rozměry zbroje

Moderátor: maser

Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní zbroje - ukázky

Příspěvek od maser »

Když už jsme to tedy nakousli, tak co používáte pod zbrojí a jak je to silné? Docela by mě zajímalo srovnání. Občas je těžké odhadnout dostatečnou míru vycpání pro bezpečnost.
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní zbroje - ukázky

Příspěvek od mahy »

Kuno- u Vás Vaše Eminence je to jasně dané- časté půsty a celibát dělají s postavou divy :lol:
Jinak já nosím pod zbroj vojenskou prošívku. Zkoušel jsem silnější polstry, ale pak šla pohyblivost rapidně dolů.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
Kuno
pan rytíř
Příspěvky: 163
Registrován: Stř 04. Bře 2009 21:27:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní zbroje - ukázky

Příspěvek od Kuno »

Mahy: Houbelec a ne půsty,jím bůček,sádlo,hov.svíčkovou,žádné margaríny,jen máslo,piju pouze plnotučné mléko-no prostě samé takové echt jídlo. :D

Já mám ušitou prošívku,rukávy "do zatáčky" :) a je jednou tak silná jak ten vojenský "humusák" se tomu říkalo,ne?
Na tom nýtované kroužky. (mám je už 7 let.)
Pohyblivost.....dostatečná? :D
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní zbroje - ukázky

Příspěvek od maser »

Já jsem měl právě špatně vycpanou a teď jsem to neodhadl a rukávy přecpal. Sice se s tím pod plechy vejdu, ale držet ohnutou ruku delší dobu je sranda :).
Jak řešíte nohy? Tam mám bohužel silnější polstr. Uvažoval jsem, že by na nohy stačilo několik vrstev prošívky.
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
Kuno
pan rytíř
Příspěvky: 163
Registrován: Stř 04. Bře 2009 21:27:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní zbroje - ukázky

Příspěvek od Kuno »

Já myslím,zě na nohy polstr minimální. Co kdyby bylo třeba utíkat? :D :D :D
Při boji na koni rány na nohy od pěších pokud měli odvahu a čas se přiblížit schytal kůn a při pěším boji třeba s mečem je útok (i v klasickém držení meče) pod pas jistá smrt.
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní zbroje - ukázky

Příspěvek od mahy »

Na ty nohy budu mít(zatím nemám)taky ty vojenský prošívaný nohavice. Na vyměkčení jsou dostatečné a lze je popř. dovycpat. Ale jak píše Kuno- nohy potřebuji hodně pohyblivé a i nohavice nosím z preventivních důvodů hnědé.:lol:
Jinak Kuno- nechtěl by jsi tu poslat nafocené jednotlivé fáze tvého strojení se do zbroje? Bylo by to dobrý pro představu a inspiraci-tvá zbroj je pěkně udělaná a dobře ti sedí tak by mne zajímalo jak to máš na sobě naskládáno.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
Kuno
pan rytíř
Příspěvky: 163
Registrován: Stř 04. Bře 2009 21:27:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní zbroje - ukázky

Příspěvek od Kuno »

mahy napsal:Na ty nohy budu mít(zatím nemám)taky ty vojenský prošívaný nohavice. Na vyměkčení jsou dostatečné a lze je popř. dovycpat. Ale jak píše Kuno- nohy potřebuji hodně pohyblivé a i nohavice nosím z preventivních důvodů hnědé.:lol:
Jinak Kuno- nechtěl by jsi tu poslat nafocené jednotlivé fáze tvého strojení se do zbroje? Bylo by to dobrý pro představu a inspiraci-tvá zbroj je pěkně udělaná a dobře ti sedí tak by mne zajímalo jak to máš na sobě naskládáno.
Mahy:asi tě zklamu ale nemám nic takového nafoceno,takže se pokusím o stručný popis.
Ruce mi drží poze na prošívce řemínky v ohybu lokte a nahoře přes paži. Jinak nejsou nijak zavěšené.
Přes předloktí jsou velkem nafest tak mi nijak nesjíždí bez a problémů se ve zbroji se dokážu poškrábat na zádech. :D
Nohy(lýtka,stehna) mám poze vylepené filcem.Taktéž mi drží-stojí samy,částečně se pouze opírají o lamelu,kterou mám nastálo připevněnou na botě spolu s ostruhami.
řemínkymám také nahoře na vnitřní straně prošívky.Skoro nic nedrží,jen brání aby se mi při pohybu nedostala prošívka nebo drátěnka pod stehení plát. Dodávám,že zbroj mám na míru a k platnéři jsem chodil na zkoušky jako ke krejčímu. :D
Platnéř mi sice části zbroje udělal na uvazování koženými řemínky ale mě se toto řešení nezdá vhodné pro způsob mého užívání. Potřebuji se někdy jako vystupkář velmi rychle přesléci. Navíc ty kožené řemínky na uvazování dělaly ošklivé uzly-boule,které rušily moji perfektní siluetu. :D :D :D
A..povolovaly,rozvazovaly se.
No tak jsem to předělal do současného systému a za 5 let,co zbroj mám jsou všechny řemínky původní a nikdy se mi mic neurvalo a zbroj nemám pouze na procházky. :D :D
Sám se do zbroje obleču do 15.minut,pouze kyrys si sám nezapnu.
Od neděle budu vystupovat,lovit ryby a večer se veselit týden na Zvíkově,tak kdo by měl cestu kolem,stavte se,budete vítáni. :D :D :D
Avátar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1159
Registrován: Ne 05. Říj 2008 22:20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní zbroje - ukázky

Příspěvek od Maršálek »

maser napsal:Když už jsme to tedy nakousli, tak co používáte pod zbrojí a jak je to silné? Docela by mě zajímalo srovnání. Občas je těžké odhadnout dostatečnou míru vycpání pro bezpečnost.
já mám na Karlovce plátový kabátec inspirovaný svatojiřskou zbrojí z Pražského hradu. mám pod ním spalnieř prošívaný silněji na těle a téměř vůbec na rukávech. rukávy jsou asi tak silné, jako je ten vojenský humusák, mají jenom zesílení v nadloktí (celkem včetně nosné látky jsou to 3 vrstvy vlněné deky) a všitý silný kožený kornout v lokti, kam pak přijdou myšky.
tělo mám také ve 3 vrstvách, svisle prošívané, v pase je to tenčí. pohyblivost je elmi dobrá, ale protože je to vypasované, nikdo jiný to na sebe tak pohodlně neoblékne ;)
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host