Rukavice

Moderátor: maser

Avátar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1159
Registrován: Ne 05. Říj 2008 22:20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Rukavice

Příspěvek od Maršálek »

železné nýty jsou za pár haléřů k mání v každém železářství a jsou akurátně měkké, aby ti nepřidaly práci oproti sedlářským ;) jejich velikost snadno odhadhneš na místě, nezapomeň k nim přikoupit i podložky, aby se ti nevytrhávaly z kůže
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Rukavice

Příspěvek od Klinštejn »

Děkuji.. zkusim se poohlédnout :-)
Obrázek Det finns alltid hopp..
Avátar uživatele
Pike
Příspěvky: 151
Registrován: Út 20. Led 2009 8:02:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Rukavice

Příspěvek od Pike »

Ad zavírané vs. nýtované kroužky: Na té starší fotce je vidět, jak se kroužky samovolně rozplétají - to se s nýtovanými nestane. Navíc i lépe drží přišité - u zavíraných se nit vytahuje tou mezerou v kroužku.
Ad nýty: V každém železářství už je bohužel nemají, zdá se, že se jedná o evolučně překonanou formu spojování materiálů. :( Občas se na mě prodavačky dívají jako na blázna, co že to po nich chci, a pokouší se mi vnutit nýty trhací. :roll: Ale když zapátráš, určitě na ně někde narazíš.
Tu ora, tu protege, tu labora!
http://www.arxbona.cz
Avátar uživatele
kure
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 519
Registrován: Út 09. Pro 2008 22:17:29
Místo/Bydliště: Třinec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rukavice

Příspěvek od kure »

Ad Ad Nýty: Já je kupuju ve Feroně v Ostravě (v brně to chce asi zkusit tu větší Feronu v té na skořepce je nemají) bez nejmenších problému pakticky všechny velikosti co si jenom vymyslíš. takže zas tak evolučně překonané to není nebo je Ostravsko sto let za opicema :-D

Jinak u těch lamel bych si dal víc práce s tvarem (pokud ten hřbet na každé není záměr) vezmi kus dřeva a nosem kladiva je hezky místo vedle místa poklepávej a ono se tím ohnou samy a hodně dobře. Potom koupit smirk papír a přeleštit z nich ten hnusný strojivý povrch. A možná bych jich udělal víc a udělal je trochu koničtější :D
Avátar uživatele
Pike
Příspěvky: 151
Registrován: Út 20. Led 2009 8:02:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Rukavice

Příspěvek od Pike »

Ale jo, já netvrdím, že se nedají sehnat, ale že už nejsou tak samozřejmě dostupné všude jako ještě před pár lety. :)
Konkrétně v té Feroně na Skořepce jich ještě nedávno měli spoustu, různé tvary, velikosti, materiály... Pak se začal sortiment rapidně tenčit a teď už mají jen ty trhací.
Ad lamely - souhlasím. Ještě je jedna možnost kromě šmirglování, a to je trochu pobouchat kladivem a pak je prohnat ohněm, aby dostaly "kovaný" povrch. Spousta platnéřských výrobků, zvlášť pro řadové vojáky, zůstávala nepřebroušených.
Tu ora, tu protege, tu labora!
http://www.arxbona.cz
Avátar uživatele
kure
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 519
Registrován: Út 09. Pro 2008 22:17:29
Místo/Bydliště: Třinec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rukavice

Příspěvek od kure »

Po prohnání ohněm bych je ještě navrhl černit jako ochrana proti korozi. Jenom nevím jak se to dělá aby to bylo aspoň trochu dobové. Co jsem viděl orginály tak mi to připomíná černou pololesklou syntetickou barvu. Třeba šalíř a kyrys na výstavě chladná krása plátové zbroje.

Jinak rozhodně by neměly vypadat odfláknutě v moderním slova smyslu. i na levných a nebroušených kusech se domnívám že platnéř odvedl pořádné řemeslo tzn, že tvar by měly mít poměrn dokonalý ale kvalita povrchu v modením slova smyslu bude pokulhávat.
Avátar uživatele
Pike
Příspěvky: 151
Registrován: Út 20. Led 2009 8:02:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Rukavice

Příspěvek od Pike »

Černění se dá udělat opakovaným potíráním povrchu ohřátého předmětu rostlinným olejem. Předmět musí být tak horký, aby na něm olej vařil, ale nevzplál (tj. kolem 300°C).
Rychlejší, ale o něco méně kvalitní postup je předmět ohřát do tmavě červena, ponořit do oleje, ještě horký vytáhnout a olej na něm nechat vyvřít. I to je možné podle potřeby opakovat.
Tu ora, tu protege, tu labora!
http://www.arxbona.cz
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Rukavice

Příspěvek od Klinštejn »

Děkuji za návrhy a rady :-) Něco z toho zkusím, ale jak jsem asi už psal, ty rukavice jsou, stejně jako asi celý zbytek mých věcí, provizorium.. Ježto jsem se rozhodl pro šlechtice, asi bych měl mít stejně pak nějaké parádní :-) A Tyhle pak dostane nějaké moje panoše... Bud-li to mít vůbec smysl :P
Obrázek Det finns alltid hopp..
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Rukavice

Příspěvek od maser »

Jedna čistě teoretická úvaha: co takhle omotaný kus hadru kolem ruky? Počet vrstev či omotání se dá zvolit podle potřeby a přinejhorším se dá třeba hřbet ruky ještě proložit pásky kůže. Pro chudáka nahnaného povinností do boje docela reálná možnost.
silva-nortica.blog.cz
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rukavice

Příspěvek od Zdeslav »

Tyjo ale to zní dobře...

Mohlo by to i docela chránit, když se třeba vlna pořádně navrství a vypadá to dostatečně nuzně :)
Nezabud hrr!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů