Volný stůl (drbárna)

Nejlepší krčma široko daleko
Avátar uživatele
Sovinec
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 224
Registrován: Čt 07. Črv 2012 6:21:00
Místo/Bydliště: Šumperk/ Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl (drbárna)

Příspěvek od Sovinec »

My dva se asi neshodneme. Radši se jdu učit Furierovy a Laplaceovy transformace.
"Páni ze Sovince udržovali styky s olomouckými měšťany a využívali jejich služeb. Ne vždy však měli zájem za služby měšťanů zaplatit."
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl (drbárna)

Příspěvek od mikey.88 »

Josif: :D Frajerskej dotaz! :) Pravděpodobně ne. Na iluminacích jsou občas i lidé s menší nadváhou a vycpávku nemají... jen tu spodní :D Ale řekl bych k tomu asi tohle: Tehdy obecně byli lidé štíhlejší a v některých kruzích vypracovanější než dnes. I má babička mi říkala, že po konci války a v prvních letech 1946-1953 prakticky nebyli vidět obézní či tlustí lidé. Strava byla jiná a jídlo bylo na přídělové lístky. To hodně ovlivní a tuk není z čeho brát. Stejně tak ve 14. století řemeslníci pracovali a šlechta se neustále fyzicky trénovala k boji. Tady tedy taky asi nenajdeme nadváhu. řekl bych, že by se nadváha mohla hledat buď u duchovenstva a nebo u obchodníků, kteří byli už tak bohatí, že nemuseli fyzicky pracovat a tedy neměli takový výdej energie jako u jiných sociálních skupin. Dnešní doba je jiná a proto je nutný kompromis. Třeba volnější oděv, který je bohatě řasený. Tam se to ztratí. ;) PS: Překrásná svatba. Blahopřeji!

Mahy:

Alternativa tu je ale jak u koho. V zásadě bychom se měli držet toho, co bylo rozšířenější než naopak. U lidí kteří mají menší nadváhu se samozřejmě nedá předpokládat módní vycpaný těsný oděv ;)
Naposledy upravil(a) mikey.88 dne Čt 29. Kvě 2014 20:41:32, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl (drbárna)

Příspěvek od mahy »

Pavle ale jo, třeba se shodneme až si sedneme někde na akci, ono je to opravdu nejlepší in natura.
K transformacím Ti přeji úspěch- je to pakárna :D

Mikeši- no vida začínáme se shodovat. Pomalu, oklikou :D :D :D
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl (drbárna)

Příspěvek od mikey.88 »

Tak doba nedávno minulá se nedá srovnávat se středověkým smýšlením. Spíš tak těch 100 let. To už trochu podobné je. Vemte si módu cylindrů či buřinek.
Obrázek
Avátar uživatele
Saltkrakan
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 224
Registrován: Čt 09. Led 2014 23:52:17
Místo/Bydliště: V Komíně za komínem 8^)
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl (drbárna)

Příspěvek od Saltkrakan »

mikey.88 napsal:I má babička mi říkala, že po konci války a v prvních letech 1346-1353 prakticky nebyli vidět obézní či tlustí lidé. Strava byla jiná a jídlo bylo na přídělové lístky.
Už víme kde Mikey bere ty fenomenální znalosti. Jeho babička je upír! :D

Jinak k Beneši Krabici - Je tam důležité to slovo "přečasto". To tak něják nekoresponduje s tím, že by vycpávaná móda, různý vypasovaný věci na šněrování atd. (i když já osobně si myslím, že nejde určit jestli tim myslel šněrování vršku, nebo přivazování nohavic vzadu a nebo oboje) nekoresponduje s tím, že by to nosilo pár frajírků.
ObrázekObrázek
Avátar uživatele
Saltkrakan
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 224
Registrován: Čt 09. Led 2014 23:52:17
Místo/Bydliště: V Komíně za komínem 8^)
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl (drbárna)

Příspěvek od Saltkrakan »

Ještě k tomu co se tu včíl řeší, tohle na mě teď vyskočilo na FB. Pánové, převeďte si to na mužský rod :D
Obrázek
ObrázekObrázek
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl (drbárna)

Příspěvek od mikey.88 »

Saltkrakan napsal:
mikey.88 napsal:I má babička mi říkala, že po konci války a v prvních letech 1346-1353 prakticky nebyli vidět obézní či tlustí lidé. Strava byla jiná a jídlo bylo na přídělové lístky.
Už víme kde Mikey bere ty fenomenální znalosti. Jeho babička je upír! :D

Jinak k Beneši Krabici - Je tam důležité to slovo "přečasto". To tak něják nekoresponduje s tím, že by vycpávaná móda, různý vypasovaný věci na šněrování atd. (i když já osobně si myslím, že nejde určit jestli tim myslel šněrování vršku, nebo přivazování nohavic vzadu a nebo oboje) nekoresponduje s tím, že by to nosilo pár frajírků.
Člověk se jednou přehmátne a hned má doma upíra. To by bylo abych jí nevyzpovídal co se vlastně nosilo že jo :lol: :lol: :lol:
Obrázek
Avátar uživatele
Josif
Příspěvky: 378
Registrován: Čt 10. Zář 2009 13:18:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl (drbárna)

Příspěvek od Josif »

mikey.88 napsal:Josif: :D Frajerskej dotaz! :) Pravděpodobně ne. Na iluminacích jsou občas i lidé s menší nadváhou a vycpávku nemají... jen tu spodní :D Ale řekl bych k tomu asi tohle: Tehdy obecně byli lidé štíhlejší a v některých kruzích vypracovanější než dnes.
Sákra, mám špatnou figuru z hledisk dobovosti...hmmm :-)
Bohuš Ras
Si vis pace, para bellum
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl (drbárna)

Příspěvek od maser »

Josif: je to problém, protože já mám přes holej hrudník 130 cm, což nemá mnohý ani v prošívce nebo vycpaným kabátci. Kozy mi beztak už překáží a dalšíma vrstvama je to jen horší a horší :D. Každej jsme originál jak píše Mahy, se kterým v základní myšlence plně souhlasím. Do průmyslové revoluce bylo vše unikátní, nic jako posvátný vzor neexistovalo a to je to, co je na naší (karlovské) době krásné.
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
Braenn
Příspěvky: 62
Registrován: Po 17. Kvě 2010 15:05:07
Místo/Bydliště: Brno - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl (drbárna)

Příspěvek od Braenn »

Josif napsal:Sákra, mám špatnou figuru z hledisk dobovosti...hmmm :-)
V rámci zlepšování projektu bude na příštím semináři přednáška o ideální dobové figuře a jak jí dosáhnout. Deadline do příští sezony, ke schvalování kostýmu přibude měření obvodu a váhy. Když to nezvládnem, přecházíme povinně na zmiňované duchovní nebo bohaté obchodníky. :D
Michal, sluha pána z Nových Hradů.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů