Kadaň 2009

Informace o projektu, výstrojní podmínky, karlovské akce
Avátar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1159
Registrován: Ne 05. Říj 2008 22:20:13
Kontaktovat uživatele:

Kadaň 2009

Příspěvek od Maršálek »

29. srpna jsou v Kadani "Císařské dny" - městské slavnosti postavené na scénáři připomínajícím jistou Karlovu návštěvu Kadaně. Úroveň je jako obvykle mizerná (všegotika) a tak je tu výzva, nechtělo by se pár Karlovců po našem boku účastnit a v rolích vojáků ukázat, jak to má vypadat? Jednalo by se o účast v průvodu a doprovod hlavních osob ;)
Prosím zájemce o SZ, proplácí se honorář a cestovní náklady (byť je to spíše symbolické).
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Karlovské akce

Příspěvek od Zdeslav »

Díky za nabídku, my jako Nezabuditzi bychom jeli určitě, jen zatím nevím kolik nás bude.


Kdo byste ještě jel?
Nezabud hrr!
Avátar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1159
Registrován: Ne 05. Říj 2008 22:20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Karlovské akce

Příspěvek od Maršálek »

Zdeslav napsal:Díky za nabídku, my jako Nezabuditzi bychom jeli určitě, jen zatím nevím kolik nás bude.


Kdo byste ještě jel?
asi by se jednalo o 2-4 vojáky, dle specifikace pořadatele, v týdnu s ním mám schůzku a tak se opak ozvu ;)
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
Avátar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1159
Registrován: Ne 05. Říj 2008 22:20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Karlovské akce

Příspěvek od Maršálek »

tak Kadaň je za námi - byly to klasické městské slavnosti, ale tím jste chtěli svého času začít, aby akce datované na Karla IV. nebyly takovou snůškou všegotiky a fantasy ;)

Jaké jsou tedy dojmy z akce, z vašeho vybavení a vybavení ostatních v konfrontaci?
Co pro sebe napříště zlepšit?

Za sebe - byl jsem s vámi docela spokojený, jenom bych víc tlačil na vybavení (v dobrém) a rád pomůžu, protože jste mně zaujali. ;) Sice jsme se potkali na více akcích, ale to bylo vždy jenom letmo ;) Mé návrhy:
1) Zdeslav by měl vypadat opravdu jako šlechtic - erbovní kabátec by měl být reprezentativní (ve smyslu materiálu i zdobení), mečový pás i pochva by také měly být o třídu výše, ostruhy vypadají vždy efektivně, ale chce to barvené řemení a odpovídající přezky, na helmici citelně chybí chochol (třeba i malý)
2) Pěšáci – adekvátní opasky se správnými přezkami, tašvice, z pobočních zbraní by dobře vypadaly dlouhé nože. Dřevce – dotáhnout ratiště i samotné hroty

Sám mám samozřejmě máslo na hlavě, protože moje vybavení na Karlovce je velmi staré a již dávno překonané… Berte to tedy ode mně s rezervou ;) Rád bych vás tam příští rok opět měl a chtěl bych, aby všichni viděli, že je tu projekt na dobu Karla IV., který nemůže ignorovat nikdo, kde chce tuhle dobu ukázat divákům ;)

Mimochodem, tady by se užili i ty korouhve, o kterých jsme před pár dny diskutovali ;)

P.S. doufám, že jste z nás nebyli moc zklamaní
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Karlovské akce

Příspěvek od Zdeslav »

Maršálku, díky za zprostředkování účasti na pěkné akci. Kadaň skoro neměla chybu. Dobrý scénář, dobrý Karel, dobrá organizace, výborní společníci z Dvora ;), počasí vyšlo a ani nás nikdo o nic neokradl.

A hlavně perfektní bylo město jako celek - velké historické náměstí a dobrá atmosféra mezi lidma. A co je nejdůležitější - lidi v organizačním týmu, kteří mají vůli to posouvat dát a stále se vylepšovat a přibližovat historii a to i v detailech! To je věc, která se na akcích tohohle typu vidí hodně vzácně :!:

Díky za postřehy k našemu vybavení. Jsme si vědomi toho, že to furt neni nic dokonalýho a snažíme se zlepšovat, jak jen nám čas a peníze dovolí. Bohužel to občas vázne i na jiných lidech...asi od jarní panské děláme neustále nálety na sedláře, který nám slibuje ty kožené věci (tašvice, opasky, pochvy na ty tesáky a nože) a zatim se mu to vždycky podařilo nestihnout :)
Tak snad se to teď v září dožene. Jediný problém máme s těma přezkama. To prostě nevim, kde sehnat, tak to řešíme různýma předělávkama a to je k ničemu.
Dřevce jsou provizorní, protože ty pěkné jsme všechny zlámali :?

(K mému vybavení ti odpovím do svého vlákna)

Celkově z toho dne mám osobně dobrý pocit. Teším se na příští ročník, ale možná by bylo fajn, kdybychom se jako Karlovci mohli účastnit ve větším počtu a nahradit třeba..."útvar hliník 09" :lol:
Nezabud hrr!
Avátar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1159
Registrován: Ne 05. Říj 2008 22:20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Karlovské akce

Příspěvek od Maršálek »

Zdeslav napsal: Celkově z toho dne mám osobně dobrý pocit. Teším se na příští ročník, ale možná by bylo fajn, kdybychom se jako Karlovci mohli účastnit ve větším počtu a nahradit třeba..."útvar hliník 09" :lol:
Souhlas, jakmile organizátoři vydechnou, sednu si s nimi a zeptám se jich, kolik lidí užijí, protože za nahrazení stojí nejenom "útvar hliník 09". To byl také jeden z důvodů, proč jsem vás letos zval - aby jste to viděli vy i organizátoři ;)
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
Avátar uživatele
noxter
Příspěvky: 262
Registrován: Stř 08. Črc 2009 18:04:57
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Karlovské akce

Příspěvek od noxter »

Budou k vidění nějaké fotky?
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Karlovské akce

Příspěvek od Zdeslav »

Tady jich pár je pro představu, Autor Pavlína Šindelářová:
(vybíral jsem to lepší, co bylo k vidění)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Nezabud hrr!
trener
Příspěvky: 285
Registrován: Čt 30. Črc 2009 19:39:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Karlovské akce

Příspěvek od trener »

A fotečku chudého ševce na parkánu někdo neudělal?
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Karlovské akce

Příspěvek od Zdeslav »

trener: Hledal jsem, leč nenašel. Třeba se časem někde objeví...ten tvůj polní krámek vypadal malebně...
Nezabud hrr!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů