rukávy. N arůzných diskusích o šermu jsem se ale dočetl (LH servery) že jasně červená barva není moc košer, prý je tom barva kardinálů). Měl bych tedy zvolit jinoou barvu? A jakou jak zeman? Modrou asi ne co?
4) dále se ke mě dostala informace, že v dnešní době již začínají být "out" ty hranaté historické stany s barevnými pruhy používané šermíři protože nejsou mox dobové - je topravda? Já bych si chtěl pořídit něco takového:
Předně všechno nejlepší k narozeninám :)

add 1) super
add 2) můžeš mít vyložený klobouk malým batwatem a k tomu vysoký límec od prošívky, nebo batwatovou kuklu a na ní klobouk. Osobně by mě kukla a klobouk neurazila, protože je toto téma stále v diskuzi. V tom případě ale doporučuju vylepit klobouk nějakým materiálem, aby ti neklouzal po kroužkách. Ohledně typu klobouku by bylo asi lepší uvést obrázek, ale podle popisu si myslím že by neměl být problém.
add 3) v tom nesouhlasím. Červenou použít můžeš, jde o materiál a sytost barvy co jí tvoří honosnou (tedy podle toho co jsem pochopil od "dooblečenízasvěcených"
4) ano, nahrazují je už tvary historické. Vyrábí je za pěkný peníz třeba pani Žižková z Č. Budějovic (ale je dost zmatená a domlouvání je dost o nervy), nebo třeba Vladan z Řepice
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
Divous
Příspěvky: 280
Registrován: Stř 17. Pro 2008 14:46:22
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Divous z Pařezu - český nižší šlechtic

Příspěvek od Divous »

Děkuji za přání k narozenímám, dnes slavím 10. výročí mých 26. narozenin :D

Přečetl jsem si teď to vlákno o kloboucích na LH serveru co tu nechával Maršálek v naší diskusi o helmách - hodně inspirující, a detailní prohlídka iluminací mě utvrdila v dojmu, že na kloboucích kroužkové závěsy, jaké známe ze šlapů, nebyly. Ale třeba se pletu.

Nemáš kontakt na toho druhého výrobce stanů jak jsi zmiňoval? Díky
lidstvo dosáhlo svého sociálního vrcholu v době kamenné za lovců mamutů. Od té doby je to už jenom horší a horší...
Kordulka
Příspěvky: 1633
Registrován: Út 20. Led 2009 20:46:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Divous z Pařezu - český nižší šlechtic

Příspěvek od Kordulka »

Myslím, že tím stanem nemůžeš nic pokazit a až zbohatneš a budeš mít velkou družinu, pak jej můžeš přenechat čeledi 8-)
http://home.adelphi.edu/sbloch/sca/tent ... igger.html
http://www.imagesonline.bl.uk/results.a ... earchnum=2
http://www.imagesonline.bl.uk/results.a ... chnum=0008 (i když tohle možná bylo autorem zamýšleno jako loukoťové stany...)
Avátar uživatele
Divous
Příspěvky: 280
Registrován: Stř 17. Pro 2008 14:46:22
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Divous z Pařezu - český nižší šlechtic

Příspěvek od Divous »

Kordulka:

Díky za odkazy - ten obrázek jak jsem semdával já je nabízen jen s jednou středovou tyčí. COž by mi ale nevadilo, tahat se s tyčema je opruz :-) Tenhle kužel nabízí i pruhovaný, to ale není asi moc LH, co?
lidstvo dosáhlo svého sociálního vrcholu v době kamenné za lovců mamutů. Od té doby je to už jenom horší a horší...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů