Akce na naše období

Nejlepší krčma široko daleko
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Akce na naše období

Příspěvek od Klinštejn »

Ahojte, nevím, kam to zařadit, ale sem se to snad hodí, kdyžtak to moderátoři přesunou.

Jak jste si možná někteří všimli, nebo si navzájem řekli, minulý týden jsme Lemberkem zajeli na návštěvu do dánského skansenu Middelaldercentret u městečka Nyköbing.
Byl jsem tam pozván jedním z členů jejich osazenstva, se kterým jsem se seznámil v Morimondu.

Musím říct, že z celého výletu jsem nadšen. Když odhlédnu od namáhavé noční jízdy (což byla pro mě osobně ta nejhorší část) i od mých malých soukromých lekcí v sedle (což byla pro mě osobně ta nejlepší část), zůstává ve mě i nadále mocný dojem ze samotného pobytu v onom nádherném a podmanivém prostředí fiktivního obchodního přístavního městečka, kde jsme s Lemberkem fungovali jako dobrovolníci a pomáhali dotvářet atmosféru.
Bylo zajímavé si vyzkoušet, zda naše dobové oblečení vydrží i každodenní nošení (i když 7 dní není až zas tolik), bylo rozhodně zajímavé trávit noc v replice kupeckého domu, bylo fajn si vyzkoušet natahování a odpalování obléhacích praků a i se podílet na celkem realisticky vyhlížejícím turnaji, ač pouze jako podržtyčka.
Také bylo fajn se na vlastní oči podívat na něco, co jsem dosud znal jen z obrázků na netu..
A napadlo nás, že by se jistě i mezi Vámi zde našli lidé, co by třeba příští rok, či kdykoli v budoucnu, chtěli takový výlet podniknout.
Centrum mimo hlavní sezonu jistě nepohrdne dobrovolníky, jak jsme byli ubezpečeni. Centrum též poskytuje suroviny na historickou kuchyni, ale nebudete o hladu, ani když budete líní si sami vařit, jako my. Bydlení je též zdarma buďto v historických obydlích, nebo i v permanentním stanovém táboře.
Cesta ve dvou v autě vyšla i s nějakými těmi místními výlety a občasným fastfoodem do 10tis. (myslím, že to bylo kolem 8, ale uplně přesně to spočítané nemám), a kdyby se dala dohromady dodávka, nebo třeba i 4 lidi do normálního osobáku (protože zbroj byste nejspíš nepotřebovali, tak by se to vešlo), tak se dají náklady významně snížit.

Neříkám: ''pojďme napřesrok zorganizovat hromadný nájezd do MC", ale rozhodně to doporučuji jako jedno z míst, které stojí za návštěvu jak pro laiky, tak pro reenactory konce 14.stol.

PS: Ostudu jsme Vám tam neudělali. Z mnoha stran se ozývala chvála na naše outfity. :)

PPS: Pár iluminací pro ty, co mě nemají na fb.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek Det finns alltid hopp..
Avátar uživatele
LosPedros
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 185
Registrován: Čt 12. Lis 2009 21:25:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Akce na naše období

Příspěvek od LosPedros »

Ano, ano, ano. Dobře to děláš. Tenhle kemp mě zaujal už loni. A výlet s Karlovci? No jéje. Tuze rád!
Avátar uživatele
scarvein
ČLEN SPOLKU a sponzor Brodce
Příspěvky: 1187
Registrován: Út 11. Kvě 2010 11:28:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Akce na naše období

Příspěvek od scarvein »

Ja bych s tim principialne take nemel problem :)
V minulosti si boli ludia ovela blizsi... stare zbrane totiz este nemali dostatocny dostrel.
Jiří z Holohlav
pan rytíř
Příspěvky: 438
Registrován: Út 02. Zář 2008 19:44:01
Místo/Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Akce na naše období

Příspěvek od Jiří z Holohlav »

Nějaké fotky z Morimonda ?
Avátar uživatele
Aiife
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 89
Registrován: Út 09. Říj 2012 22:15:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Akce na naše období

Příspěvek od Aiife »

Avátar uživatele
Cliff
Příspěvky: 288
Registrován: Stř 22. Pro 2010 17:04:42
Místo/Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Akce na naše období

Příspěvek od Cliff »

Cherchez la femme
Avátar uživatele
pajiczek
Příspěvky: 5
Registrován: Čt 04. Zář 2008 13:04:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Akce na naše období

Příspěvek od pajiczek »

pekny fotky
Obrázek
Kordulka
Příspěvky: 1633
Registrován: Út 20. Led 2009 20:46:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Akce na naše období

Příspěvek od Kordulka »

Ahoj všichni.
Obracím se na vás s prosbou o personální výpomoc na sobotu 22. 6. 2013.
Vím, že to je dost kách, ale sama jsem se o akci dozvěděla na poslední chvíli a události vzaly rychlý průběh 8-)

Naše městečko se letos stalo hostitelem "Setkání Kostelců" a my tam budeme s Vítkem připomínat slavnou historii Kostelce nad Labem. V podstatě jde o něco jako živý obraz - komnata, stan, zbroj, houfnice, píšťala, chladné zbraně, nádobí.
Připomínání bude spočívat v malé výstavní expozici vybavení domácnosti, zbroje a malebném poflakování s občasnou přednáškou - v parku na náměstí. Brožurky pro turisty se budou tisknout příští týden, historické plkání už máme připraveno, takže tohle je v pohodě.
Ale protože budeme mít na místě i dost drahé sklo a keramiku, jakož i zbraně, přivítali bychom alespoň dva malebné poflakovače (čím víc, tím lépe), kteří by nám pomohli s dohledem. Na oděvu nezáleží - může být jak honosný (pánové se mohou u stolu malebně nalévat vínem), tak prostý, eventuálně bojový (BEZ PLECHŮ - má být teplo!!!).

Akce bude probíhat od 8:00 do cca 18:00.
Kostelec je cca 20 km od centra Prahy (na MHD), parkování by mělo být bez problémů, eventuálním znavencům můžeme nabídnout i skromné přespání a pochopitelně stravu po celý den.
Akce NENÍ honorovaná.

MEDOVNÍK BUDE!!!
Možná i chlebové placičky 8-)
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Akce na naše období

Příspěvek od Klinštejn »

Ahoj, rádi bychom pomohli - zejména za Vaši pomoc na dnech E.D. v Lípě, ale mám v práci velký den otevřených dveří u příležitosti 60. výročí založení školy, a tam bohužel musí být všichni naši zaměstnanci.
Obrázek Det finns alltid hopp..
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů