Rogy4 pěší těžkooděnec

Prostor pro rady a pomoc

Moderátor: Sovinec

Rogy4
Příspěvky: 26
Registrován: Út 01. Ún 2011 7:42:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Rogy4 pěší těžkooděnec

Příspěvek od Rogy4 »

A ještě jeden dotaz.
Jde do naší doby tenhle meč?
Přílohy
2.jpg
2.jpg (124.32 KiB) Zobrazeno 3497 x
1.jpg
1.jpg (101.34 KiB) Zobrazeno 3497 x
Heinrichvs
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 560
Registrován: Stř 29. Pro 2010 13:07:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Rogy4 pěší těžkooděnec

Příspěvek od Heinrichvs »

Obávám se, že je to špatně. Tohle by jsi na karlovu dobu neměl mít, to je mnohem pozdější.
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Rogy4 pěší těžkooděnec

Příspěvek od mahy »

Ať nespamujeme v Přilbách.

Hele jakou by jsi vlastně chtěl přilbu? Chceš za každou cenu předělat tu co máš doma, nebo se ti líbí jiný druh? Od toho bych se odvíjel dál. Tu co máš bych si dovedl představit klidně s klappvizírem. Třeba nějak takhle- grafici omluví mé chabé grafické pokusy :D
Obrázek
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
Bilajz
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 636
Registrován: Pá 18. Črv 2010 10:53:24
Místo/Bydliště: Praha/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rogy4 pěší těžkooděnec

Příspěvek od Bilajz »

Mahy odkud jsi vzal tenhle klap? Kamarádovi udělal Vrtal podobný (taky takhle plochý) a mě se nepozdával, ptže jsem všude viděl spíš vypouklé.
Rogy4
Příspěvky: 26
Registrován: Út 01. Ún 2011 7:42:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Rogy4 pěší těžkooděnec

Příspěvek od Rogy4 »

Koukám, že jsem trochu rozčeřil vodu. Stejně všem dík za názory.
Nejraději bych přilbu zanechal a jen dal nánosník a připravil ji na podšívku + závěs.
Časově a finančně to vychází nejlíp.
Pro svůj sociální status nemůžu mít plný hledí.

P.S. co říkáte na rukavice?
Jiří z Holohlav
pan rytíř
Příspěvky: 438
Registrován: Út 02. Zář 2008 19:44:01
Místo/Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Rogy4 pěší těžkooděnec

Příspěvek od Jiří z Holohlav »

Mno,řekl bych ,že jestli nánosník nebo klap je otázka časového zařazení a oba mají stejný společenský status.

Při té montáži klapu změnil Mahy úhel pohledu a helma se tím dostala do daleko lepších proporcí,nevím lze-li to udělat i v praxi.
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Rogy4 pěší těžkooděnec

Příspěvek od mahy »

Bilajzi ten klap mám v kompu a nevím odkud to je. Vzal jsem jenom první hledí co na mě vypadlo. Pro ukázku, že kdyby se chtělo tak lze udělat lecos a není třeba měnit hned helmu když nejsou finance.

Já to nikomu nenutím, ale nelíbí se mi prosté- VYHOĎ TO bez nějakého podstatnějšího důvodu.
Navíc je to věcí vkusu každého z nás- mě se bude patrně líbit něco jiného než Jiřímu, jemu zase něco jiného než Bilajzovi a Rogy má třeba oblibu úplně v něčem jiném než my všichni.

Odbočím trochu- Klinštejn(tímto tě zdravím)- koupil přilbu páč byla za dobrou cenu a dnes ji má předělanou na pěkný kus.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
Smil
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1440
Registrován: Út 28. Črc 2009 11:41:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Rogy4 pěší těžkooděnec

Příspěvek od Smil »

Přesně jak říká Mahy. Někdo je šikovnej a umí vydělat peníze, někdo (nemá/nechce investovat) ale zato je šikovnej na ruce. Tak proč mu to upírat. Jsem zvědavej na konečnej výsledek. A držím palce při úpravách ;)
Ke klaleppenvizoru. Je skutečně stejného sociálního zařazení jako nánosník? Že se dává na stejnou přilbu ještě není argument. Nánosník se nejčastěji pojí s těmi kdo nosí kbelc. Stejně tak je klappenvizor o hodně dražší než nánosník a pro potřeby pěšáka je to luxus, který mu bude na jednu stranu hodně omezovat výhled a ztěžovat dýchání na druhou mu ochrání oči a ústa.
Hledí mít může a nemusí podle mého je i s nánosníkem správně!
Lépe být jediný den (se) lvem než tisíc let ovcí!
Italstké přisloví

P.S. O to důležitější pokud je váš pán ze Skotska
Jiří z Holohlav
pan rytíř
Příspěvky: 438
Registrován: Út 02. Zář 2008 19:44:01
Místo/Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Rogy4 pěší těžkooděnec

Příspěvek od Jiří z Holohlav »

Jak se pojí nanosník a kbelc?
Já vidím vývoj -žebrovka - kalota- hrnec- kbelc -a pak různé typy otvíraných kbelců
a druhou linii
normanka-šlap s nánosníkem - klap - čumák , všechno to jsou /až na normanku/ především jezdecké přilby.Použití dle příležitosti bitva či turnaj.
No může mít pěšák nánosník,ale má to své mouchy podobně jako u klapu.
Klapy se objevují od cca1340 a nánosníky zvolna mizí.Mám dojem,že i pevné nánosníky
ustupují s rozvojem lícnic.

Nikdo mu nic neupírá,ptal se,tak pár lidí napsalo co si o tom modelu myslí,dál je to čistě jeho věc.
Jiří z Holohlav
pan rytíř
Příspěvky: 438
Registrován: Út 02. Zář 2008 19:44:01
Místo/Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Rogy4 pěší těžkooděnec

Příspěvek od Jiří z Holohlav »

Ještě praktická drobnost - protože tu přilbu mám a řadu let jsem ji nosil.
Udělej si nánosník tak,abys ho mohl případně otočit dovnitř a schovat, na Karlovce je sice přesně,ale nevím v tuzemsku o jediné datované bitvě kam by ses s ním vešel,pro husity už to je relikvie.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů