Druhý Karlovský studijní seminář, 31. 3. - 1. 4. 2012

Informace o projektu, výstrojní podmínky, karlovské akce
Avátar uživatele
Štěpán
Příspěvky: 39
Registrován: Út 25. Led 2011 18:49:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhý Karlovský studijní seminář, 31. 3. - 1. 4. 2012

Příspěvek od Štěpán »

Děkuji organizátorům i přednášejícím za skvělou akci na krásném místě. Odvezl jsem si spoustu krásných zážitků. Prosím o odkaz na iluminace. Doufám,že to nebude poslední akce tohoto charakteru :twisted:
S.O.S. Silnější obětuje slabšího.
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhý Karlovský studijní seminář, 31. 3. - 1. 4. 2012

Příspěvek od Zdeslav »

Ahoj,

tak jsem se vzbudil :D.

Díky vám všem, že jste přijeli. Zvláště bych chtěl poděkovat všem přednášejícím za úsilí, které věnovali tomu aby nám předali něco málo ze svých znalostí!

Děkuju moc také lidem, kteří pomohli s organizací a kteří mi nesmírně ulehčili práci a starosti, jmenovitě:
Posadowskému (kromě dvou vyčerpávajících přednášek) za projektor a plátno
Vojtěchovi, Smilovi a Pivovi za topidla
Kubovi za převoz knih
Kazimírovi za perfekní ilustrační obrázek k debatě o společnosti a další podporu
Valkounovi za všestrannou pomoc s organizací
Terce Bílkové a všem ostatním, kteří pomáhali s úklidem a se dřevem.

Rád jsem vás všechny zase viděl a doufám, že napřesrok se nám podaří seminář opět uskutečnit. Pokud nemáte nic proti,
pokusil bych se zase domluvit Malešovskou tvrz, myslím že to bylo důstojné a velmi pěkné prostředí. Příště bych rád také (konečně už!) přidal jako program na večer nějaké to tancování s hudbou. Mě osobně to neskutečně chybí a bývalo by to bylo už letos nebýt toho, že se dva důležití lidé pro tuhle kratochvíli museli takřka na poslední chvíli omluvit.

Bylo to dobré, ale krátké. Doufám, že se s většinou z vás uvidíme na Libušíně.
Karlovci Hrrr!
Přílohy
Program.jpg
Program.jpg (132.9 KiB) Zobrazeno 4419 x
Nezabud hrr!
Avátar uživatele
LosPedros
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 185
Registrován: Čt 12. Lis 2009 21:25:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhý Karlovský studijní seminář, 31. 3. - 1. 4. 2012

Příspěvek od LosPedros »

Díky za možnost zúčastnit se Karlovského semináře. Dozvěděl jsem se spoustu podnětných věcí, poznal další lidi ze sdružení a za obojí jsem hodně rád. Takže bych chtěl poděkovat za veškerou práci kolem zajišťování a organizace. Na prvním semináři jsem nebyl takže nemám s čím srovnávat, ale jinak akce probíhala zhruba tak jak jsem si jí představoval.

Malešovská tvrz byla naprosto úžasná a já jsem rád že jsem měl příležitost si ji konečně prohlédnout.

Děkuju všem přednášejícím, za přínos vyčerpávajících informací lehkou formou. V hlavě se mi díky nim usadila celá řada různých podnětů. Oslovení pana Šimůnka (kterého jsem tedy neznal) pro vedení dopolední debaty, byla skvělá myšlenka. Poslouchat jeho výklad byla opravdová radost nejen po věcné, ale i po stylistické stránce. Udělal na mě dojem opravdového odborníka s krásně kultivovaným projevem. I když se za to dopoledne spíše podařilo nastínit okruh otázek, kterými by se zájemce o reenactment této doby měl zabývat, než některou z nich zodpovědět, tak to byla krásná sonda do myšlení středověkého člověka a vztahů ve společnosti.

Maser měl krásně zpracovanou přednášku o „každodennosti“. Líbilo se mi zpracování a podání, bylo vidět že má s prací tohohle typu opravdu zkušenosti. Musím souhlasit s jeho úvodním slovem, ve kterém účastníky varoval, před přílišnou obecností své přednášky. Byl to poměrně vyčerpávající průřez činnostmi střed. člověka, ale asi málokomu přinesl něco opravdu nového. Věřím že by ke každému z témat, kterých se dotknul uměl mnoho říct a zlobím se sám na sebe, že jsem na konci jeho přednášky nebyl schopný položit ty správné otázky a rozproudit diskuzi. Nějak jsem nevěděl jak se zaměřit.

Posadow na mě udělal svými příspěvky opravdu velký dojem. Jsem rád že svou přednášku o kabátcích začal popisem práce, která ji předcházela. Jedna věc je přečíst si seznam použitých pramenů. Ale vidět kolik materiálů je třeba nashromáždit na vlastní oči je něco úplně jiného. Obsahově to pro mě potom byla jedna perla za druhou. Osobně se mi hodně líbil i způsob jakým nám tyto informace překládal. Úspěšně zboural mé očekávání že u přednášky o kabátcích bude ztrácet pozornost moje slečna a že u přednášky o účesech se zase budu trochu nudit já. Můžu říct že jsme oba lpěli po čas obou přednášek na každém slovu :)
Pro dobro sdružení doufám že se mu práce tohoto druhu nikdy nezprotiví.

Tak to by byla nějaká zpětná vazby z mé strany. Takže ještě jednou díky za příležitost se obohatit na vědomostech a velmi se těším na další Karlovskou akci.
Avátar uživatele
Valkoun
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1111
Registrován: Stř 10. Zář 2008 17:27:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhý Karlovský studijní seminář, 31. 3. - 1. 4. 2012

Příspěvek od Valkoun »

Díky moc za skvělé shrnutí Pedro, Parádní Feedback! :D
Nezabudovi Sláva!
leeloo
Příspěvky: 87
Registrován: Ne 29. Led 2012 9:47:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhý Karlovský studijní seminář, 31. 3. - 1. 4. 2012

Příspěvek od leeloo »

http://leeloo125.rajce.idnes.cz/Druhy_K ... ni_seminar

predom sa ospravedlnujem za technicku kvalitu. v istych ohladoch som napalila sama seba... :oops:
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhý Karlovský studijní seminář, 31. 3. - 1. 4. 2012

Příspěvek od mikey.88 »

Škoda že tam zase nejsem ale i tak moc hezký fotky :)
Obrázek
Avátar uživatele
Krisstina
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 41
Registrován: Út 08. Ún 2011 20:22:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhý Karlovský studijní seminář, 31. 3. - 1. 4. 2012

Příspěvek od Krisstina »

Já focení teda nerozumím, ale fotky se mi líbí moc 8-)
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhý Karlovský studijní seminář, 31. 3. - 1. 4. 2012

Příspěvek od Zdeslav »

Jo a vážení a milí, vzhledem k tomu že jsme nakonec ušetřili za toiky (něco jsem ovšem dal panu majiteli za vodu) zbylo nám poměrně dost peněz (hlavně díky tomu, že vás nakonec přijelo tolik!). Po dohodě s Maserem jsme se rozhodli, že asi nemá cenu to lidem vracet, a tak část věnujeme na doplacení karlovského praporce a většinu necháme jako rezervu pro další akce, které by třeba rozpočtově nevyšly. Zatím je v plánu z toho financovat další barel na sběr a dřevěné šraňky na turnaj, něco můžeme případně věnovat i na bank mincí.

Zvlášť bych tu chtěl poděkovat Pavlovi na Besednici a jeho ženě, kteří, ač věděli, že se nebudou moci semináře zúčastnit, odmítli navrácení peněz a rozhodli se je věnovat na karlovské účely.
Nezabud hrr!
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhý Karlovský studijní seminář, 31. 3. - 1. 4. 2012

Příspěvek od mikey.88 »

Pavlovi a jeho ženě velký potlesk :clap: Škoda jejich nepřítomnosti na semináři. Fakt parádní sešlost :D
Obrázek
Avátar uživatele
kure
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 519
Registrován: Út 09. Pro 2008 22:17:29
Místo/Bydliště: Třinec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhý Karlovský studijní seminář, 31. 3. - 1. 4. 2012

Příspěvek od kure »

leeloo napsal:http://leeloo125.rajce.idnes.cz/Druhy_K ... ni_seminar

predom sa ospravedlnujem za technicku kvalitu. v istych ohladoch som napalila sama seba... :oops:
Až ti budu chtít zlepšit náladu tak zveřejním moje fotky. Zase jsem porušil pravidlo nefotit na maximální ISO co ta věc umí :)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů