Vladislav, ozbrojenec, rychtář

Prostor pro rady a pomoc

Moderátor: Sovinec

Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vladislav, ozbrojenec, rychtář

Příspěvek od Zdeslav »

No ono je rychtář a rychtář. Záleží na tom, co máš za majetek, ale já bych se toho nebál. Na povrchovou úpravu se ale ptej spíš Masera, ten je tu mimo jiné přes zbroje.
Nezabud hrr!
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vladislav, ozbrojenec, rychtář

Příspěvek od maser »

Maser by spíš skrze povrchovku odkázal na Jindru :)
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
Alweron
Příspěvky: 399
Registrován: Út 17. Lis 2009 10:19:26
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vladislav, ozbrojenec, rychtář

Příspěvek od Alweron »

Ty boty jsou parádní, sám se na obracenky taky chystám, nemáš pár tipů, na co si dát pozor? Jinak ta kůže je zhruba jak silná?
"Odčiňte své hříchy, neboť jednoho dne se ohlédnete a uvidíte, jací jste byli!"
Vladislav
Příspěvky: 7
Registrován: Út 08. Bře 2011 20:48:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Vladislav, ozbrojenec, rychtář

Příspěvek od Vladislav »

Alweron: Kůže na podrážce je tlustá 3-4 mm, svršek 1-2mm koupil jsem jí na Florenci ( Kutil Florenc) a ta slabší je dle mého názoru docela aušus. S kůží dělám poprvé, tak jsem to při nákupu nepoznal. Boty jsem dělal dle návodu na livinghistory.
Na co bych si dal pozor :
Na první pokus jsem vyrobil botu, která mi byla na délku těsná a na šířku hodně velká - myslím podrážka i svršek uprostřed boty. Takže jsem při dalším pokusu přidal skoro 2 cm před všemi prsty ( ne jen před palcem) a na šířku jsem podrážku udělal těsnou.
Za sucha nešla obrátit, po namočení to bylo v pohodě. Nesušil bych jí na slunci - na slunci se kůže zkroutila a ztvrdla. To může být zaviněné horší kvalitou kůže na svršek, ale stejně jsem to podruhé neriskoval, sušil jsem pomalu v průvanu a botu jsem lehce vycpal novinami, aby držela tvar. Mazání kůže - testoval jsem indulonu a mazání na sedla, jeví se mi o trochu lepší mazání na sedla, i když to je za 150,- a indulona zadarmo.
Nevím jak se botky osvědčí pří používání, ale při výrobě jsou dle mého názoru důležité 3 věci : trpělivost, dobré šídlo a kvalitní voskovaná dratev.
Avátar uživatele
Czernozub
Příspěvky: 818
Registrován: So 27. Ún 2010 12:49:06
Místo/Bydliště: Želiv, Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Vladislav, ozbrojenec, rychtář

Příspěvek od Czernozub »

To co se s tou kůží stalo na slunci je pravděpodobně v pořádku, to se děje s kůží normálně.
"Neorganizovaná banda není armádou o nic víc, než hromada cihel domem."
Sókratés
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Vladislav, ozbrojenec, rychtář

Příspěvek od mahy »

Czernozub napsal:To co se s tou kůží stalo na slunci je pravděpodobně v pořádku, to se děje s kůží normálně.

Jde ovšem o to, že rychlé uschnutí na slunci je nežádoucí! Kůže dostane takovou prdu, že to budeš jen těžko napravovat. Proto je lepší sušit zvolna a jak dobře udělal Vladislav vycpat aby se držel tvar.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
Alweron
Příspěvky: 399
Registrován: Út 17. Lis 2009 10:19:26
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vladislav, ozbrojenec, rychtář

Příspěvek od Alweron »

Vladislav: Super, díky, každej postřeh se hodí. Já jenom doporučím indulonou nemazat, někde se to tuším už rozebíralo - obsahuje velký množství vody...
"Odčiňte své hříchy, neboť jednoho dne se ohlédnete a uvidíte, jací jste byli!"
Avátar uživatele
Přibík
Příspěvky: 544
Registrován: Ne 26. Črc 2009 19:16:07
Místo/Bydliště: Suchdol nad Lužnicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vladislav, ozbrojenec, rychtář

Příspěvek od Přibík »

Ja kuzi mazu vcelim voskem na boty a parada :)
Přibyslav II. z Pořešína purkrabí hradu Krumlov a bratr Vernera I. z Pořešína r. 1320
Avátar uživatele
Czernozub
Příspěvky: 818
Registrován: So 27. Ún 2010 12:49:06
Místo/Bydliště: Želiv, Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Vladislav, ozbrojenec, rychtář

Příspěvek od Czernozub »

Někde jsem slyšel/četl/viděl že by se měli boty nechat usychat obuté, krásně se pak přizpůsobí noze. Já to tak udělal a nestěžuju si.
"Neorganizovaná banda není armádou o nic víc, než hromada cihel domem."
Sókratés
Vladislav
Příspěvky: 7
Registrován: Út 08. Bře 2011 20:48:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Vladislav, ozbrojenec, rychtář

Příspěvek od Vladislav »

Zdravím všechny,
mám nový drobný přírůstek, prošívanou kuklu. Vnitřní i vnější povrch je tvořený lněnou tkaninou, lemování tenkou kůží. Vzhledem k tomu, že jsem dovnitř zašil kdeco, je to pouze pokus o KM ;)
Předpokládám, že přes ní bude buď závěs od přilby nebo bude pošitá nýtovaným kroužkovým pletivem. Závěs z nýtovaných kroužků teď vyrábím.
Chystám se na výrobu prošívky. Hodlám vyrobit prošívku dle Mac. bible. Bude bez zapínání, pěstnic a kukly.Samozřejmě jí vyrobím s límcem. Délku předpokládám do půlky stehen, cípy těsně nad kolena. Počet vrstev 10-15, dvě nebo tři spodní vlněné, ostatní len.
Nebude to pro polovinu 14. století moc archaické? Ještě řeším ty cípy, jestli je mám normálně založit nebo obšít?
pk_002.jpg
pk_002.jpg (413.97 KiB) Zobrazeno 3210 x
Přílohy
pk_003.jpg
pk_003.jpg (269.43 KiB) Zobrazeno 3210 x
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů